Skocz do zawartości

[EXX] "Wygodne" zasilanie 12V dla videorejestratora


zetro

Rekomendowane odpowiedzi

zetro, a masz jakiś nocny filmik z miasta (latarnie) i z drogi w "polach"?

 

Jak ustawiałeś kamerę, żeby dobrze widziała (kąt pod jakim przykleiłeś) bo chyba pod TV jej nie podłączałeś :D ?

 

Teraz jestem na konferencji, wiec dopiero jak wroce, to mogę wam przesłać filmik z nocnej jazdy.

Kamera jest zamocowana z wykorzystaniem rzepow. Jeden przykleilem do kamery, druga do obudowy lusterka wstecznego. Swoją droga to jest w zestawie razem z kamerka.

Wstępnie przymocowalem ją w samochodzie, nagralem, wyjalem kartę i sprawdziłem na kompie.

 

 

 

Mocowanie na rzepy pozwala mi zdejmować kamerę oraz ewentualnie zmieniać jej położenie ;)

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

Zasilanie + po stacyjce jest w skrzynce bezpieczników i tam wpiąłem zasilanie mojej kamerki. A skąd w pobliżu wziąć masę - czy jest gdzieś przy bezpiecznikach? Może to śmieszne, ale wszędzie plastyki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisze :D

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=20603738&postcount=2095

 

Tutaj jest w skrocie opisana procedura.

W pliku do pobrania masz wszystkie niezbedne informacje + program do wgrania na mikrokontroler.

 

Jesli dalej beda problemy to daj znac, postaram sie pomoc :)

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Zasilanie + po stacyjce jest w skrzynce bezpieczników i tam wpiąłem zasilanie mojej kamerki. A skąd w pobliżu wziąć masę - czy jest gdzieś przy bezpiecznikach? Może to śmieszne, ale wszędzie plastyki.

Pozdrawiam.

 

Przy skrzynce bezpieczniowej moze byc ciezko z masa.

Powinien byc jeden albo dwa BRAZOWE przewody w wiazce dochodzacej do skrzynki (2,5mm2 albo 0,75mm2 przekroj).

Daj znac czy znalazles/

Pozdro :D

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pisze :D

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=20603738&postcount=2095

 

Tutaj jest w skrocie opisana procedura.

W pliku do pobrania masz wszystkie niezbedne informacje + program do wgrania na mikrokontroler.

 

Jesli dalej beda problemy to daj znac, postaram sie pomoc :)

 

Widzialem to juz, ale to za duzo na moje mozliwosci sprzetowe i manualne. Z tego co zauwazylem to ten kontroler wlacza kamere a potem nagrywanie, u mnie nagrywanie juz samo sie wlacza, to tak myslalem, ze zeby kamerka sie tylko wlaczala to troche innaczej trzeba zrobic i moze latwiej bedzie. Jak myslisz?

bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze da sie to ogarnac troche prosciej, ale bez mikrokontrolera sie raczej nie obejdzie :(.

Moze masz jakiegos znajomego elektronika, ktory by ci to polutowal?

Program wsadowy moge ci przeslac.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie bardzo mam pomysl do kogo mozna sie zglosic z takim zadaniem.

Gdyby nie to, ze mam teraz "ogien" z projektami, to chetnie bym ci pomogl i polutowal to za ciebie.

 

Moze sam zaprogramowany procek by ci pomogl?

Masz jakikolwiek osprzet do lutowania?

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet do lutowania mam, ale poprostu jestem chory i nie dam rady tego zlutowac bo mi sie rece trzesa, a to za male jest. Wiesz jak idzie zlutowac 2 kabelki ze soba to bez problemu, ale przy tak precyzyjnej pracy to nie dam rady :(

 

Chirurg ze mnie zaden :)

bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera zapisuje obraz w pętli, w plikach po około 5 minut (można to zmienić w opcjach kamerki).

Kiedy zapełni całą kartę MicroSD to automatycznie kasuje najstarszy plik.

 

Jaka jest najdłuższa opcja nagrania filmu zanim zacznie znów zapętlać ? 5 minut a następne z dostępnych czasów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najdłuższa opcja nagrania filmu zanim zacznie znów zapętlać ? 5 minut a następne z dostępnych czasów ?

 

Wg. tego co widze w najnowszym sofcie do zmiany ustawien w tej kamerze, to 70 minut.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy najwiekszej rozdzielczosci jest tylko 5min.

 

Masz racje :).

Jak ogarne raporty do konca miesiaca, to po Swietach moge ci jakos z ta kamerka pomoc.

 

Pozdro!

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dodane drugie zlacze.

