Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

gaz montowany w ten sposób robi sie w holandii czy w niemczech.


Pewnie na tym gazie jeździ już z 10 lat, głowica już pewnie była robiona albo zaraz będzie. Od razu powiem że Prince mało kto montuje sobie sam w polsce, mało który warsztat chce to ruszyć. Po co to montować skoro są tańsze polskie rzeczy które w każdym warsztacie wiedzą co i jak.


Ot i cała zagadka wlewu z tej strony i w tym miejscu.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,


po ośmiu latach upalania w124 (hehe, jakby 250d można było upalać) coraz ciężej mi się oprzeć przed powrotem do BMW. Kiedyś miałem e30, a dzisiaj interesuje mnie kilka e36tek. Powiecie, co sądzicie o następujących? :D


http://allegro.pl/bmw-e36-328i-touring-oryginal-super-stan-i7296896919.html


I takie dwie pod KJS:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-192-000km-oryg-przebiegu-bez-rdzy-2-0-nv-szpera-gletscherblau-metallic-ID6zRpMu.html

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-sprzedam-bmw-e36-1-8is-ID6zxwGF.html


Wszelkie opinie mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, jestem obecnie w trakcie poszukiwań pierwszego auta, wybór padł na e36 z wielu przyczyn. Odrazu mówię, że nie chcę kupować jej aby ją upalać, latać bokiem czy nie wiadomo co. Chcę auto, które będzie mi służyło jako transport po mieście oraz dosyć częste przejażdżki za miasto aby poprostu pojeździć i czuć satysfakcję i przyjemność z samego faktu prowadzenia.


Chciałbym się zmieścić w budżecie ok. 8-8,5k. Za wymagania postawiłem sobie Bawarkę do 93 roku (rejstracja jako weteran szos, pzu, pzmot - te sprawy :D), motor m50b20, ew. m42b18, jak najbardziej zadbany egzemplarz ze zdrowymi progami, podłogą, ogólnie blachą. Wiadomo, nie wymagam cudów w tym przedziale cenowym. Idealnie by było jeśli było by to coupe a na dodatek calypsorot.


Od wielu osób (w tym rodziców), którzy zresztą nigdy nie mieli nic wspólnego z tą marką, słyszę że kupując tak stare auto, na dodatek BMW, będę je częściej widzieć gdzieś w serwisie lub warsztacie niż nim jeździć. Dużo czasu spędzam przeglądając ogłoszenia, giełdy, grupy, allegro właśnie pod kątem dostępności części do tego modelu jak i ich ceny. Wydaje mi się, że części jest sporo, a koszta - wiadomo wyższe niż w przypadku np. corsy, ale w granicach rozsądku.


I tutaj mam pytanie do Was forumowicze :) Czy ja, jako osoba młoda mająca stały miesięczny przychód w okolicach 1k zł, a w wakacje w okolicach 2k zł jestem w stanie utrzymać taki samochód robiąc w nim wszystko na bieżąco? Innych wydatków nie mam, i liczę się z faktem, że po zakupie e36 wszystkie zarobki będę pakował w auto, a z wypłaty zostaną grosze :D


Jeśli ktoś z Was sprzedawałby e36, które pasuje do opisu i nie jest dalej niż 100km od Krakowa, dawajcie znać :D


Liczę, że jako nowemu członkowi forum pomożecie w tej decyzji, oraz zostawicie obfite w wiedzę odpowiedzi :D Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zamierzasz jeszcze tankować ?


nie obraź się ale za mało masz na utrzymanie auta. Jeśli OC weźmiesz na siebie to rocznie wydasz ze 2.5tys na OC, nie unikniesz napraw, jakiego byś zadbanego sprzetu nie kupił to uwierz że na spokojnie 2 tys wrzucisz od razu po kupnie, według mnie nawet sporo wiecej w obojętnie czy kupisz auto za 3tys czy za 15tys. Miałem e36 i fajna maszyna i dobrze wspominam ale tak jak mówisz utrzymanie będzie 2x to co corsa.


