Skocz do zawartości

Dorobienie kluczyka-garść suchych faktów


KarlitoBregante

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem po zabiegu i podzielę się z Wami (może się przyda komuś info) paroma uwagami , jak to wyglądać powinno i jak bezproblemowo to załatwić :)

 

1. Znalazłem punkt który podjął się dorobienia takowego kluczyka (adres, namiary, telefon podam zainteresowanym na pm jakby co)

2. Sporym wyzwaniem (dla kluczykowca) było znalezienie modułu EWS z którym trzeba zgrać nowy kluczyk. W E53 przed liftem (nie wiem czy po też) znajduje się on po lewej stronie pod kolumną kierownicy ale nie bezpośrednio pod nią tylko w miejscu gdzie jest gniazdo OBD . Po zdjęciu pierwszej warstwy należy zdjąć blachę pod którą jest moduł. U mnie był on w plastikowej białej puszce ale podobno może być ona i czarna.

3. Potem następuje zgranie plików z modułu EWS i kluczyka tego co mamy za pomocą magicznych urządzeń i magicznego softu na nowy kluczyk oraz wyżłobienie grota.

4. I końcowe czary czyli wgranie funkcji pilota i zamontowanie wszystkiego tak jak było .

 

Zakład który dokonywał zabiegu robił to po raz pierwszy w X5 więc nie obyło się bez zgrzytów i paru godzin oczekiwania ale wiadomo pierwsze koty za płoty i sądzę że da radę z następnymi chętnymi. Lokalizacja Warszawa. Cena 400 pln . Jakiekolwiek pytania na pm lub w temacie. W serwisie BMW dorobienie to koszt 670pln i czekanie 2 tygodnie . Dziękuję za uwagę :P

 

Aha przy okazji dowiedziałem się jaki jest oryginalny przebieg - w kluczyku nie zmienili (inny niż na liczniku - ech te Turasy nawet ciut to muszą cofnąć :oops: )

 

Edit > ja też nie wiem czemu są takie ceny w aso :P Pytałem w Warszawie w Bawaria Motors.

Edytowane przez KarlitoBregante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

A to ciekawe z tymi kluczykami, właśnie w ubiegłym tygodniu jechał obok mnie taki serwis co dorabiają kluczyki i na reklamie sie chwalił że dorabia najnowsze kodowane kluczyki, szkoda że nie wziąłem sobie nr telefonu.

Dodam że unas w Montrealu to od dawna było popularne że jak ktoś zgubił kluczyki to dzwonił na taki serwis i po godzinie gość już był na miejscu i w 10 minut dorabiał kluczyk.Sam kilka lat temu byłem tego świadkiem jak facet sobie zamknął kluczyki w aucie i dzwonił na serwis po po 20 minutach byli na miejscu.

Ciekawe jak sobie radzą z kodowanymi kluczykami ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
U nas w trójmieście chcą około 800 zł za dorobienie kluczyka. O co tu chodzi. Każdy region ma inne ceny?

 

Nie chodzi o to, że różne regiony Polski ale o to jakie wyposażenie posiada samochód. Ja zamówiłem kluczyk do swojego X-a w Fota BMW w Gdyni. Koszt 672 zł. Widełki cenowe do X5 z 2006 roku kształtują się od 550 do 800 zł i wszystko zależy od wyposażenia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza

wszystko zależy od wyposażenia samochodu.

Cenę ustalają specjaliści od marketingu , auto z bajerami to gość bez mrugnięcia okiem zapłaci wyższą cenę ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.