Skocz do zawartości

e36 2.0 m52b20 jaki rodzaj sondy?


zefel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! otóz mój kolejny problem,który spowodował kopcenie mojej bmw to najprawdopodobniej sondy lambda.Byłem na komputerze,potem na mierniku i okazało się że sondy nie działają lub coś tam jest z napięciem...mam tam sondy siemensa cztero przewodowe- czarny, biały,zółty i czerwony,czy jest zamiennik typu Bosh lub NGK?nie chce kupować uniwersalnej,nie wiem też jaka wtyczka musi być...z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba zamienników jako takich nie ma. Boschowskie są te biały-biały-czarny-szary. Generalnie jeśli uniwersalna to NGK/NTK Japan, to też są oryginały. Tam się zaprawia kable do starej wtyczki.

 

Przede wszystkim sprawdź najpierw kable do sondy, u mnie wyszło, że padnięta sonda, a wystarczyło kabel zaprawić bo gdzieś był naruszony. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takiej... http://moto.allegro.pl/sonda-lambda-bmw-3-e30-e36-5-e34-7-e32-1-6-1-8-2-0-i2982368836.html i jeszcze coś takiego...http://moto.allegro.pl/sonda-lambda-5v-tytanowa-bmw-e36-e39-e38-2-0-2-3-i2988278603.html nie wiem czy dobrze wkleiłem link,niebardzo u mnie z obsługa komputera.Jeśli macie jakieś namiary na takie sondy które powinny być w mojej e36 to poproszę o jakieś namiary lub link...więc po pierwsze musi być tytanowa,czy to konieczne? i obowiązkowo 5v? ktos mi radził wybrac zwykłą uniwersalke za 100zł ale troche za tym nie jestem...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera...320zł za sztukę.Jest pewność ż epo takiej wymianie bedzie działac jak należy?czy trzeba zwracać na coś uwage przy wymianie?czy nowa sonda musi sie jakoś zaaplikowac?a co sadzicie o używce siemensa?nie wiem czy to ma sens ale zapytac nie zaszkodzi...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,ale o co chodzi z tym podgrzewaniem? czy można to naprawić?na alledrogo.pl widziałem używki,ma jeden typ,99za sztukę,niby daje gwarancję,niby auto chodziło...moje tez chodzi! nie uzyskałem odpowiedzi jak zapytałem czy je mierzył...napisz coś więcej na temat tych sond.Jestem w stanie kupić te NGK bo w kazdym sklepie wyskakuje ona jako zamiennik dla siemens,tytanowa chyba nawet,ale co z tego jesli sie okaże że znów coś jest nie tak?że co innego jeszcze steruje sondą?bo nie bardzo znam działąnie sondy,wiem tylko że podaje info do kompa o składzie spalin...a wracając do tych moich sond-czy jesli tylko by grzałka walnęła to w obu na raz?jakie by były objawy?pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sondzie jest grzałka,która podgrzewa sondę do odpowiedniej temperatury

na grzałkę idzie 12V przewodami, białym-minus i czerwonym +

na żółty przychodzi 5V z kompa

czarnym wraca napięcie odniesienia na komp.

zasilenie na grzałkę idzie z przekażnika,trzeba się zająć najpierw tą sondą bo może ona wpływać na drugą

dobry diagnosta potrafi to odczytać na kompie funkcją live data

ta japońska sonda jest OK

sprawdż tylko na RealOEM jaka jest długość przewodów Twojej sondy

błąd grzałki masz tylko w jednej sondzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK nie jest zamiennikiem tylko oryginalną sondą montowaną w tych autach fabrycznie (siemens nie robił sond).

 

Na pewno nie kupiłbym używanej sondy. Żywotność tego elementu określa się na ok 200kkm. A jak silnik brał olej to sonda może się nadawać już do śmieci nawet po mniejszym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może się oazać że mam tylko jedną sondę uszkodzoną i wpływa ona na pracę tej drugiej tak?Jeśli nie znajdę takiego diagnosty to czy jest inna metoda sprawdzenia np. wymieniam jedną i jadę na komp,jeśli usterka jest nadal wkręcam tą starą i wymieniam drugą...jest taka możliwość? Już się orientowałem i po numerze jaki jest na sondach siemensa które siedzą w mojej bmw,jest do kupienia właśnie NGK a ceny dochodzą pod 400zł....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,napisałem wyżej abyś najpierw zajął się błędem związanym z grzałką sondy

być może usterka jest po stronie zasilania 12V od przekażnika a sonda jest dobra

podmienianie sond i kasowanie błędów jest możliwe

nailepiej jakbyś miał swój fejs i program np. INPA,wtedy sam byś to sobie robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a więc byłem dziś jeszcze raz na kompie u znajomego bo sprawdzałem ostatnio przepływkę więc chciałem żeby skasował błąd i komp pokazał tylko przepływkę którą odpiąłem ale żadnej sondy nie wskazał! Mimo to,powiedział że jest coś jest nie tak bo obie sondy szaleją.Strumień danych pokazał najpierw wartość 4.41 pierwsza a druga 3.84,za chwilę 4.78 a druga 4.59 i za chwilke znowu 0.84 a druga 0.73 czasem spadło do 0.55...powiedzcie czy to normalne?pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.