Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Jak za te pieniądze moim zdaniem wygląda bardzo dobrze. Wydaje się zdrowa sztuka. Po przesiadce z accorda będziesz rozczarowany osiągami, ale jak rozumiem nie to jest priorytetem, skoro masz co innego do szybkiej jazdy :)
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tylko najpierw sobie zobacz bagażnik i ogólnie wielkość :P bo e36 kombi przy dzisiejszych np. astrze kombi czy golfie kombi wygląda na bardzo małe auto :P serio, bagażnik tam chyba nawet 400l nie ma, jeśli masz jeszcze koło dojazdowe to znowu się zmniejsza (wiadomo lpg). Można się spakować pod sufit to jest plus ale jak chcesz wozić rodzine i miec komfort to jednak szedłbym w e34 :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom mniejszy jest to fakt, łatwiej do parkowania miejsce znajde ;)

Na stronce CePiK chciałem ją prześwietlić i coś się nie zgadza.. podany pojazd nie istnieje w bazie :shock:

Data 1 rej w PL 23-09-2014 i to 2 właściciel w kraju sprzedaje .... nie przerejestrował bo mu blachy KT nie przeszkadzają

To mnie lekko zastanawia.

Nie było mi dane zobaczyć samochodu bo mijamy się zmianami w pracy. "Jak pan chce zobaczyć z zewnątrz to stoi tu i tu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciągnąłem :D

Bardzo przyjemnie się go prowadzi, zaskoczył mnie "dynamiką" - myślałem że będzie gorzej. :wink:

Pytanie kontrolne:

Ten model ma być taki głośny? Układ wydechowy mam szczelny, żadnych dziur aw srodku buczy. wiem że są amatorzy takiego dzwięku.

Na dłuższą metę staje się to męczące.

Ciekawe zjawisko pukania w przegrodę silnikową, czuć na podłodze pod pedałami takie pukanie, nie zależne od obrotów silnika w miarę równomierne 2 puknięcia co 5s (coś jakby zwolniona akcja serca)

Podczas jazdy nie wyczuwalne lecz na postoju czuję i słyszę. co ciekawe nie zawsze się to objawia. Z traski wracając stanąłem na swiatłach było.

Zgasiłem silnik i po 30 min odpalilem to już nie było tego dźwięku. Ciekawe przyznam. Popatrzę, posłucham jeszcze jak się pojawi

Bagażnik faktycznie mikroskopijny jest 4 koła I zostaje miejsce na lika piw.. - wystarczy. - w Accordzie miałem chyba więcej miejsca :wink:

Silniczek cyka jak pszczółka gaz/benz nie ma różnicy, zmiana nie odczuwalna.

Do wymiany drążek kierowniczy i akumulator bo z rana ciężko kręci (no chyba że to co innego)

Czy Aku mogę odłączać bez późniejszej potrzeby adaptacji komputera? czy pokasują się zegarek I inne?

Zadowolony jestem ogólnie z zakupu :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po przesiadce z accorda VI sedana pierwsze co mnie szokowało to jak to auto fajnie reaguje na ruchy kierownicą :P tam w hondzie kierownica chodziła jednym palcem i troche mało czule, a tutaj cieżej i minimalny ruch już zmienia kierunek :P

 

odnośnie pukania, też to czasem słysze, pod maską tego nie słychać, tylko w środku jak bardzo cicho się zrobi to coś jakby za kierownicą głeboko delikatnie puka właśnie jak serce. Pojawiło mi się to niedawno po raz pierwszy od roku :P

 

co do głośności, być może coś z dyfrem ? może podpora wału się poddaje. Ogólnie możesz zmienić olej w dyfrze, nawet powinieneś bo nie wiadomo czy tam jest olej. Po drugie łatwo sprawdzić czy wydech czy przeniesienie napędu, wydech na luzie przegazuj powoli do konca obrotów i zobaczysz czy pojawia się ten dzwiek, jeśli nie to raczej przeniesienie napędu jeśli tylko podczas jazdy.

