Skocz do zawartości

Spalanie E9Xi TYLKO BENZYNA (również z LPG) tylko wyniki !!!


radaz

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda jest już założony temat odnośnie spalania E9x ale w związku z tym, że Polska dieslem stoi proponuje osobny wątek dla silników benzynowych oraz instalacją LPG...

 

Proszę o podawanie następujących informacji:

(Dla komentowania, udzielania porad, dyskusji zostanie założony osobny temat :!: )

 

Auto: (model, rocznik, slinik i jego pojemność wraz z oznaczeniem kodowym, skrzynia biegów, napęd, aktualny przebieg w km, ewentualne modyfikacje np inne mapy itd.)

Ogumienie: (szerokość opon i rozmiar, producent, sezon (zima, lato, całoroczne), model, ewentualnie ich żyżycie, ciśnienie)

Dystans: (przebyta trasa w km)

Rodzaj trasy: (miasto (jakie jeśli jest to istotne), trasa (jaka), prędkość, ile czasu w ewentualnych korkach) i inne istotne informacje)

Zużyte paliwo: (ile w litrach)

Rodzaj paliwa: (jakie (PB91, PB95, PB98,lub jakieś premium), można wpisać dodatkowo na jakiej stacji tankowane lub jakie dolano dodatki uszlechetniające.

Średnie spalanie wyliczone: (l/100km)

Średnie spalanie BC: (l/100km)

Średnia prędkość BC: (km/h)

Dodatkowo: najniższa i najwyższa średnia odnotowana wartość spalania w czasie, w którym użytkujemy samochód np 6l / 25l / 100 km

Edytowane przez radaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się zastanowić to również tematy LPG mogłoby być odseparowane.

 

Moim zdaniem najważniejszą sprawą na forach jest nawigacja i możliwości szybkiego, precyzyjnego i łatwego odszukania interesujących nas treści. Pamiętaj że cały czas rozmawiamy o jakimś marginalnym zagadnieniu (LPG, benzyna) wobec diesla, które nie zrobi niczego złego, wręcz odwrotnie. To co zaproponował radaz bardzo mi się podoba bo jako posiadacz właśnie benzyny mam spore problemy ze znalezieniem tematów ich dotyczących ze względu na czas jaki muszę poświęcić na szukanie, przeglądanie itd...

Za przykład (skrajny co prawda) podam Ci np. Allegro i logikę podziału tematów. Chyba przyznasz że jasne i szczegółowe rozróżnienia ułatwiają odnalezienie interesujących nas rzeczy?

 

Auto: e91, n52, manual

Ogumienie: 225/40/18

Dystans: zwykła codzienna jazda bez oszczędzania ale i bez piłowania.

Rodzaj trasy: miasto 95%, trasa 5%, korki, światła.

Zużyte paliwo: (ile w litrach)

Rodzaj paliwa: zwykła PB95 z Lukoil

Średnie spalanie wyliczone: (l/100km)

Średnie spalanie BC: 12l/100km, jak jest zimniej to 13l, jak cieplej to 11l. W trasie to auto przy ok. 130/140/150 km/h pali 8,5l

Średnia prędkość BC: (km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: (e91 318i, 2007, n46b20b (2.0 R4) 129KM, automat 6 biegowy,napęd tylni, przebieg 177000 km

Ogumienie: (225/45R17, Bridgestone Potenza RE50A ROF letnie,na wykończeniu, ciśnienie standard: 2,2 przód, 2,5 tył

(Sprawdzanie we wrześniu 2012)

Dystans: 541 km

Rodzaj trasy: Gliwice - Jelenia Góra - Gliwice (400 km A4 95 - 105 km/h, 20 km miasto, 120 km poza terenem zab. ~v-70-90 km/h) styl ECO :)

Rodzaj paliwa: PB95 Statoil

Średnie spalanie BC: 6,5 l/100 km Minimalne: (na tej trasie): 6.0l /100km

Średnia prędkość BC: 90 km/h

Najniższa i najwyższa średnia odnotowana wartość spalania w czasie, w którym użytkujemy samochód: 5,9 /15,2 l/ 100 km

Miasto (natężenie ruchu średnie): 10,7 - 13 l/ 100 km (średni dystans do 6 km, temperatury dodanie (lato - jesień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za bo zawsze przeglądanie wątku, w którym dominują Diesle zajmowało mi kupę czasu.

 

Auto: e90, n52 wersja USA 3.0, automat

Ogumienie: 205/55/16

Dystans: zwykła codzienna jazda bez oszczędzania ale i bez piłowania.

