Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolejna propozycja.

Myślałem o tej opcji czyli:

znalezienie auta za nie dużo pieniądze (o ile nie trzeba władować drugie tyle :nienie:) sukcesywne doinwestowanie i cieszenie się z jazdy.

A oto on:

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-323i-okazja-sedan-CID5-ID6lGZl.html#2f14126bd9

Po prosiłem o więcej zdjęć i VIN, możliwe że podjadę obejrzeć niebawem, oferta ciekawsza niż M-pakiet, nie chodzi o cenę głównie o motor. Tan zdaje się daje więcej frajdy z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja moze nie jest zła. Ale problematyczna.

Jeśli auto ma korozję, było po ciezkim wypadku - a to dotyczy 90% e36 w Polsce - nie jest zupelnie warte doinwestowania.

Zmiana silnika w BMW to dosyc mała robota.

 

Ja bym kupił idealne, jak najlepsze 316 czy 318i. Nawet takie jak z Góry Kalwarii... jak mocy zabraknie - po roku, dwóch, trzech - wkładasz silnik 2.8 albo 3.0 M54 i masz wtedy na prawdę mocne auto.

 

Obawiam sie, ze jakiekolwiek 323i za 4400zł moze nie byc wogole dobrą bazą do odbudowy. Aczkolwiek warto oglądac, jezdzic szukac. Nikt Ci przez net nie powie czy to dobra opcja. Musisz dokładnie obejzec sam, czy z mechanikiem najlepiej. Pod katem odbytych napraw, i przede wszystkim korozji.

Ja bym duzo bardziej wolał te śliczne 318i.... a nie paprał się z autem do odbudowy,

które zje Ci nerwy, zniszczy finansowo i je znienawidzisz.

W takie odbudowy mozna sie bawic, jak masz inne auto w domu do jazdy na codzien.... w innym wypadku odradzam.

 

A bardzo dobrą opcję masz od kolegi z forum z tego tematu. Myślę, że na prawdę godna uwagi.

A te auto z Góry Kalwarii też ekstra.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racje napisałeś.

Nie chodzi mi o potwora z 2.5 litrowym silnikiem czy większym. Myślałem właśnie o bazie wypadowej czyli tanio kupić doinwestować i jeździć.

Ta m-pakiet z Góry to jadę obejrzeć w sobotę na pewno, dokładną relację zdam gdy wróce.

Mówisz o aucie cichego? tak ale coupe mnie nie interesuje mimo iż łatwiej odsprzedać później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówiłem o aucie CIchego. No to jesli odpuszczasz coupe, do oglądaj sedany. Statystycznye sedany są tansze i w lepszym stanie niż coupe.... bo rzadziej ujeżdzają je rzeźnicy, a częściej zwykli ludzie w srednim i starszym wieku.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wszystkie zdjecia z jego kolekcji + czytałem temat. Auto mocno doinwestowane ale pewnie i cenowo poza moim zasięgiem. Ja chce kupić auto, mieć na OC przerejestrowanie, ewentualne dopieszczenie typu, pompa wody i co tam trzeba wymienić najważniejsze oleje filtry (chyba że stosunkowo niedawno były wymieniane), jeżdzenie autem i posiadanie gotówki na ewentualne naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedana 316-318i w bdb stanie spokojnie za 8 max 11 tys znajdziesz. Obejżyj najlepiej kilka sztuk, chyba ze od razu trafisz na rodzynka. Ta z Góry K. wygląda obiecujaco - ale to jednak handlarz sprzedaje. Uwaga wzmozona konieczna.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, wiekszosc to graty wystawione za 3-6 tys zł, a nie są warte zazwyczaj nawet połowy tego.

Dobre e36 znikają szybko... zresztą juz wsród e46 jest straszny wysyp złomu...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak za ten rok ta cena to musi być dobra.

