Skocz do zawartości

X5 (e70) 4D Tuning Silnika


jacbosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem w grudniu żonie X5 (E70) 4D pomimo ponad 300 km nie zbiera się tak jak moja 5 E60 po wirusie z 272 KM

Stanowczo w X5 brakuje górnych obrotów i nie czuć momentu.

 

Czy delikatne ok 15 procentowe zwiększenie mocy i momentu poprzez zmianę oprogramowania nie wpłynie na uszkodzenie silnika, skrzyni ?

Skrzynia jest zupełnie inna niż w E60 ma 8 biegów.

Co do silnika to chyba ma więcej turbin ale to 3 litrowa jednostka.

 

Doradźcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz program robić, byle byś nie pojechał do jakiegoś kombinatora-garażowca, który wyciśnie Ci z auta siódme poty :D Jeśli jesteś myślącym użytkownikiem, to samochód będziesz eksploatował z głową :cool2: Podstawa, to solidna diagnostyka przed, brak gigantycznego piku momentu, który wykończy skrzynię w programie i pozostaje cieszyć się jazdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wykres chyba za ostry na początku przy 2000 uderzenie niutonami na pewno zajedzie skrzynię po czasie (żona tym jeździ)

Bardziej mi chodzi żeby podnieść moc i moment w końcówce obrotomierza

Ten diesel jak widzę w mojej 5 tce i w e70 koncówkę obrotów ma do d.... i na tym wykresie z góry też szału nie ma

 

Gdzie zrobić zmianę programu to ja wiem, pytałem tylko czy w e70 nie padnie skrzynia albo turbo jak to było w pierwszych piątkach z 190 konnym motorem (padała skrzynia)

Ja robiłem moją e60 w Geco Cars w Poznaniu póki co mam 140 tysiecy i autko jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz pojęcie ma o sprawach BMW, więc spokojnie rozciągnie wykres w całym zakresie obrotów :cool2: O sprawy mechaniczne się nie martw, bo sam szybciej wykończysz automat złą eksploatacją, niż Grześ programem z boomem Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.