Skocz do zawartości

[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom


prmax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Świerzy temat i tak na prawdę tylko sprawdziłem przewody czy się gdzieś nie wypięły, postaram się w lusterka weekend ogarnąć temat zacznę od sprawdzenia, a później pokolei sprawdzę wszystkie polaczenia. Bo jak nie lusterko to znaczy że ja dałem ciała.

Jak zrobię, pochwalę się co było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lewe siedzi na linbusie, frm go wysyla, nie zaleznie czy sa skladane czy nie wiec dziala od strzala, natomiast prawe wyjscie z frm jest zablokowane. Trzeba kodowac frm pod lusterka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podlaczajac obojetnie ktore lusterko do instalacji po stronie kierowcy, możesz sprawdzic oba lusterka. Wystarczy tylko przelacznik stron przestawić na odpowiednie na panelu od szyb. Miernik w dłoń i sprawdź czy masz 12V na pinie zasilania. LIN dziala tez na napieciu 12V z tego co pamiętam. Zobacz czy na lusterku pasazera masz tyle na odpowiednich pinach. To lusterko potrzebuje tylko masy, 12V i LIN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając, do tematu dzisiaj miałem okazję przejrzeć wszystko jeszcze raz i wygląda że jest wszystko dobrze podłączone. Jutro moim głównym narzędziem będzie piła łańcuchowa i siekiera przez trzy dni haha.

Ale postaram się załatwić miernik i przemierzyć. I żeby poszło to szybko i sprawnie pytanie na jakich pinach konkretnie co jest i jakie ma być napięcie.


P.S

Dodam że lusterko pasażera sprawdzone jest sprawne, a dalej robi za statystę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

We wtyczce, którą odpinasz od lusterka sprawdzasz najpierw na piszeczenie na mierniku, czy masz podlaczoną masę na pinie 4. Nie wiem jak u ciebie z obsluga miernika wiec napiszę jak gapciowi. Przylóż np czarny do pinu 4 a czerwony przyłóz gdziekolwiek do masy, do golej blachy. Ma piszczeć miernik.

Jesli bedzie piszczec to masę masz w dobrym miejscu terasz przestawiasz miernik na pomiar napiecia. Zasilanie jest na pinie 6. Wiec czarny przewod z miernika przykladasz do pinu 4 , a czerwony do pinu 6. Na mierniku powinno byc ponad 12V, tyle ile daje akumulator.

Ostatni sygnal to komunikacja LIN. Jak pisalem, z tego co pamietam tu tez powinno byc 12V. Pomiar tak samo jak na pinie 6. Komunikacji na mierniku nie zobaczysz, ale jak bedzie napiecie, to znaczy, ze jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtyczce, którą odpinasz od lusterka sprawdzasz najpierw na piszeczenie na mierniku, czy masz podlaczoną masę na pinie 4. Nie wiem jak u ciebie z obsluga miernika wiec napiszę jak gapciowi. Przylóż np czarny do pinu 4 a czerwony przyłóz gdziekolwiek do masy, do golej blachy. Ma piszczeć miernik.

Jesli bedzie piszczec to masę masz w dobrym miejscu terasz przestawiasz miernik na pomiar napiecia. Zasilanie jest na pinie 6. Wiec czarny przewod z miernika przykladasz do pinu 4 , a czerwony do pinu 6. Na mierniku powinno byc ponad 12V, tyle ile daje akumulator.

Ostatni sygnal to komunikacja LIN. Jak pisalem, z tego co pamietam tu tez powinno byc 12V. Pomiar tak samo jak na pinie 6. Komunikacji na mierniku nie zobaczysz, ale jak bedzie napiecie, to znaczy, ze jest oki.

 

Dzięki bardzo za łopatologiczne wyłożenie co i jak, jutro dam znać jak uda mi się to pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do napięcia - LIN bus ma w std w niskim stanie 1V a w wysokim 12V, miernik jest wolny więc pewnie będziesz widział tylko 12V :)

Jak będzie 0V to znaczy że nie ma w ogóle komunikacji.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dziadek wyrzucił mnie do lasu, udało mie przemierzyć na szybko kostkę przy lusterku. Diagnoza taka ze brak zasilania. Wczoraj sprawdzałem polaczenie dodatkowego przewodu do pinu nr 6 i siedział prawidłowo.

Szukałem przewodu czerwonego z szarym paskiem, ale jakoś nie umiałem go zlokalizować, ( z tego co wiem daltonista nie jestem) bo chciałem się tam podpiąć.

Pytanie brzmi skąd wziąść zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież skrzynka z bezpiecznikami jest bardzo blisko, a jak chcesz iść na łatwiznę to pod wygłuszeniem przy progu na pewno coś znajdziesz.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 11.02.2018 o 13:14, LukasSystem napisał(a):

To mój schemat dla ułatwienia montażu innym co będą chcieli przerobić drzwi pasażera pod lusterka składane elektrycznie

 

 

135f49458f9f5830gen.jpg

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/135f49458f9f5830

Hej mogę prosić o zdjęcie lepszej kopii, bo jak otwieram to wszystkie opisy są nieczytelne 🤦🏻

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.