Skocz do zawartości

Przekładka xenonu do zwykłej lampy.


pawelwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety jakiś czas temu miałem drobną przygodę i potłuczony mam klosz od xenonu, połamaną obudowę (czarne toto pod odbłyśnikami) i stłuczony klosz kierunku.

i tu jest moje pytanie: Skoro odbłyśniki są nie naruszone, lampa świeci to czy mogę kupić zwykłą lampę i przełożyć wnętrze (tj odbłyśniki z żarnikami) i to co za lampą (przetwornice itd)? Bo koszty xenonu na allegro mnie dobijają.

Pozdrawiam.

 

P.S.

Temat był w elektryce ale nikt nie zwrócił uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tez to, poniewaz mam w jednym reflektorze ulamany uchwyt i patrzac po zdjeciach obudowa reflektora zwyklego od xenonu niczym sie nie rozni (ale sa to tylko wnioski po ogledzinach zdjec). caly reflektor z anglika halogenowy mozna miec juz, jak patrzlaem kiedys tam, za 70zl wiec fajna alternatywa. niestety w 100% nie pomoge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne, kupuj i sprawdź :) wiele nie stracisz, jak coś może sprzedasz.

 

Cholera szkoda że teraz, bo z miesiac temu kupowałem silniczek do regulacji właśnie z całą lampą i potrzaskany był odbłyśnik a reszte wyrzuciłem do kosza a tak bym ci wysłał ehh.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Przekładałem dziś bebechy reflektora xenonowego do zwykłej puszki zwykłego reflektora również Boscha ( dałem za cały reflektor bez szkła 29 zł ) i nie zmieniłem tylko silniczka poziomowania , który ma to cięgło plastikowe a w xenonach było metalowe i teraz lampy się nie chcą poziomować . Wie ktoś czy trzeba wymienić ten silniczek czy może coś u mnie nie łączy , jeśli silniczek trzeba też przełożyć to jak wyjąć złącze bo w tych zwykłych przewody do silniczka są przylutowane. Sprawa bardzo pilna także prosiłbym o odpowiedz .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek mam w starej obudowie także potrzebuje tylko instrukcji jak wyjąć złącze to które jest w odbudowie i faktycznie różnią się budową oraz numerami , liczba przewodów taka sama z tego co pamiętam . Podepnę się dziś pod kompa i zobaczę co tam siedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczka nie trzeba zmieniać bo już normalnie na tym z zwykłych reflektorów działa poziomowanie . Mam tylko jeden problem bo w tych zwykłych nie ma pokrętła na prawo i lewostronny ruch i już nie wiem jak dać tę dźwigienkę przy soczewce do góry czy może w dół , obecnie mam do góry.

 

EDIT: To może inaczej zapytam. To oznaczenie VL <---> VR odnosi się do ruchu drogowego czy strony po której znajduje się kierownica w aucie ?

 

EDIT: Patrząc na lewą lampę wynika , że skróty odnoszą się do strony kierownicy po której się znajduje i tak właśnie ustawiłem czyli dźwigienka w dół.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.