według mnie masz 2 opcje, albo kombinujesz z pracą żeby troche wiecej mieć bo nie może być tak żebyś pakował co miesiąc w auto wiekszość srodków, a gdzie browarek ? gdzie kino z panna ? gdzie jakaś majówka czy weekend ? 300 miesiecznie to samo paliwo na luzie :) raptem 1 bak czyli to przy założeniu że mało jeździsz. Kolejna opcja to niestety albo kupno czegoś co serio nie generuje kosztów ale pozwala wozić tyłek typu omawiana corsa czy inne sprzęt mały i tańszy w utrzymaniu.


Wiem że chcesz, wiem dla czego chcesz bo jestem na tym samym forum, ale miałem już 3 beemki jako swoje własne i wiem że potrafią przetrzepać kieszeń jeśli mają być utrzymane w dobrym stanie. Weź pod uwagę ze komplet opon dobrych kosztuje tyle lub wiecej co twój budzet miesieczn (jakieś 15 cali tylko, gdzie tam większe rozmiary opon).


Rozumiem że może szkoła jakaś ale ja bym poczekał aż zwiekszysz dochody miesieczne do 2tys i wtedy już możesz śmigać bo ci zostanie na piwo, na kino i na kwiatek dla panny. Nie ma sensu pakować wszystko w auto.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego szukam rocznika do 93 aby zarejstrować w pzu na weterana szos. Gdy byłem u ubezpieczyciela wyliczył mi, że gdybym zarejstrował właśnie 2.0 na ojca a mnie jako współwłaściciela rocznie za oc płaciłbym max. 400zł :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie reszta napraw ? gdzie tankowanie ? chcesz mieć sprawne auto czy myśleć o tym jaki kupić używany amortyzator albo tarcze z chinskiej plasteliny.


Nie tędy droga. Hamuje twoje zapędy bo też byłem młody (w sumie nadal jestem) i wiem że potem ciężko spiąć budżet przy takich zarobkach.


potrzebujesz auto kup coś taniego, nie potrzebujesz to ogarnij się tak żeby wiecej zarabiać i żeby Cie nie bolało utrzymanie auta. Lepiej jeździć zadbanym fiatem niż paździerzem BMW.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na większe zarobki dopóki nie skończę szkoły nie ma chyba co liczyć. Szkoda, że tak to wygląda, no ale cóż. Pozostaje mi czekać, albo uczyć się na własnych błędach i "cieszyć się" trójką :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz się z tym, że jak ma być tip top to wydasz na naprawy drugie tyle co twój budżet zakupu. Nie pchałbym się w tak stare auto w twoim wypadku. m50b20 poniżej 10l nie zejdziesz ze spalaniem no chyba ze w trasie przy 90km/h, ale jak tu nie dać w palnik takim autem w trasie? :mrgreen: Jak już się tak uparłeś na bmw e36 to poszukałbym compacta 1.6 105ps. A jak chcesz naprawdę bardzo tanio i nie zawodnie to polecam yaris zamiast corsy, chyba że lubisz dolewać 1,5l oleju na 1kkm. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem 8k pchaj się raczej w E46. Za 7k kupiłem 3 miesiące temu 318i z 2000 roku. Z kosztów: felgi 17" z oponami 1500 zł, ubezpieczenie 1000 zł (PZU), olej 5W40 + filtry 130 zł, żarówki 40 zł, lambda 150 zł, czyli praktycznie zerowe koszty :) Został tylko czujnik ABS i na komputerze nie będzie żadnych błędów.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci przedstawić mój kosztorys utrzymania e36 m50b20 sedan 1991r., za 1000zł, jeżdżące, od starszego pana (okazja jedna na milion, auto stało w szopie półtorej roku, niejeżdżone).