 

możesz śmiało akumulator odpinać, skasuje ci się zegarek, data i przebieg dzienny i to tyle :P ewentualnie radio sie zresetuje.

 

Załóż galerię i tam śmiało bedziemy komentować twoje auto, twoje pytania czy problemy czy jakieś niuanse odnośnie e36.

 

Zrób porządny serwis filtry i oleje (pamietaj że są jeszcze filtry paliwa, filtr kabinowy, olej w skrzyni i olej w dyfrze, przydałoby sie hamulcowy no i chłodniczy jeśli nie wiadomo co jest wlane żeby podczas mrozow nie mieć lipy) oraz jeśli masz LPG to filtr ciekłej i lotnej fazy wymień (filtry lpg to grosze, rzadko kiedy komplet kosztuje wiecej jak 15-20zł).

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośny wydech mam :) to mi przeszkadza nieco.

W moto także nie zmieniałem na rure hucząco buczącą bo męczy na trasie :)

Zastanawiam się nad wyciszeniem wnętrza. :?:

Pukanie tylko na postoju czuję w okolicach pedałów.

Aku zmienione I inaczej zaczął kręcić. problem w tym że nie sprawdziłem jego wysokości I jest 1-1,5cm za wysoki I się puszka nie domyka. :twisted: .. zrobie dziurkę odwadniającą I bedzie dobrze. bo możliwości zwrotu Aku nie ma.

Przebiegu dziennego nie skasował. Zegarek I Datę ustawiłem I luzik :D

Natomiast czasem ginie mi serwis olejowy - znika całkim wyświetlacz z tymi kostkami I zawieszający się wskaźnik poziomu paliwa. jak dam z liścia w deskę nad zegarami to się czasem odwiesza :D znaczy się kostka nie łączy.

Udokumentowane mam pięknie wszystkie wymiany z pedantyczną dokładnością ( jaka część I jaki nr katalogowy miała i przy jakim przebiegu). tak więc wiem co I kiedy mam podmienić.

Nie znalazłem tylko info co do Płynu Chłodzącego I oleum do dyfra I skrzyni.

Jakie oleum do dyfra? obojętnie 70w90? (z LSD? - to mi się z latami 70 kojarzy :wink: )

Ile płynu wejdzie do układu chłodzącego?

Zakupione Filtr Powietrza I konćówka drążka, dzis lub jutro wymienię. Z gazem pojadę do Czakram w Rzeszowie

Wnerwiający jest wypadający przycisk schowka.

Nadal I wciąż jestem pod wrażeniem poręczności w ruchu miejskim. Czuję się troszkę jak w bobsleju po przesiadce z USAccorda :)

Do galerii wrzucę foty jak pogoda pozwoli na sesję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko znajdziesz na forum, nie bedziemy tutaj odpowiadać na pytania jakie oleje bo nie od tego jest ten temat.

 

LSD to mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu, raczej tego nie masz, była to opcja słono płatna i teraz jest fajnym rarytasem (tam idzie inny olej).

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam z tym olejem

Poprzedni właściciel wlal olej 04-10-2013

castrol 75w-140 syntra/..-wiecej sie nie wydrukowalo na fakturze :?:

zaplacone 64pln

Jest możliwość stwierdzenia z zewnątrz czy jest ten "rarytas"?

 

ps. wiem, :roll: nie tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienial w pazdzierniku 2 lata temu, to po co znowu zmieniac? Szkoda pieniedzy. Toz to nie olej silnikowy!! Chyba ze w te 2 lata zrobil 150 tys km, ale przeciez raczej tak nie jest.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Niestety nie znalazłem tematu z przywitaniami

Mam pytanie

czy jest sens interesowanie się np takim egzemplarzem?

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-2-0-24v-CID5-IDdtC1T.html

Szukam czegoś w cenie około 5k najlepiej w gazie 1.8 albo 2.0 obowiązkowo z klimatyzacją.

