Skocz do zawartości

E90 320d LCI 3-city


adamjttk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Auto konkret. I w jedynym slusznym kolorze.

 

Mozesz powiedziec gdzie kupiles kierownice i za ile? Moze byc na priv.

 

Dzieki, mi tez sie kolor podoba, wyglada lepiej niz zwykly srebrny i jest latwiejszy w utrzymaniu niz czarny. Taki kompromis. Chociaz jak kupujesz uzywane auto to podaz zadbanych i w miare pewnych E90 u nas jest taka nedzna ze kolor schodzi na 3ci czy 4ty plan..

 

Co do kierownicy to kupilem ja w ASO w Gdansku. Ceny przed rabatami to kiera 1732PLN brutto a ta plastikowa blenda 296 PLN (sic!). Dostalem 12 % rabatu, pewnie mozna utargowac wiecej.

 

Generalnie nie warte takiej ceny, drugi raz mysle ze dalbym do obszycia stara kierownice, 200-300PLN a efekt pewnie bardzo podobny.

Co do cen to BMW liczy sobie zacnie w ASO ale juz sie zdazylem przyzwyczaic do tych rozbojow, w sumie to wiekszosc marek ma ceny takich drobiazgow z kosmosu.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Ostatnio malo sie dzieje na forum to wrzuce troche fotek nowych.

Po zamontowaniu nowej kierownicy, pedalow itp.

 

Okolo 2 miesiecy temu nabylem letnie kola - w ASO zamowilem najladniejsze wg mnie do e90 felgi 193m w kolorze ferric grey, wydaje mi sie ze super pasuja do spacegrau metallic. Do tego kupilem opony Continental ContiSportContact 5 225/255 ktore wygrywaja wiele testow i jak na razie jestem z nich bardzo zadowolony, komfort jest sporo lepszy niz na zimowych 16'' RoF.

 

Auto wygladalo troche jak taczka, miejsca w nadkolach bardzo duzo wiec zakupilem tez sprezyny Eibacha 30/25mm. Zamontowalem je dopiero wczoraj wiec jeszcze nie usiadlo to porzadnie, zdjecia wrzuce za kilka dni jak sie ulozy.

Koszt montazu sprezyn wynosi 2/3 ich wartosci, troche to dziwne.

 

Doszly tez nerki Performance z ASO, montaz trwal doslownie 5 min, troche szkoda ze sa w polysku a nie matowe, wydaje mi sie ze matowe troche lepiej by sie komponowaly. Nie do konca mi pasuja.

No i na koniec maly prezent dla 15 miesiecznej coreczki, zeby nie bylo ze tylko tata wozi sie bunia. Coreczka bardzo zadowolona, uwielbia szczegolnie klakson :D Dzieciaki na osiedlu wszystkie chca wsiadac i sie przejechac ku niezadowoleniu innych rodzicow :P

Jedyna wada auta jest malutki promien skretu, troche to niewygodne. Jakosc wykonania za to pierwszorzedna!

Edytowane przez adamjttk

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzieki!

 

''Z'' to sobie bym chetnie kupil ;)

 

Mam 4 pytania jezeli ktos sie orientuje,

 

1. Cisnienie opon - teraz przy zwyklych oponach mam cisnienie 2,4 bara tak jak sugeruje nalepka w aucie. Ale wydaje mi sie, ze jest troche ''flak'' (widac na zdjeciach)- czy to cisnienie nie jest przypadkiem tylko dla opon RoF? A jezeli tak to jakie macie w swoich autach przy normalnych oponach?

 

2. Geometria - gdzie ustawiacie geometrie swoich aut, tzn czy w ASO czy u zwyklych mechanikow? Czy zwykly mechanik radzi sobie z ustawieniami w e90? Slyszalem ze jest to problematyczne.

 

3. Zarowka od ringow - Spalila mi sie - czy w LCI wystarczy kupic zarowke za 15 PLN H8 35W i wymienic ja metoda chalupnicza od strony maski bez zdejmowania kola i nadkola czy lepiej jednak kupic z ASO za >100 PLN zestaw z plastikami caly?

 

4. Klosz lamp przednich - mam bardzo porysowany (przebieg robi swoje) i od ringow i xenonow robi sie na nim brzydka poswiata (widac na zdjeciach). Czy ktos wie czy mozna wymienic sam klosz plastikowy bez wymiany calego reflektora? Jaki toto ma numer? A jezeli nie to na ile pomocne sa zaklady typu ''regeneracja lamp''?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Mam takie same koła jak Ty i pompuję od 2,5 do 3.0 barów, w zależności od obciążenia. Jak jeżdżę sam to 2.5 jak np. z rodziną na wakacje to 3.0.