1. Wydech nie jest oryginalny.

2. Lampy zarówno z przodu jak i z tyłu+halogeny+kierunki nie oryginalne i nie wiem czemu się tym Depo tak szczyci.

3. Podstawowy komputer pokładowy to w tym wypadku zegarek i termometr :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomy ma na sprzedaż 316i 95 rocznik za 4000zł. Czy możecie mi doradzić, czy warto? Potrzebuję teraz jakiegoś auta na kilka miesięcy, w miare niezawodnego i liczę się bardzo z kosztami (generalnie nie mam dużo kasy na wydanie, a potrzebuję czegoś w miarę konkretnego). Wiem, że napewno zejdzie którąś stówkę, ale pytam co wy moglibyście mi doradzić jako doświadczeni kierowcy zdający sobie sprawę z wydatków. Bo mnie jakoś nie przekonują golfy 3 czy jakieś fordy (kojarzą mi się z totalną lipą - słabe, psujące się, rdza, ukryte wady itd.).

 

Liczę na pomoc w każdej kategorii tj. wydatki, cena, utrzymanie, czy warto względem innych samochodów (różnych marek, może są jakieś lepsze niekoniecznie bmw a bardziej pewne?) oraz względem innych modeli czy waszych osobistych odczuć, doświadczeń z tym samochodem.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad swoim pierwszym samochodem. Od dwóch lat jeżdżę samochodami rodziców, jednak teraz postanowiłem przesiąść się na coś własnego. Długo się zastanawiałem i uznałem, że E36 w wersji Coupe to coś czego bardzo bardzo pragnę :)

Pojawia się jednak problem pieniędzy, mam do wydania ok. 10 tysięcy złotych. Na początku przeglądając serwisy z ogłoszeniami, byłem pewien, że dorwanie dobrej E36 to nie problem. Później zacząłem czytać o silnikach i wszędzie gdzie się da, każdy zachwala motor 328. Naczytałem się o nim tyle dobrego, że serce mi krwawi jeśli trzeba będzie zrezygnować i kupić słabszą jednostkę (325 lub 323, bo o 320 w stosunku do 328 jak już przeczytałem - to ogromna różnica).

Dodam jeszcze, że najważniejszą rzeczą dla mnie jest frajda z jazdy, i to głównie dlatego nie mogę się pogodzić z myślą o rezygnacji z 328.

Teraz pojawia się pytanie: Czy mając 10 tysięcy złotych próbować w ogóle szukać 328? Jeśli się nie pomyliłem, 325 ma znacznie wyższy moment obrotowy co już przekłada się na różnicę w jeździe, za to 323 boję się że będzie już trochę za słabe tym jak już oswoję się z autkiem. Chyba że w ogóle nie można znaleźć nawet 325 i 323 w takiej cenie w przyzwoitym stanie.

Sam nie wiem co robić. Jeśli rzeczywiście nie da się kupić za ok. 10 tysięcy 328, to ładować kasę w słabszy silnik czy czekać i ciułać aż dozbieram więcej? (przy czym szybko raczej nie dozbieram :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 328 ceny z reguły są kosmiczne i ciężko trafić nie skatowany motor, lepiej bierz 325 za 10tys to kupisz na full opcji 323 ma takie same osiągi jak 325 ale 325 to pancerny silnik m50 a jeszcze najlepiej żeby był bez vanosa bo vanosy siadają a roznica w osiagach nie odczuwalna
Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się wczoraj naczytałem to właśnie raczej większość skłaniała się ku M52.

Nowszy technologicznie silnik z lepszym momentem obrotowym, dodatkowo mniej palący właśnie dzięki systemowi vanos. I podobno taki bezawaryjny (chyba że to tyczyło się tylko 2.8)

 

Czyli jednak źle wyczytałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To więcej praktyki,a mniej teorii :wink:

Dane na papierze nie przekładają się na to co jest w realu i na subiektywne odczucia.

W czym niby silnik 2,8 jest taki dobry? Jest taki sam jak reszta silników z rodziny M50 lub M52. Budową niczym się nie różni, różnica jest w pojemności i mocy.

Popieram kolegów, że takie auto nie jest dobrym pomysłem jako pierwsze. Przy takiej mocy i charakterze auta nie najeździsz za długo.

Ja po tylu latach jazdy autami BMW stwierdzam, że moja E36 czasami potrafi mnie nagle (nieprzyjemnie) zaskoczyć(szczególnie po deszczu).

Jak chcesz E36 to kup sobie 1,6.

A co do tylnego napędu to czemu nie??? Ja zaczynałem od tylnego - oczywiście od.... :mrgreen:

Fiat%2520126p%2520%252785.jpg

Ja osobiście uwielbiam napęd 4x4. Jeździ się tym cudnie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.