Da się znaleźć sensowny egzemplarz za te pieniądze czy lepiej sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

BMW dla konesera tak mi się wydaje ale poproszę o rady i opinie .

Jestem tutaj nowy i mam pytanie może mi doradzicie – chyba na dobrym forum pytam ?

Zacznę od początku

Dostałem miesiąc temu w spadku BMW 318 1995rok 318TDS diesel ,compact ,fioletowy nic nie było by w tym nadzwyczajnego ale auto wygląda prawie jakby wyjechało dopiero z fabryki –wszystko oryginalne , żadnych przeróbek zmian .

 

Miał to auto w Polsce przez 10 lat starszy gość, który zmarł i bardzo o nie dbał , auto stało 5 lat w ogrzewanym garażu bo toczyła się sprawa spadkowa .

 

Przebieg 270tys.km– w samochodzie jest po za oryginalnym dużym niemieckim brifem , kilka różnych książek instrukcje obsługi (ogólna ,do radia ,do kluczyków itp.)

Bmw oczywiście zarejestrowane w Polsce od 10 lat ja w tej chwili jestem w trakcie przerejestrowywania je na siebie .

 

Auto raczej bezwypadkowe ,przód cały oryginalny ,lakier itp. : maska ,reflektory ,kierunki wygłuszenie maski itp. zderzaki szare ,oryginalne nie malowane , radio oryginał bmw ,kołpaki Bmw , szyberdach ,klimatyzacja , ale co jest najważniejsze , jak otworzyłem maskę silnika to byłem w szoku , wszystko jak nowe jakby z fabryki wyjechało .

Nie da się tego opisać tylko trzeba by zobaczyć nie wiem jak tutaj można zdjęcia wstawić to bym wstawił żeby pokazać .(jak ktoś mi powie jak wstawić na forum zdjęcia to wstawię kilka )

 

Auto po takim długim postoju odpaliło od pierwszego , przyjechałem nim na kołach od razu do mechanika . Po wymianie akumulatora i zrobieniu badania technicznego i dokładnym sprawdzeniu stwierdzam że :

Zawieszenie twarde żadnych luzów ani stuków, z dołu ani z góry prawie w ogóle żadnej rdzy , silnik ładnie pracuje .Auto prosto jedzie ,dobrze się trzyma drogi ,nic nie ściąga . Wymieniłem tylko z tyłu na nowe szczęki hamulcowe a także wyczyszczony i przesmarowany cały układ hamulcowy .

 

Moje pytanie do was brzmi tak : bo nie lubuję się w starych samochodach wolę nowsze modele to chciałbym je dobrze sprzedać najlepiej chciałbym żeby to auto trafiło do jakiegoś konesera starych BMW – bo szkoda auta dla jakiegoś młodego wilka .

 

Gdzie mogę takie auto wycenić ?

Gdzie mogę takie auto sprzedać ? poza allegro ,otomoto itp.

 

W razie czego podaje maila do siebie pietja.m(małpa)interia.pl

 

Pewnie są tacy są mają ładniejsze BMW, ale jak na 21 letnie BMW to jest naprawdę w bardzo dobrym stanie – nawet lepszym niż moje kilku letnie auta .

Z góry wszystkim dziękuję za rady i opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chciałbyś sprzedać auto nie ogłaszając go na serwisie do tego przeznaczonym. Jak taki rarytas jak piszesz to sprzedaj komus znajomemu. Żebyś sie tylko nie zdziwił jak przyjedzie ktoś kto zna te auta lepiej niż osoby które je montowały i okaże się że nie jest takie idealne.

 

Auto jak stało tyle lat nie jest w dobrym stanie, nieważne że ciepły garaż, opony do wyrzucenia, szkoda że odpaliłeś silnik po takim czasie nie sprawdzając jak wygląda w srodku, mogła być rdza na różnych elementach wewnatrz która ładnie rozsmarowałeś po cylindrze czy pierscieniach. Wszystkie płyny do zmiany po takim przebiegu, hamulce również do zmiany, gumy sparciałe. Auto się bardzo niszczy jak stoi.

