Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

To czerwone szybko poszlo ,nie zdarzylem obejrzec nawet , ogolnie mam dylemat czy brac e36 czy e46 , http://otomoto.pl/bmw-325-325-m-pakiet-super-135tys-km-C32744795.html autko idealne ,zrobione zaprawki ,zakonserwowane za ta koles krzyczy 1700 oplat tak wiec mysle ze za 9k ja pusci ,musialbym zalozyc gaz i auto wyjdzie mi okolo 11k doliczyc oc to 12k moze jakis ladny alus a stad zaczynaja sie ladne e46 np.http://otomoto.pl/bmw-320-sprowadzona-oplacona-C32867315.html tylko teraz zalozyc gaz to z kasa wyjde na styk ,czlowiek z dnia na dzien przez te auta nie wie co ma zrobic . Mialem e46 318d i ciekaw jestem czy e36 spelni oczekiwania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

No sorry ale liczysz,że kupisz auto zamontujesz gaz i będziesz jeździł? To błąd.

W każdym tak wiekowym aucie jest zawsze coś do zrobienia.

A tego to nie liczysz?

Z własnego doświadczenia wiem,że E36 nawet te za 7-8 koła to w większości są śmieci.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze pozniej nie bedzie kasy ,ale narazie mam na auto 15k i przy kupnie e46 to jest na styk ,zalezy co bedzie wazniejsze gaz czy jakes naprawy ,a bez sensu jest kupowac auto w ktore trzeba z miejsca wpompowac 3k na jakies naprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ponownie błąd.

E36 jest takim autem, że już raczej nie możliwe jest kupno samochodu idealnego. Jeżeli takie auta są do sprzedaży to nierzadko trzeba wyłożyć na nie 20 koła i więcej.

Druga sprawa jest taka, że zależy co ktoś rozumie pod pojęciem "auto do jazdy"

Jeden kupi i tłumaczy jakie to jest super, zaś dla drugiego będzie to złom.

Trzecia sprawa to traktowanie samochodu i dopieszczanie go.

Ale na ten temat nie będę się rozpisywał bo mało osób to pojmuje.

Jeżeli ktoś uważa że znajdzie E36 w stanie salonowym czyli kupić i jeździć to gratuluję....

wyobraźni.

:mrgreen:

PS. Sama wymiana materiałów eksploatacyjnych to na start 1 tysiąc, albo i więcej.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie szukania ,i wiem ze szybciej znajde dobre e46 niz e36 ,a jezeli to e36 bedzie idealne to za cene fajego e46 ,gdzie nie widzi mi sie pakowac za ,,duza" kase w auto starej konstrukcji z ktorego robi sie puszka w czasie wypadku . Wiadomo ze do 15k mozna znalezc inne modele w fajnym stanie ale tapczanem nie kazdy chce jezdzic . Sa ludzie dla ktorych auto jak przestanie jechac to jest dopiero popsute i dopiero pompuja kase ,do takich nie naleze ,auto ma byc zadbane ,ladny zadbany orginalny nieprzekladany 5 razy srodek i lakier , w silnik nikt nie wejdzie to wiadomo zdarzy sie ze trzeba robic pozniej jakas glowice itp. ale to sa juz wypadki losowe i uwazam ze kupujac 15 letnie auto w ktore z miejsca trzeba wpompowac 1/4 ceny auta to cos chyba nie tak z kupujacym ,chyba ze to auto jest tego warte i kupujacy wie ze bedzie musial to zrobic .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze jak ktos po kupnie odrazu pakuje 3 k na naprawy to powinien jednak auto wybierac z kims kto sie na tym zna

 

3 tys zł na początek do e36/e46 to jest absolutne minimum. To są stare auta, zazwyczaj z mega przebiegami.

Są rodzynki w których nie ma nic, albo prawie nic do zrobienia, ale to jest poziom cenowy 20 tys zł za e36 albo 35-40 tys zł za e46.

