Skocz do zawartości

E 61 zanik sygnału radiowego


matthiasmoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od pewnego czasu problem z moim radiem, tzn. raz po raz mam zanik sygnału radiowego . Normalnie wyświetla radio kilkanaście stacji radiowych nieraz przy dobrym sygnale nawet nazwe stacji, a za chwilę ( auto na postoju) występuje zanik sygnału, najwyżej odbiera słabo sygnał z najmocniejszej stacji. Wszystko inne funkcjonuje( mam na myśli Nawigacja i inne opcje w menu komputera). Podejrzenie moje jest albo gdzieś występuje słaby kontakt na wejściu sygnału antenowego do wzmacniacza albo sam wzmacniacz jest popsuty. Mam pytanie , czy jest jakaś możliwość sprawdzenia wzmacniacza ,może ktoś z Forum ma inne zdanie , którym mógłby się ze mną podzielić, może jakiś schemat połączęń można gdzieś zdobyć?.Jestem z południowej Wielkopolski i prosił bym ewentualnie na namiar warsztatu , który mógłby mi pomóc. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam wszystkich na Forum Maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kable w tylnej klapie, po lewej stronie jest kabel antenowy. Moze być tez antena (wzmacniacz) w spojlerze tam gdzie masz światło stop. Moze tez byc wilgoc. Pilot Dziala? Głos masz cd navi działa?
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten sygnał radiowy to tak jak kolega wyżej ci mówił szukaj w wiązce kabli bo to feler wszystkich E61 mnie też czeka grzebanie ale jedno takie już przerobiłem troche roboty jest ale lepiej to zrobic bo jak dojdzie więcej wilgoci to zaraz centralny ci umrze i troche innych rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kable w tylnej klapie, po lewej stronie jest kabel antenowy. Moze być tez antena (wzmacniacz) w spojlerze tam gdzie masz światło stop. Moze tez byc wilgoc. Pilot Dziala? Głos masz cd navi działa?

Witam, na początku chcę podziękować wszystkim za podpowiedzi. Głos mam , Navi działa . Nie wiem jaki Pilot masz na myśli, jeżeli klucz do otwierania to też działa. Jutro zabieram się do roboty, jak coś odkryję to dam znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też poproszę mam ten sam problem

tomaszliszaj@gmail.com

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

właśnie dzisiaj sprawdziłem wszystkie kable , które dochodzą do wzmacniacza, który znajduje się w pod spojlerem na tylniej szybie. Wyglądają w porządku nie są zniszczone, niestety nie wiem jakim napięciem powinien być zasilany ów wzmacniacz bo być może on jest walnięty. Czy jest możliwość gdzieś zdobyć schemat zasilania antenowego, bez tego nie wiem gdzie jeszcze szukać. Może ktoś mi może pomóc. Z góry dzięki Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałeś rację z kablami, już myślałem, że znalazłem przerwany kabel antenowy . Znalazłem czerwony i był faktycznie przerwany, naprawiłem i nic . Okazało się ,że był to kabel od ogrzewania tylniej szyby i tak przy okazji naprawiłem ogrzewanie. Kabel antenowy jest czarny i jest na 100% OK. Jak wyjąłem go ze wzmacniacza i włożyłem w niego zwykłą igłe (anteną byłem ja) to pojawiły się stacje radiowe na wyświetlaczu. Nie mam sygnału FM i AM. Myślę ,że zepsuty jest ten wzmacniacz antenowy pod spojlerem, gdy go otwarłem widać było śladowe oznaki zaoksydowania na druku obok wejścia antenowego i myślę ,że powstało wskutek wilgoci zwarcie na druku. Teraz mam problem kupić wzmacniacz bo kosztuje nie mało.

WSKAZÓWKA: zawczasu zabezpieczyć przed wilgocią wzmacniacz antenowy Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.