Niby nie jest potrzebne, ale miniUSB mialo zbyt gruby przewod i wtyczke, przez co psuloby caloksztal "miniaturyzacji" :)

 

Jak znajde chwile to moge ci wlutowac zaprogramowany uklad, ale to dodatkowe zlacze bedziesz musial osadzic sam (pilnikiem zrobic otwor w obudowie oraz przykleic zlacze do plytki).

Moga ci sie nie spodobac moje prace manualne i bylbys niezadowolony :).

Edytowane przez zetro
Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co tak szczerze, to ja bym wolal bez tego zlacza drugiego - zeby wszystko szlo przez miniUSB. Mniej roboty, moze latwiej, a mi sie te 2 gniazdo niepodobalo :) Poza tym chce zrobic tak jak mi pisales, ze upchac ladowarke usb w podsufitce i wypuscic kabelek. Juz mam to zaplanowane, i nie bedzie potrzebne te 2 gniazdo :D.
bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co tak szczerze, to ja bym wolal bez tego zlacza drugiego - zeby wszystko szlo przez miniUSB. Mniej roboty, moze latwiej, a mi sie te 2 gniazdo niepodobalo :) Poza tym chce zrobic tak jak mi pisales, ze upchac ladowarke usb w podsufitce i wypuscic kabelek. Juz mam to zaplanowane, i nie bedzie potrzebne te 2 gniazdo :D.

 

Roboty bedzie troche mniej, bo odpada dlubanie w obudowie.

Troche trudniej bedzie potem np. wgrywac nowy soft do kamery, bo kamera bedzie sie uruchamiala przy podpiecu pod kompa.

Niemniej, da sie to ominac, gdzies widzialem tutoriala.

 

Rozbierz twoja kamere i zrob zdjecia obu stron plytki z bliska, w dobrej rozdzielczosci.

Musze miec pewnosc, ze upcham tam mikrokontroler i bedzie miejsce na przewody kynarowe.

 

Pozdrowienia :)

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzies czytalem, ze te drugie gniazdo jest dla wygody - zeby nie musiec klikac przyciskami jak sie podlacza do komputera. Najwyzej sprawdzisz czy zdaje to egzamin, jak nie to przeboleje te 2 gniazdo :)

Zrobilem fotki z flashem i bez:

http://img96.imageshack.us/img96/6871/dsc8858x.jpg

http://img546.imageshack.us/img546/1676/dsc8861i.jpg

 

http://img842.imageshack.us/img842/6362/dsc8855l.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/4739/dsc8857.jpg

bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze, bebechy sa te same.

Dobrze wyczytales, da sie to obejsc :).

 

Odezwij sie do mnie, najlepiej na PW, po Swietach to dam ci znac kiedy bede to w stanie ogarnac.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem mio mivue 358.

Zasilanie bezpośrednie 12V w e46 zapodałem ze spodu zapalniczki, przewód poprowadziłem za schowkiem, prawym słupkiem za poduszką.

Wcześniej miałem zasilanie z górnej centralnej lampki podświetlenia (12V czerwony z żółtym paskiem, masa brązowy), ale napięcie zanikało przy bezczynności po kilkudziesięciu minutach.

Dlatego bezpośrednie aby była możliwość nagrywania gdy zadziała czujnik ruchu, np na parkingu.

Bez czujnika mio uruchamia się po zapłonie silnika.

Elektronika zasilania 12V na 5V zabrana z ori ładowarki + bezpiecznik.

 

Dorobiłem uchwyt i schowałem videorejestrator za lusterkiem wstecznym.

 

DSC08513.JPG

DSC08514.JPG

DSC08515.JPG

 

Mio nagrywa filmiki 3 lub 5 minutowe.

Po zapełnieniu pamięci nadpisuje stare filmiki.

Przy "wstrząsie" filmik zapisywany jest w oddzielnym folderze i nie może być nadpisany.

Edytowane przez krzysiek80r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=8kzRtw-5Fzw

 

 

Ramię i kulka wyfrezowana na ploterze z abs-u, ramię wygięte pod kątem około 40 stopni na gorąco.

 

DSC08492.JPGDSC08493.JPG

 

Para tulejek gwintowanych kvt wewnątrz obudowy czujnika deszczu, w kulce też jedna tulejka aby ułatwić montaż.

Ramka jest ori.

 

edit:

Mikrofon da się wyłączyć, w ustawieniach.

Edytowane przez krzysiek80r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uchwyt to wyższa szkoła jazdy :D

Ale tutaj może jakiś inny patent by się wymyśliło.

 

Czy mikrofon z tej kamerki da się wyłączyć, bo jak puszczę bąka ... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.