 

Masz dział giełda, mozesz tam auto przedstawiać, wyceń jak sobie tylko chcesz, rynek zweryfikuje twoją cene i zobaczysz czy masz jakieś zainteresowanie. 318 diesel to nie jest pożadany sprzęt z takim wiekiem i takim przebiegiem. Raczej nie spodziewaj się ceny wyższej jak typowe auta z allegro. Jak dasz cene wyższa nikt nie zadzwoni, jak dasz podobna to jest szansa że sprzedasz.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz dział giełda, mozesz tam auto przedstawiać, wyceń jak sobie tylko chcesz, rynek zweryfikuje twoją cene i zobaczysz czy masz jakieś zainteresowanie. 318 diesel to nie jest pożadany sprzęt z takim wiekiem i takim przebiegiem. Raczej nie spodziewaj się ceny wyższej jak typowe auta z allegro. Jak dasz cene wyższa nikt nie zadzwoni, jak dasz podobna to jest szansa że sprzedasz.

 

5-7 tys zł to realna cena

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Auto jak stało tyle lat nie jest w dobrym stanie

Mój Mieczysław stał 6 lat, u mnie przez 7 mcy zrobił nieco ponad 400 km i nie sądzę żeby był w złym stanie...wręcz przeciwnie.

 

 

Co do w/w samochodu to 1,8 tds do tego compact-dużych sum nikt nie da.

Do sprzedaży służy dział giełda.

Jak umieszczać zdjęcia jest opisane na forum, tylko komu chce się czytać.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

270 tys km to nie jest mało, nawet jak auto jest sprawne i kompletne, to jest to tylko 318 TDS compact. Zeby mial ponizej 100 tys km, to by bylo cos, ale nadal to tylko najslabszy compakcik.

Biznesu zycia na tym nie zrobisz. Dla przecietnego polskiego nabywcy, nawet fana bmw, to najgorszy kibel z lat 90-tych.

 

Jak jestes auta pewien i jest takie dobre, to ja bym nie sprzedawał tylko jezdził i sie cieszył tanią bezawaryjną eksploatacją. Sprzedasz za czapke gruszek, bo compact + TDS to wyjatkowo nie chodliwe rynkowo połączenie.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 tds Compact to wiadomo nie coupe M3 no ale gusta są różne .

Wydaje mi się że przebieg 270tys jak na 21 letnie auto to nie jest zły przebieg .Widziałem auta 4-5 letnie z takim przebiegiem . Wiadomo cofnąć licznik poniżej 100tys km to nie problem ale nie o to tutaj chodzi.

Auto jest sprawne ładne ,godne polecenie i niespotykany stan jak na ten rocznik .Ja jak pisałem wcześniej nie lubuję się w starszych samochodach wolę młodsze modele- dlatego chcę je sprzedać .

Trochę się znam na autach i nie jedno widziałem .To że auto stało dłuższy czas w ogrzewanym garażu to mu raczej nie zaszkodziło – widziałem ten samochód od spodu jak i jechałem tym autem.

Nie znam się w ogóle na BMW – jest to moje pierwsze BMW w życiu a kilka tych aut już miałem .

 

Dlatego pytałem o wycenę takiego auta . Bo tak zadbanego 20 letniego auta jeszcze nie widziałem.

Widziałem na allegro- że ogólnie jest mało TDS . Po wybraniu wszystkich modeli E36 to wyszło ponad 300sztuk z tego diesli tylko 26sztuk .a Tds w compakcie tylko 3sztuki . Ceny też różne .

Wyceniając takie auto mam się sugerować cenami z allegro czy czym innym wskaźnikami ?

 

Widziałem na forum dział – sprzedaż – kupno . Postaram się na dniach wstawić tam ogłoszenie i zdjęcia. (jak jest możliwość )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ich mało, ale nie dlatego ze to unikaty. Zazwyczaj uległy naturalnej biodegradacji. Przez ten nieszczesny awaryjny silnik i rdzewiejącą karoserię . Tak starych, popularnych i mało chodliwych aut nie warto juz reanimowac.

