Skocz do zawartości

e36 m43 sterowanie wtryskami.


szymon111

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jakby padł czujnik wału korbowego to w ogóle silnik by nie odpalał?

Czy ten czujnik można jakoś sprawdzić, bo chciałbym kupić używany i nie trafić na uwalony.

Czy jeśli jest nie sprawny to coś się powinno dziać podczas jego odłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawny czujnik ma rezystancje około 1280 omów przy 20*C.W czym tkwi problem?Jak go kręcisz na zimnym silniku to bardzo możliwe że muszą podawać na raz,pełny wtrysk grupowy przy rozruchu.Niestety nie wiem czy w bmw też tak jest bo nigdy nie sprawdzałem ale bardzo możliwe.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie miałem wcześniej problemy z silnikiem i sprawdzałem wtryski i zauważyłem ze wszystkie podają paliwo w tym samym czasie.

Ostatnio pojawił mi się problem z silnikiem który opisałem w innym temacie. No i gdzieś przez przypadek wyczytałem że wtryski powiny działać parami więc sprawdziłem to znowu. Więc kręcąc rozrusznikiem wszystkie działają w tym samym czasie. Jeśli jest tak cały czas to znaczy że podają też paliwo na suw wydechu i się ono marnuje i zwiększa to spalanie. No i szukam teraz informacji, lecz mówisz że podczas odpalania tak może być. Na komputerze nie ma żadnych błędów od tego czujnika, ale podobno mogą się nie pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podmień czujnik albo sprawdz rezystancje.Jak z czujnikiem wałka jest coś nie tak to iskra powinna pojawiać się parami podczas rozruchu.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to o świecach.

 

Odpiąłem wtyczkę i między pinem 1 i 2 pokazało 1266 ( przy ustawieniu do 2000), między innymi nic nie było.

 

Ale jak odpaliłem silnik z odpiętą wtyczką to nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wartość ok,jak u siebie w m50 opinałem czujnik to też silnik nie czuł,dopiero w czasie jazdy wyszło że muli i dłużej kręciłem na gorącym.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do tego o świecach to raz tylko robiłem m43 i dokładnie nie pamiętam czy iskra jest wtedy na cylindrach parami czy jest raz na każdy obrót wału.Chodzi o to że czujnik wałka to swego rodzaju rozdzielacz zapłonu(zauważ że silniki które posiadają kopułkę i palec nie mają czujnika wałka) bo go nie potrzebują tu palec rozdzielacza robi całą robotę.Czujnik wału jest w stanie na podstawie koła zębatego dać iskrę w odpowiedniej kolejności i w odpowiednim położeniu tłoka czyli GMP,ale nie jest w stanie określić czy jest to GMP po suwie sprężania kiedy trzeba dać iskrę czy jest to GMP po suwie wydechu gdzie ma nastąpić suw ssąnia i iskra jest niepotrzebna.Bez czujnika wałka właśnie dzieją się takie rzeczy z iskrą stąd dłużej trzeba kręcić zanim iskra się pojawi w odpowiednim momencie.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecu steruje dawka paliwa czyli czasem otwarcia i zamkniecja wtryskow zbiera dane z czujnikow walka kola pasowego czyjnika przeplywomieza sondy lambda i czujnikow temperatury cieczy chlodzacej i temperatury powietrza z tych danych oblicz dawke paliwa komp ecu
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.