 

2. Nie musi być ASO, tam wołają chore pieniądze, w Poznaniu ok 700zł :duh: Może być warsztat nieautoryzowany, ale znający się na rzeczy.

 

3. Kup porządną H8 i wymienisz sam od góry. W LCI znacznie poprawiono dostęp. Ostatnio sam to sprawdziłem....

 

4.Klosze zostawiłbym w spokoju. Co prawda są sposoby na odświeżenia, ale żaden nie jest w moim przekonaniu skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klosze odświeży ktoś kto zna sie na robocie i nie używa do pracy tylko pasty i szlifierki to warto to zrobić. Ja płaciłem 200zł za lampy i efekt niesamowity, a najważniejsze utrzymuje się już przez ponad rok.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej, kupilem w koncu w ASO 2 komplety zarowek do swiatel dziennych (ringow) po okolo 100PLN sztuka, wymiana rzeczywiscie banalnie prosta w LCI, wszystko zajelo 15 minut (wymienilem obie bo pewnie druga padlaby tez niedlugo). Zarowki to rzeczywiscie zwykle H8 35W Philipsa ale ciezko je dostac w detalu w sklepach wiec zdecydowalem sie na ASO.

 

Po wymianie zarowek do ringow oraz dolozeniu sprezyn Eibacha cos sie popsulo samopoziomowanie xenonow i swieca teraz xenony zbyt nisko (zbyt slaby zasieg) oraz po uruchomieniu auta sie nie poziomuja :/

 

Co do kloszow to pytalem w ASO czy mozna kupic same klosze te z poliweglanu i je wymienic, ale oczywiscie BMW ich nie sprzedaje tylko w komplecie z lampa za kilka tysiec PLN, standard.. A ze sa naprawde porysowane wiec zdecyduje sie na polerowanie bo irytuja mnie strasznie.

 

Zdjecie jak siadlo zawieszenie po Eibach 30/25mm:

Edytowane przez adamjttk

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad audio ale 5k nie wydam.. coś wspominałeś o

Wydaje mi sie ze zestaw HIFI w ASO za niecale 2kPLN jest lepsza opcja cena/jakosc dla 90% ludzi.

Gdzie takie cuda dają w którym ASO?

205 1.9d 64km-> Q5 3.0D 240km -> Passat B4 1.9TDI 90km -> e90 320d 163km <- klik & I3s 2018 | Niezła fala..

http://www.motostat.pl/user_images/55143/icon5.png i spada... chyba uczę się jeździć eco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do komfortu na sprezynach to jest ok, oczywiscie zauwazalnie twardziej ale woze czesto male dziecko w foteliku i problemow nie ma.

Powiedzialbym ze 10-15% twardziej. Nadal subiektywnie patrzac - 18'' kola ze zwyklymi oponami na profilu 35/40 + Eibach jest bardziej komfortowe niz moj zimowy setup 16'' (profil 55?) RoF na starych oryginalnych sprezynach.

 

Za to wyglad zdecydowanie na plus no i w zakretach pochyly sa mniejsze wiec mozna szybciej w nie wchodzic i wieksza frajda ;)

 

Jesli chodzi o zestaw doposazeniowy HiFi Alpine (320W wzmacniacz + tweetery i midrange) to sprzedadza Ci w kazdym ASO jak zamowisz. Byl ostatnio w jakiejs gazetce BMW PDF za bodajze 1800 czy 1900 PLN. Taniej zamowic z ebay z niemiec np tu:

 

http://www.salesafter.eu/product_info.php?info=p172_bmw-1er-e8x-3er-e9x-hifi-system-alpine-bis-03-2009.html&XTCsid=5fvgk9h2jbep0m30f1562mchu5

 

Tutaj kosztuje okolo 1300 PLN (+100 przesylka) + trzeba 200 PLN na slupki do tweeterow z ASO. Montaz mozna spokojnie samemu zrobic a jak ktos leniwy to za 300-400 zaklad car audio zrobi. W 2000 PLN sie zmiescisz. Gra to calkiem zwawo, 90% ludzi mysle bedzie zadowolona. Gdybym robil audio drugi raz to nie wydalbym juz ponad 5k na to co mam bo nadal basy spod siedzen sa zbyt slabe jak na tyle pieniedzy. A zeby gralo lepiej to trzeba by panele Jehnerta dokupic, przerabiac drzwi itp itd i kolejne 5k PLN ;)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt montazu sprezyn wynosi 2/3 ich wartosci, troche to dziwne.

to gdzie zakładałeś te sprężyny ? mój mechanik bierze 50zł /szt wiec auto 200zł ,sprezyny pewnie około 800 wiec to 1/4 ceny :D

 

fajne mody ,ładny wykres po czipie :) audio trochę sporo kasy wyszło jak na efekt ;/ felgi na + wygląda o niebo lepiej niż na 16

Edytowane przez zibi-M

Sprzedam :

- ręczny M-pakiet BMW e9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzieki za komentarze.