Rodzaj trasy: miasto 85%, trasa 15%, korki, światła.

Zużyte paliwo: (ile w litrach)

Rodzaj paliwa: zwykła PB95 z Neste

Średnie spalanie wyliczone: 14 (l/100km)

Średnie spalanie BC: 12,5l/100km, przy bardzo łagodnej jeździe np na trasie toruńskiej w Wawie komp pokazuje 8 - jako średnie oczywiście nie chwilowe

Średnia prędkość BC: 36 (km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wklejam tutaj moje spalanie ktore podalem w slynnym temacie w ktorym tak naprawde pojawiaja sie same ropniaki i co widze nowy post to 320d :-D wiec tak:

e90 330i manual 258pk

przejechany dystans 460 km zuzyte paliwo 57 litrow

z 85-90% miasto

spalanie wg BC 12.8l

rzeczywiste przy dystrybutorze 12.4l (naprawde spokojna normalna jazda. jak dawalem w palnik to spalanie mi wyszlo 13.9l wg dystrybutora i 14.9 wg BC)

predkosc BC 39.5 km/h takze szalenstwo

ogumienie: przod 225/40 18 tyl 255/35 18

 

Ostatnio sprawdzalem znow ale tylko przeliczajac litry z km ktore zrobilem i wyszlo 12.6l 90% miasto w styczniu wiec przy niskich temp. Glownie krotkie odcinki do roboty 5km na zakupy itp. Opony zimowe 225/45r17

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dodałem sobie pasek z motostat.pl - i spalanie wyliczone jest znacznie niższe niż pokazywał komputer - miasto 95 %

 

Auto: e91, n46, automat

Ogumienie: 225/45/17, Potenza Re050a ROF, wyząbkowane

Dystans: zwykła codzienna jazda bez oszczędzania ale i bez piłowania - przejechane 213 km

Rodzaj trasy: miasto 95%, trasa 5%, korki, światła, często z klimatyzacją

Zużyte paliwo: (21,5l)

Rodzaj paliwa: zwykła PB95 ze Statoil

Średnie spalanie wyliczone: (10,1l/100km)

Średnie spalanie BC: 12.9l/100km

Średnia prędkość BC: zapomniałem spisać

Jestem pozytywnie zaskoczony - jak na zime, ujemne temperatury, automat i niemal w 90 % jazde miejska na dystansach do 3-4 km !! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: e91, n53, manual, xDrive, 218KM

Ogumienie: 225/45/17

Dystans: codzienna jazda, miasto Kraków

Rodzaj trasy: miasto 95%, trasa 5%, korki, światła.

Zużyte paliwo: (ile w litrach)

Rodzaj paliwa: zwykła PB95 z BP

Średnie spalanie wyliczone: (l/100km)

Średnie spalanie BC: 12,5l/100km

Średnia prędkość BC: 32(km/h)

 

Dystans: trasa 610km, w tym 200km autostrada 160-210km/h

Zużyte paliwo: 60 (ile w litrach)

Rodzaj paliwa: zwykła PB95 z BP

Średnie spalanie wyliczone: 9,9(l/100km)

Średnie spalanie BC: 10,0l/100km

Średnia prędkość BC: ?(km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: e91, n54 3.0, manual

Ogumienie: 255/35/19 tył 225/40/18 przód

Dystans: 64000

Rodzaj trasy: miasto 85%, trasa 15%.

Zużyte paliwo:

Rodzaj paliwa: PB98 z Bliska

Średnie spalanie wyliczone: 13,2 (l/100km), trasa 10l/100, miasto 14l/100

Średnie spalanie BC: 13,2l/100km

Średnia prędkość BC: 40 (km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto: e90, n46 2.0 (150), manual

Ogumienie: 205/55/16

Dystans: ~820 km

Rodzaj trasy: miasto 50%, trasa 50%.

Rodzaj paliwa: PB95 lotos

Średnie spalanie wyliczone: 8,4 (l/100km),

Średnie spalanie BC: 8,7l/100km

Średnia prędkość BC: ~60 (km/h)

Styl jazdy: do 120 km/h dynamicznie, powyżej tylko 6 bieg, wyprzedzanie na 4 biegu.

 

Było trochę Warszawy z szybkim ruszaniem oraz trochę trasy lubelskiej z dynamicznym wyprzedzaniem. Szczegóły u mnie w stopce. Dodam, że w podobnych warunkach Auris 1.33 pali więcej. Spalanie mnie zadowala jak na te osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.