Skocz do zawartości

E39 520i Napięcie sond lambda


manolt120kg

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc bo nie wiem co już mam robić:( Po zmianie czujnika położenia wału, ciągle wywala błąd 2 sond lambda. 202 i 203 oraz nieznany błąd 16. Dziwna sprawa, napięcie na jednej sondzie od o,68 do 1,82 max 2V. Druga trzyma w granicach 4,80-4,88V. Obroty delikatnie falują na biegu jałowym. Jedna sonda uniwersalna boscha, druga oryginał, ale sygnalizują chwilowy błąd obydwie:( Po skasowaniu nie ma ich do pierwszej jazdy. Druga sprawa, wartości podczas sprawdzania napięcia na sodach F.C.I 1 wynosiła -67 a F.C.I 2 67. Co to takiego i czemu one są przeciwne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

sonda ma być tytanowa 5v I ŻADNA INNA.

jej producent to już inna sprawa.

Mam mieć kolory kabli czerwony-żółty-czarny-biały.

 

A ty masz zapewne sondę cyrkonową 1v która ma kolory dwa szare czarny i biały. Nie nadaje się !!!!

 

Możesz kupić sondę ntk albo sondę od opla < są tańsze>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki serdeczne za pomoc, w tygodniu wędruje po nową sonde jak napisałeś i jestem pełen nadziei że będzie już z tym święty spokój. Nie jestem zwolennikiem tanich bubli, ale bmw mam dopiero od pół roku i każdy mówił, bierz boscha nie zastanawiaj się, jest dużo tańszy niż inne np. tytanowe a bosch to bosch i będzie działał. Tak działa że trzeba kupić nową. A błąd numer 16 jest komuś znajomy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego możesz rozwinąć temat z odmą, piszą że u czasami wyskakiwały błędy sondy przez zatkaną odmę, albo że była już na wykończeniu. Szczerze mówiąc nie wiem gdzie ona nawet się znajduje i czemu może powodować jakieś problemy, może ją też musze wymienic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.