Skocz do zawartości

bmw e34 525 tds stuki popychaczy czy wtryskiwaczy?


Spuchlik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forum mój problem polega na tym gdy zapalam rano auto to glosniejsza jest praca silnika po dynamicznej jezdzie do pracy tdsa nie słychac zadnego stuku z silnika wiem ze ciezko stwierdzic czy trzaska dól silnika bez rozebrania . Moze trzaskajacy wtryskiwacz lub popychacz zaworowy i chciałem zapytac sie czy w tych modelach wystepował problem z hydraulika zaworów pozdrrawiam Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz olej za gęsty i jak jest niska temperatura taki jest właśnie objaw ,tym bardziej że ze względu na hydrauliczną kompensację powinieneś mieć olej min.10w ,może trzeba wyregulować "zapłon" lub może po prostu jest tak jak powinno być bo zanim rozgrzeje się silnik praca zawsze jest głośniejsza
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam olej ma zalany castrol 5w/40 turbo diesel + płukałem silnik nie bierze oleju wcale ale przed zmiana oleju nawet klepał ale co najlepsze ze ja jezdze ostro lub spokojnie to czasami nie sychac silnika i nie powiedział bym ze to diesel a zaponu bym sie nie czepiał poniewaz pali od strzała wiec pytam kolegow czy wystepował problem z hydraulika w tym modelu jezdze nim 3 rok bez awari mechani dba:) filmik z pracaTDS'a http://w623.wrzuta.pl/film/0FjEAWEjwVx/spuchlik_bmw_e34_525_tds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja napiszę tak, miałem problem z Castrolem a raczej z popychaczami w swojej e39. Po "lepszej jeżdzie" gdy poprostu spieszyło mi się pięknie dzwoniły szklanki pod nagłym obciążeniem, góra + 5 bieg i pedał nagle w podłoge. Na forum opisałem problem i koledzy z Bydgoszczy odpisali....chczesz zajechać BMW lej dalej CASTROLA. No cóż polecili Liquid Molly albo MOTULA. Jade na wymiane oleju, zlewam CASTROLA po 5tyś a tu woda normalnie leci :evil: to nie miało nic wspólnego z olejem. Zalałem Liqud Molly, tutaj troszkę więcej po kieszeni aniżeli przy Castrolu, ale cóż, zrobiłem z 500km i.....na piątce moge ruszać a nic nie zadzwoni :D , ponadto przy dojeżdzie do krzyżówki pare razy złapałem się na tym, że myślałem iż silnik zgasł tak cichutko chodzi. Dodam, że i Castrol i LM leje syntetyki. Zmień olej ja już nie polece CASTROLA nikomu nigdy.

a tu masz opinie o castrolu, mobilu i co było jak zalano LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie było tak nawet jak miałem zalany mobilem 10w/40 to samo tylko ciezej krecił a zaalałem pelnym syntetykiem lzej kreci mniej troche pali:) tak zaobserwowałem i chodzi mi o rozwiazanie tego problemu bo wymienic szklanki i wyreglowac zapłon to pikus tylko czy to bedzie to? przez to pisze ten post bo ciezko mi powiedziec co tak klepie w silniku a po ostrzej jezdzie znika czasami i chodzi tak jak na tym ffilmiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.