 

Odnosnie sprezyn to w Gdansku z mechanikami jest tragedia, terminy na za 2 tyg, niewiedza poraza (''sprawdze w internecie jak sie zaklada w E90, prosze oddzwonic'' itp.

Wybralem warsztat w miare wydawalo sie ogarniety ale.. montowali je caly dzien (10h), w miedzyczasie uszkodzili mi felge (ubytek na 1 cm) i zle zamontowali czujnik poziomowania ksenonow na amortyzatorze (poziomo zamiast pionowo). Ksenony swiecily w dol i sie nie poziomowaly. W miedzyczasie zadzwonili ze koszt 200 PLN za montaz to im chodzilo za strone czyli za 2 sprezyny. Wiec za 4 sprezyny 400 PLN. A same sprezyny kosztowaly 620 PLN..

 

A co do modow ogolnie i ich kosztow.. Nikt nie mowil ze bedzie to tanie hobby, w koncu to bmw ;) W sumie poszlo juz okolo 20 tys na wszystko ale seria E9x bardzo mi sie podoba, jezdzi mi sie rewelacyjnie i bardzo dobrze czuje sie w tym aucie. Jedyne co mnie irytuje to silnik, 2.0d nawet zchipowany na 200KM to za malo, oczekuje wiecej od bmw. W zwiazku z tym planuje niedlugo wymienic moj egzemplarz na E92 335i ze skrzynia dwusprzeglowa DKG. A wtedy przeniose wiekszosc fantow do nowego auta - kola, kierownice, audio etc. - wiec sie nie zmarnuja :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zestaw doposazeniowy HiFi Alpine (320W wzmacniacz + tweetery i midrange) to sprzedadza Ci w kazdym ASO jak zamowisz. Byl ostatnio w jakiejs gazetce BMW PDF za bodajze 1800 czy 1900 PLN. Taniej zamowic z ebay z niemiec np tu:

 

http://www.salesafter.eu/product_info.php?info=p172_bmw-1er-e8x-3er-e9x-hifi-system-alpine-bis-03-2009.html&XTCsid=5fvgk9h2jbep0m30f1562mchu5

 

Tutaj kosztuje okolo 1300 PLN (+100 przesylka) + trzeba 200 PLN na slupki do tweeterow z ASO. Montaz mozna spokojnie samemu zrobic a jak ktos leniwy to za 300-400 zaklad car audio zrobi. W 2000 PLN sie zmiescisz. Gra to calkiem zwawo, 90% ludzi mysle bedzie zadowolona. Gdybym robil audio drugi raz to nie wydalbym juz ponad 5k na to co mam bo nadal basy spod siedzen sa zbyt slabe jak na tyle pieniedzy. A zeby gralo lepiej to trzeba by panele Jehnerta dokupic, przerabiac drzwi itp itd i kolejne 5k PLN ;)

 

z translatora już wiem że to 2 tweety, 2 w drzwi i 2 zwrotnice, a basowe gdzie?

Co do ceny za tym linkiem kosztuje ponad 1536 po dzisiejszym kursie + wysyłka 100 to 1636 więc bez rewelacji, jak mogę dobrać się do nr OE żeby sobie tego poszukać ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

205 1.9d 64km-> Q5 3.0D 240km -> Passat B4 1.9TDI 90km -> e90 320d 163km <- klik & I3s 2018 | Niezła fala..

http://www.motostat.pl/user_images/55143/icon5.png i spada... chyba uczę się jeździć eco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Mam podobny model (2009l, w którym nie ma rolet chłodnicy - z tego co zaglądałem przez nerki chyba powinny być . Czy mógłbyś sprawdzić u swojej i ewentualnie wysłać mi foto grilla w zbliżeniu ? Czy możliwe jest też sprawdzenie tego po nr.Vin ? Czy nie zawracać sobie głowy ich brakiem ? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.