Skocz do zawartości

2.0 d koło pasowe


koziolekkamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak sprawdzić koło pasowe przez narysowanie na nim kreski ? w którym miejscu i na co zwrócić uwagę?

czy to normalne że słychać na jałowym (stojąc przed autem) pracę paska?

od jakiegoś czasu telepie mi autem przy gaszeniu (posiadam klapę gaszącą) to telepanie jest zależne od stopnia rozgrzania auta, a czasami jak wcisnę sprzęgło jest trochę łagodniej.

Nic nie hałasuje, nie telepie podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie występują drgania na kierownicy i pedałach. Sprzęgło i dwumase mechanik raczej wykluczył. postawił na poduszki albo koło pasowe. poduszki ogladał wyglądają na dobre. U mnie po odpaleniu zimnego silnika słychac przerywane popiskiwanie paska, tak jakby jakas rolka albo koło pasowe nie obracało się idealnie wokół własnej osi. po rozggrzaniu silnika nie słychac tego. Jak sie patrze na pracujące koło to widze kilku minimetrowe ruchy. Nagrałem filmik na którym słychac popiskiwanie i prace koła pasowego. chociaż na filmie neie widać dobrze ze koło nie kręci się idealnie równo. A może sie myle. Nie wiem co o tym sądzić

 

http://www.youtube.com/watch?v=DmPDVnAACs0&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie widac zuzycia poduszek to o niczym nie swiadczy, 4 lata temu miałem tak samo w E46 150ps.

Wszyscy mówili że dobre - a mi drgało - wymieniłem profilaktycznie poduchy pod silnikiem i pod skrzynią (pod skrzynie chyba 22zł)(przebieg 150tys)

I zapomniałem co to drgania - oczywiście jak na diesla.

Przy 240 tys wymieniłem kolo pasowe wraz z paskami - nie dlatego ze bylo złe, ale ze przejechalo 240tys - a ja lubie miec autko pewne robie długie trasy poza PL.

Jezeli chodzi o drgania poprawa była ale subtelna.

 

2 mce temu kupiłem 330 lci i poduchy z doswiadczenia zostały wymienione wraz z 1-szym serwisem olejowym - drgania zmniejszyły sie o 50% ( przebieg 165tys).

 

Koszt mały, a przyjemność z jazdy maxymalna!!!

I takie poduchy starcza ci na nastepne 150tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.