Skocz do zawartości

e46 320d dziwny objaw podczas hamowania


r7maly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu podczas wyhamowywania auta do zera zauważyłem dziwny objaw. W końcowej fazie podczas mocniejszego wdepnięcia odczuwam dziwne chuczenie tak jakby efekt " wgryzania opon w asfalt". Efekt podobny do jazdy na zimówkach w upalny dzień. Zaznaczam, że w okresie zimowym było to praktycznie nie wyczuwalne, nasila się w cieplejsze dni. Zaznaczam, że na innych oponach efekt jest taki sam. Tarcze i klocki wyglądają OK zero oznak zużycia, na stacji diagnostycznej również wszystko OK. Może macie jakieś pomysły ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem podobnie jak w innej bmce z przodu były dziadowskie klocki, to znaczy były nowe, ale beznadziejne dziadostwo zrobione chyba z marchewki, po wymianie na normalne wszystko wróciło do normy.

Oznaki:

Przy spokojnym hamowaniu było ok, ale jak musiałem dobrze depnąć z dużej prędkości, to był efekt jakby hamulce się gotowały, smród i głośne buczenie.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tarcze i klocki maja ponad rok nie stety nie ja je zakładałem tylko niemiec, u mnie objaw wystepuje praktycznie przed samym zatrzymaniem, nie czuć tego kompletnie po kierownicy tylko słychac na kołach (oponach). Opony odpadaja bo testowane na dwóch kompletach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To Ci dokładnie opowiem jak u mnie było.

Kupiłem e39 ze zjechanymi tarczami, kupiłem nowe tarcze i w komplecie były klocki, cały zestaw kosztował chyba 220PLN, także nic z górnej półki i właśnie podczas ostrego hamowania z np.: 140 tak przy prędkości 40-60 nagle jakby hamulce słabły, smród i dźwięk buczenia.

Jak nie wiesz co Niemiec :arrow: Turek tam wsadził, to może trzeba się nad tym pochylić..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.