 

Co do cen to sam widzisz, jest jedna zarejestrowana w Polsce w niezłym stanie za 1650zł. Druga ładniejsza, ze skóra i klimą za 3700zł.

Jest bardzo ładny compact z 2000 roku z klimą za 5900zł. Niestety prawie kazdy kupujacy, szczegolnie tak pospolite auto jak e36 w dieslu, patrzy na rocznik.

 

Jest sporo ladnych sedanów i kombi 1.7TDS za 3-4 tys zł, a wiadomo ze nadwozia sedan i kombi są drozsze niz compact.

 

 

Co Ci można doradzic co do ceny? Zależy czy Ci sie spieszy, jakie masz podejscie do sprzedazy auta, czy chcesz sprzedac dzis czy mozesz czekac 3 miesiące.

 

Możesz zacząć od ceny 6-7 tys zł i jak nie bedzie zainteresowania to sukcesywnie po trochu opuszczac.

 

Jak auto jest takie dobre, to ja bym je sobie zostawił, jezdził i cieszył sie przyjemnoscia z jazdy.

 

Jest idealne blacharsko i zawieszeniowo? Wyjął bym z komory silnika tę wielką porażkę o nazwie TDS, wrzucił zdrowy silnik 2,5 , 2,8 lub 3,0 w benzynce i miał tanim kosztem zdrowe fajne auto do przyjemnej jazdy. Compact to najlzejszy z e36, w dodatku z tyłu ma zawieszenie rodem z e30 proste i tanie, idealne auto pod budowe taniokosztowego ściganta lub autka na szutry i upalanie.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 tds Compact to wiadomo nie coupe M3 no ale gusta są różne .

 

To chyba nie jest kwestia gustów, tylko cen rynkowych i popytu na dany model. Gdybys miał M3 e36 w takim stanie, to już by po nie stała kolejka i ludzie bez problemu połozyli by Ci 50 tys zł na stół.

Choc 270 tys km to nie jest unikalnie mało. W Warszawie byla na sprzedaz M3 e36 z 1996 roku i poszła za jakies 75 tys zł, ale miała ponizej 100 tys org. przebiegu....

 

E36 to swietny model, sam go uwielbiam i myślę ze na tym forum sporo jest takich osob, ale nie oszukujmy sie 1.7 TDS to najgorszy mozliwy silnik.... a to ze nie widziałes 21 letniego auta w takim stanie - myślę że to przez to, ze w Polsce stare auta to jezdzace kible i smietniki w 95%. Ale na pewno wielu forumowiczów ma nie gorsze, a nawet ładniejsze perełki w swoich garazach.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę właśnie wstawić ogłoszenie ze zdjęciami żebyście ocenili ten samochód ale mam mały problem ze wstawieniem zdjęć

może ktoś mnie pokieruje

 

wchodzę na dział Giełda , Samochody ,Tematy Kupię sprzedam , klikam na samym dole "nowy temat" i co dalej treść można wpisać a zdjęcie jak dodać ?

mam wstawić jakiś adres obrazka pod treścią ?

nie wiem gdzie znaleźć adres obrazka z mojego zdjęcia .

 

wiem że to nie ten temat w tym dziale ale jak już pisałem o tym samochodzie to może ktoś życzliwy mnie pokieruje albo najlepiej na mojego maila pietja.m[małpa]interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie udało mi się wstawić te zdjęcia do działu "giełda"

można je powiększyć i dokładnie zobaczyć

silnik w ogóle nie był myty .

Umyłem go tylko na zewnątrz z kurzu ( żadnej polerki też nie było)

poniżej wstawiam link do tego ogłoszenia

 

viewtopic.php?f=5&t=291419

 

poproszę o wasze opinie . ewentualnie jakąś wycenę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.