Rzeczy takie jak opony trzeba liczyć po taniości bo służyły tylko do jednego, więc kapcie = śmietnik, oczywiście z przodu założone dobre kapcie, a z tyłu to wiadomo ;). Kosztów benzyny w tym kosztorysie nie ma. 99% napraw robiłem sam, policz sobie jeśli miałbyś co chwile z takimi głupotami miał latać do mechanika.. Nie jest to pełny kosztorys, tylko częściowy, czasami mi coś umykało, więc za to z góry przepraszam. Koszty części używanych tj. lampy, alternator, uszczelki, czujniki, licznik itp. miałem w dobrej cenie, a jak Ty nie masz? To licz razy dwa..


alternator - 70zł

filtr powietrza - 28zł

płyn do chłodnicy - 70zł

OC - 280zł

siłowniki - 10zł

żarówki - 3zł

wygłuszenie maski - 15zł

filtr oleju - 26zł

klocki ham. przód - 150zł

opony - 90zł

mech. otw. maski - 5zł

przegląd - 100zł

osłony silnika - 15zł

uszczelka bagażnika - 5zł

komputer obc - 10zł

kratki nawiewu - 10zł

spryskiwacze - 10zł

pompka spryskiwaczy - 15zł

ringi na zegary - 5zł

sprzęgło wału - 80zł - wytrzymało miesiąc

dyferencjał - 170zł +wymiana (wraz ze sprzęgłem wału) 240zł

lampy tył - 30zł podliczono - 23.08.14 - razem z autem: 2432zł


filtr paliwa - 30zł + wymiana 50zł

silnik krokowy - 20zł + wymiana 50zł

uszczelki drz. przód - 10zł

olej - 175zł na dzień 19.09.14 zrobiłem 1tyś km. stan licznika - 243500km - wymiana jak będzie 253500km

licznik - 50zł

żarówki tył - 5zł

filtry kabinowe - 80zł

łączniki stab. - 90zł

opony - 100zł

klocki ham. tył - 70zł + 70zł wymiana

pas przedni - 20zł

atrapa grilla - 50zł

czujnik do chłodnicy - 5zł

sonda l. - 100zł

sonda l. - 40zł

łapa + poducha - 220zł

świece - 100zł

mech. maski - 15zł

wydech - 200zł

kierunkowskaz - 10zł

opony - 70zł + 60zł zmiana - CAŁKOWITY KOSZT TUTAJ WYNOSI 2752ZŁ


MARZEC/LUTY/STYCZEŃ --------------


czujnik położenia wałka - 65zł

czujnik położenia wału - 75zł

fotele - 70zł

pompa wody - 110zł

płyn chł. - 35zł

pasek klinowy - 30zł

felgi - 80zł

manetka (osprzęt spryskiwaczy) - 45zł

OC druga rata - 286zł

tłumik - 180zł

pompka paliwa - 70zł - KOSZT NA DZIEŃ 06.03 - 1046ZŁ


--------------------------------------------------------------


poduszka tył. amor. - 120zł

zderzak przód - 80zł

lampy m pakiet - 20zł

amortyzatory tył sachs- 60zł

tarcza tył - 25zł

chłodnica - 60zł

wentylator - 10zł

płukanka - 20zł

podpora wału - 75zł

wieszaki - 20zł

opony - 150zł

reg. świateł - 20zł

wymiana podpory/wiesz - 100zł

olej 5w40 - 240zł - na dzień 05.05.15 250 000 km

łącznik wału - 120zł


Na dzień 23.08.14 - koszt napraw/wymian - 1432zł

Na dzień 21.09.14 - koszt napraw/wymian - 1752zł

Na dzień 06.03.15 - koszt napraw/wymian - 3798zł



Koszt auta - 1000zł


RAZEM na dzień 23.08.14 - 2432zł

na dzień 21.09.14 - 2752zł w miesiąc wyłożyłem 360zł

na dzień 06.03.15 - 4798zł



- przewody zapłonowe - 110zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze jeśli mało jeździsz, i kupisz auto z silnikiem R4, to ten 1000zł miesięcznie powinien Ci wystarczyc. Oczywiście jeśli nie wylecą jakies nieplanowane wielkie koszty... e36 ma tanie graty.