 

3 tys zł to jest rozsądny pakiet startowy do tego typu aut. I to mówimy o benzyniakach, w dieslach 320d/330d zazwyczaj pakiet startowy jest duzo wyzszy (specyfika diesla, no i wiekszych przebiegów)

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek?

Masz moc o 13 koni wyższą niz podaje producent i moment tez minimalnie wyzszy od ksiązkowego. Wg mnie nic złego sie tu nie dzieje.

 

Moje M52b25TU wypluło swego czasu 177 KM, juz po wymianie 2 sond lambda na nowe.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No niestety to jest model 323 170KM- taka jak moja.

Ale zapewniam cię, że niewiele ustępuje jednostce M50 jest wręcz bardzo porównywalna.

Cena dobra.

Jak włożysz jeszcze ze 3 to na pewno będziesz miał w miarę porządne auto :mrgreen:

Sprawdź dobrze budę czy nie przegnita.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niewiedza :D ten kolor jest orginalnie malowany czy zeby go miec ktos musial caa przemalowac ? I moze ktos sie orientuje jaki jest koszt dobrej instalacji lpg do m52b25 ,wiadomo butla w kole ,korek za klapka , ceny sie ciagle zmieniaja i moze ktos zna aktualne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zadzwoń do gościa i niech poda ci 7 ostatnich znaków nr VIN to rozkodujemy i będzie wszystko wiadomo.

Jak na '98 to powiem Ci że trochę tania.

Nie podoba mi się ten spojler na klapie i wydech.Wnętrze całe ma z angola boczki też.

PS. Felga brzydka :(

Za gazior te 3,5 trza dać.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

2.0 to podobny silnik do tych większych i praktycznie różni się pojemnością.Też były M50 i M52.

Nie rób czegoś takiego bo to bez sensu.Kup 2,5 lub 2,8 i nie baw się w przeróbki, zresztą to trochę mało ekonomiczne z punktu zakupu.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie szukania ,i wiem ze szybciej znajde dobre e46 niz e36 ,a jezeli to e36 bedzie idealne to za cene fajego e46 ,gdzie nie widzi mi sie pakowac za ,,duza" kase w auto starej konstrukcji z ktorego robi sie puszka w czasie wypadku . Wiadomo ze do 15k mozna znalezc inne modele w fajnym stanie ale tapczanem nie kazdy chce jezdzic . Sa ludzie dla ktorych auto jak przestanie jechac to jest dopiero popsute i dopiero pompuja kase ,do takich nie naleze ,auto ma byc zadbane ,ladny zadbany orginalny nieprzekladany 5 razy srodek i lakier , w silnik nikt nie wejdzie to wiadomo zdarzy sie ze trzeba robic pozniej jakas glowice itp. ale to sa juz wypadki losowe i uwazam ze kupujac 15 letnie auto w ktore z miejsca trzeba wpompowac 1/4 ceny auta to cos chyba nie tak z kupujacym ,chyba ze to auto jest tego warte i kupujacy wie ze bedzie musial to zrobic .

 

 

Ta konstrukcja jest ponad czasowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów

Jestem tutaj nowy,nie będę się rozpisywał,więc do rzeczy.Z sentymentu do marki planuję kupić właśnie E36 do 10tys z silnikiem minimum 2.0 Znalazłem np.:

http://olx.pl/oferta/bmw-320-individual-1996-CID5-ID5JhTh.html

http://olx.pl/oferta/bmw-323-m3-1998-CID5-ID5xjMP.html

http://olx.pl/oferta/bmw-323-e36-coupe-CID5-ID4ZIVF.html

http://olx.pl/oferta/bmw-320i-coupe-stan-kolekcjonerski-ewentualnie-zamiana-4x4-CID5-ID5FL6r.html

 

Co o nich myślicie? Tą ostatnią już oglądałem,ale tylko z zewnątrz i muszę powiedzieć,że jest cudo.I to na nią najbardziej bym stawiał.Za kilka dni jadę na konkretne oględziny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.