Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przecież to jakiś mega ulep, wszystko w kolorze (szkoda, że felgi i opony też na żółto nie dali), listew progowych brak, bocznych brak bo zaszpachlowane :lol:

Na M3 E36 coupe przygotuj sobie 40k jak chcesz mieć coś więcej niż wspomnienie po ///M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam okazję kupić e36 2.5 m50b25 z vanosem.

Link: http://olx.pl/oferta/bmw-seria-3-e36-z-mocnym-zdrowym-silnikiem-2-5-m50b25-okazja-CID5-IDa4HAL.html

 

Jej wady i ogólnie do zrobienia jest:

 

- nie pokazuje temp. silnika (sprzedawca mówił, że nie jest podpięty czujnik temperatury, jak spytałem dlaczego to odpowiedział że nie wie)

- brak ręcznego (nie nowość w e36 i nie potrzebny mi także na to nie zwracam uwagi)

- światła wstecznego biegu nie świecą się

- brak kompresora klimy

- szyba od strony kierowcy nie podnosi się, od połowy trzeba jej pomóc się podnieść

- uszczelka pod miską olejową do wymiany (nie kapie, poci się tylko)

- felgi krzywe albo coś z układem hamulcowym/kierowniczym bo bije kierownica przy jeździe (czasami, nie wyczułem tego jakoś specjalnie bo jechałem tym autem chwilę tylko)

- tu największa zagwozdka, mianowicie drugi bieg wchodzi ciężej niż inne, nie trzeba szarpać, nie zgrzyta przy wbijaniu, po prostu trzeba ciutkę przyłożyć siły w porównaniu do innych biegów (nie wiem czy to skrzynia, czy co)

- pedał sprzęgła potrzebuje większego oporu niż zwykle - mam na myśli moje m50b20, ruszam na sprzęgle jak chce i nie muszę mocno wciskać pedału jak w tej (może to kwestia przyzwyczajenia, nie wiem)

- tłumik od połowy wydechu (od strumienicy w sumie) jest do wymiany

- guma od przepływki do wymiany + nowy filtr powietrza oraz oryginalna obudowa

- wentylator na pompie wody ma połamane 3 skrzydła ( na podbitce maski jest ślad po nich)

- spryskiwacze (brak wszystkiego, została tylko wtyczka na pompkę ;))

 

Ogólnie to by było na tyle z wad. Autko ma moc, wkręca się pięknie, jak fabryka chciała albo i lepiej. Progi zdrowiutkie, nigdzie nie ma na nich grama rdzy, żadnego szpachlu, podsufitka się nie odkleja itp. Ogólnie cena jest niska i nie wiem czy się skusić, wsadzić trochę kasy i cieszyć się 2.5 litrowym silnikiem. Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- skoro nie pokazuje temp. silnika i to tylko podpiąc czujnik to czemu tego sam nie zrobił ? :) to taka sama ściema jak z klimatyzacją że do nabicia :) wiadomo że coś uszkodzone bo jakby było do nabicia to by sprzedający nabił za 200zł a nie opuszczał potem 500 i na dodatek mógłby napisać że klima działa.

 

- reczny jest potrzebny, po prostu jeszcze się przekonasz i nie mówie tu o lataniu bokiem.

 

- pewnie coś nie halo z czujnikiem bo żarówki by wymienił

 

- no brak klimy, a swap według opisu zrobiony profesjonalnie :D ja to widze że sam wrzucił w jakiejś stodole na szybko byle było.

 

- jeśli bije podczas hamowania to tarcze, jeśli bije podczas normalnej jazdy to coś nie halo (nie daj się nabrać na niewyważone koła bo przecież skoro jeździł to również by to zrobił)

 

- zerwały się paski i uszkodziły wentylator.

 

- lewy błotnik z drzwiami wyje niesamowicie, ktos to słabo składał :D na zdjęciach widać że tam linie się nie zgrywają i szczeliny.

 

Ogólnie dla mnie - własciciel bardzo chciał tylko kasy brakowało i chęci, wiec to auto takie zabiedzone troche. Jesli nie ma sladu rudej to znaczy że malowane, sprawdzałeś miernikiem ?

 

zobacz jak tarcze i klocki, jak opony czy za chwile nie trzeba wymieniać.

 

według spokojnie 5tys do wrzucenia żeby to jako tako doprowadzić.

 

Weź pod uwagę ile masz niewiadomych i czy jesteś gotowy ryzykować że niektóre mogą być poważniejsze i droższe :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na nie. Kupisz zobaczysz ile trzeba włożyć i wyjdzie coś w międzyczasie. Później będziesz się bujać ze szrotem bo ciężko będzie sprzedać. Swap pewnie zrobiony u Janusza i dlatego problemy z osprzętem i zawieszeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- skoro nie pokazuje temp. silnika i to tylko podpiąc czujnik to czemu tego sam nie zrobił ? :) to taka sama ściema jak z klimatyzacją że do nabicia :) wiadomo że coś uszkodzone bo jakby było do nabicia to by sprzedający nabił za 200zł a nie opuszczał potem 500 i na dodatek mógłby napisać że klima działa.

 

- reczny jest potrzebny, po prostu jeszcze się przekonasz i nie mówie tu o lataniu bokiem.

 

- pewnie coś nie halo z czujnikiem bo żarówki by wymienił

 

- no brak klimy, a swap według opisu zrobiony profesjonalnie :D ja to widze że sam wrzucił w jakiejś stodole na szybko byle było.

 

- jeśli bije podczas hamowania to tarcze, jeśli bije podczas normalnej jazdy to coś nie halo (nie daj się nabrać na niewyważone koła bo przecież skoro jeździł to również by to zrobił)

 

- zerwały się paski i uszkodziły wentylator.