Rozsadnie myślisz z autem do 1993 roku, ubezpieczenie będziesz miał dużo tańsze.

Pamietaj ze przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego opony i hamulce musza być tip-top z górnej pulki.

Auto może być brudne i poobijane, ale nie może być niebezpieczne.

rysy czy połamane zderzaki zrobisz sobie z czasem, podobnie jak dokupisz większe felgi czy inne bajery.


W Polsce ludzie zarabiając 2 tys, to kupuja e60 i to jeszcze w mocnych i wypasionych wersjach, znam mnóstwo takich.... oczywiście nie zawsze to rozsądne, ale tak bywa. Nic to ze naprawy odkladaja w nieskończoność, a przy większej awarii muszą się ratować w providencie, ale jezdza i cieszą się marką.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ludzie zarabiając 2 tys, to kupuja e60 i to jeszcze w mocnych i wypasionych wersjach, znam mnóstwo takich.... oczywiście nie zawsze to rozsądne, ale tak bywa. Nic to ze naprawy odkladaja w nieskończoność, a przy większej awarii muszą się ratować w providencie, ale jezdza i cieszą się marką.

:duh: Postaw się a zastaw się... Jak ktoś lubi zarabiać tylko na utrzymanie auta to wolna droga. Każdy zdrowo myślący człowiek kupuje auto za max 30% oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cały czas próbuje zrozumieć że jeśli ktoś zarabia tysiaka to ma całego tysiaka miesiąc w miesiąc ładować w auto ?


ja myślałem że czasem trzeba iśc na kolację, kupić prezent komuś na urodziny, pojechać na wakację, kupić buta albo koszulę czy kawałek spodni.


Temat bmw przy takich dochodach dla mnie masakra. W sumie nie wiem czy jakiekolwiek auto bym przy takich dochodach starał się utrzymać.


kolega wyżej wielki fan kupił auto po to żeby mieć z tyłu opony śmietnik :D takiego podejścia nie chcemy na forum i wśród użytkowników. Tacy kończą na drzewie niestety.


opony najlepsze powinny być na tyle bo lepiej wydzwonić przodem niż bokiem, dlatego się lepsze zakłada na tył w każdym aucie bez względu na napęd.


Powtórze jeszcze raz, nie utrzymasz e36 przy takim budżecie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego jest budzet człowieka zyjacego na wlasny rachunek, co innego budzet studenta, ktoremu zapewne rodzice daja przynamniej miejsce do spania, wikt i opierunek :)


Ale ogolnie sie z wami zgadzam. Majac 10 kola na miesiac, szarpnałem sie na BMW m5 (e39) i to byly pieniadze takie, ktore pozwalały utrzymac te auto i zyc na poziomie, acz bez szalenstw. Dobry serwis pochłaniał te 10 kola jednorazowo.

A jak spadlem na 3 tys/miesiac to musze sie zadowolic starym peugeotem :) bo na godne utryzmanie M5 floty brak przy takich zarobkach. Dobrze ze chociaz M5 trafilo do mądrego fana marki, a nie rzeznika jakiegos.


ale mlodosc... rzadzi sie swoimi prawami, moze sprobowac :) jak kupi zdrowa sztuke... najwyzej nie kupi sobie nowych butów i kwiatka dziewczynie :)

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygłuszenie maski - 15zł

 

Oryginał czy jakaś mata uniwersalna?

 

Oryginał bez żadnych uszkodzeń. Mam dostęp do szrotu z atrakcyjnymi cenami :)

 

kolega wyżej wielki fan kupił auto po to żeby mieć z tyłu opony śmietnik :D takiego podejścia nie chcemy na forum i wśród użytkowników. Tacy kończą na drzewie niestety.

 


Ej ej, to auto nie było do jazdy tylko do latania, typowy gruz. Szkoda by mi było kasy żeby co tydzień wymieniać opony z tyłu za 200-300zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.