 

- lewy błotnik z drzwiami wyje niesamowicie, ktos to słabo składał :D na zdjęciach widać że tam linie się nie zgrywają i szczeliny.

 

Ogólnie dla mnie - własciciel bardzo chciał tylko kasy brakowało i chęci, wiec to auto takie zabiedzone troche. Jesli nie ma sladu rudej to znaczy że malowane, sprawdzałeś miernikiem ?

 

zobacz jak tarcze i klocki, jak opony czy za chwile nie trzeba wymieniać.

 

według spokojnie 5tys do wrzucenia żeby to jako tako doprowadzić.

 

Weź pod uwagę ile masz niewiadomych i czy jesteś gotowy ryzykować że niektóre mogą być poważniejsze i droższe :)

 

Na taką rozbudowaną odpowiedź czekałem ;)

 

Z tym czujnikiem temp. wiem że ściema bo co to za problem podłączyć.

Może być gdzieś przerwana wiązka/bezpiecznik albo lampy i dlatego nie ma świateł od wstecznego, pies wie, przyczyn wiele.

Jeżdżę bmw od roku i zawsze sobie radziłem bez ręcznego, odpukać żeby tak zostało :D

Kompresor podłączyć nie jest trudno, dać pasek, podłączyć i działa, czemu to nie jest zrobione? Nie wiem, osprzęt (prawie w całości, brakuje tylko tego nieszczęsnego kompresora), przewody, rurki, chłodnica, wentylatory są, także tu jest zagadka.

Z tym biciem to ciężko ustalić jechałem tym max minutę więc nie wiem zbyt wiele,hamowałem tylko kilka razy i to lekko (podjeżdżanie na parking itp.), więc ciężko stwierdzić, prędkość by była potrzebna do zbadania tego.

Z jednej z opon schodzi powietrze (tylna prawa jeśli to ma znaczenie), jak podszedłem do auta to pompował ją kompresorem na 12v ;>.

Najbardziej boli mnie ta skrzynia, pedał sprzęgła i czujnik temperatury.

 

@kulawy23

 

Dlatego pytam na forum czy warto. Powiedz mi w jakie auto w tym budżecie nie trzeba wkładać kasy... Liczę się z tym że będą wydatki, pytanie tylko jak duże? :). Mam dwulitrówkę którą oceniali moi znajomi i dawali jej miesiąc i będzie zajeżdżona albo się rozsypie, a tu proszę bardzo jeździ już rok i trzyma się świetnie (i nie jest to igła, 1991r więc ma swoje wady), fakt że włożyłem w nią 3k.. ale czego to się nie robi dla ukochanej marki :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to gruz z silnikiem wrzuconym w stodole "profesjonalnie" w którym nawet nie wiadomo, czy temperaturę trzyma :duh: Z tego co opisujesz i co widać po tych absurdalnie skadrowanych zdjęciach to jeden wielki drut swap do upalania. Odpuść sobie bo wrzucisz w to auto 5 tysięcy a dalej będzie gruzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, chce zakupić mój pierwszy samochód. Nie musi mieć kopa, a bardzo chce zeby było to bmw i dlatego moje pytanie jest czy może ktoś sprawdzał to autko? Patrząc po cenie - zabytek i pewnie trzeba będzie w niego wsadzić kasę, ale w którego się nie wsadza:) pozdrawiam :cool2:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-95r-klimatyzacja-szyberdach-zadbana-z-niemiec-ID6y8Xed.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z tamtą sobie odpuściłem. Mam kolejną ofertę, tej jeszcze nie oglądałem więc wiem tyle co jest na aukcji. Co o niej sądzicie?

 

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-325ci-325-2-5-192km-coupe-m-pakiet-gwint-manual-CID5-IDaPJFX.html

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie musi miec kopa to po co wybrales najmocniejsza wersje coupe z tych lat? Takie auta zawsze generuja wieksze koszty, pomijajac ze w tej cenie - sa duzo bardziej skatowane od egzemplarzy ze slabszymi samochodami
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek323 kolega od kopa wkleił tylko 316i sedan, ten od 325i qp to ktoś inny :D

 

 

A to sorry, pomylka, pozna godzina daje sie we znaki.

 

325i to rasowa maszyna, sam jestem ciekaw czy za 6 tys zł da sie kupic zdrowa sztukę.

 

Swoja drogą podobne auto (klasowo) Czyli Audi Coupe quattro z 1991 roku w fajnym stanie sprzedałem w tamtym roku za 12 tys zł....pierwszy ogladajacy kupił.

 

I nie raz zaluje ze sprzedalem :(

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek323 kolega od kopa wkleił tylko 316i sedan, ten od 325i qp to ktoś inny :D

 

 

A to sorry, pomylka, pozna godzina daje sie we znaki.

 

325i to rasowa maszyna, sam jestem ciekaw czy za 6 tys zł da sie kupic zdrowa sztukę.

 

Swoja drogą podobne auto (klasowo) Czyli Audi Coupe quattro z 1991 roku w fajnym stanie sprzedałem w tamtym roku za 12 tys zł....pierwszy ogladajacy kupił.

 

I nie raz zaluje ze sprzedalem :(

 

Wczoraj była wypłata, jutro pojadę sobie ją oglądnąć i się okaże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach dobrze wyplakowana i wypastowana do sprzedaży. Ale plus bo raczej nie jest to handlarz i ma na imię Zygmunt wiec pewnie nie jest to 20 letni kat tylko gość w średnim wieku, który dbał o auto. Musisz obejrzeć i zobaczyc co w trawie piszczy. Wyposażona jest nawet dobrze jak na 316.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.