Skocz do zawartości

Jak zmyć lakier z lamp??


patryk w-wa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się czym zmyc lakier z tylnych lamp zeby nie uszkodzic plastiku?? Pomalowane mam czarnym sprayem ale nie podoba mi sie to i chce to usunac a nie chce zniszczyc lampy poszedlem dzisiaj do sklepu ale bylo tam tyle roznych rozcienczalnikow ze zglupialem byly do lakierow ale bylo napisane zeby nie uzywac do tworzyw sztucznych pomozcie mi sie tego pozbyc.

http://img100.imageshack.us/img100/39/bmw6an.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować od najsłabszego tj. benzyna, ftalowo-karbamidowy i nitro. A odnośnie napisów na etykietach, to chodzi o plastiki np. spożywcze, obudowy sprzętu RTV (rozpuszcza). Kup nitro i spróbuj na niewidocznym miejscu czy nie zachodzi reakcja.

Jak zmyjesz to koniecznie spoleruj klosz dobrą pastą nawet kilka razy bo może troche zmatowieć.

Lakiery sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Najbezpieczniej kup sobie środek do usówania farb i powłok lakierniczych.

To jest na bazie amoniaku. Występuje w sprayu lub w puszce na pędzelek. Wiem bo to mam na skepie. Tylko uważaj, bo jak dotkniesz lakieru na samochodzie to ci zejdzie do gołej blachy.

Lakiery sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej poprzedniej miałem zamalowane lampy jakimś "profesjonalnym" materiałem. Była to gruba warstwa, która dawała wrażenie plastiku. Nie umiałem tego NICZYM usunąć (benzyna, rozpuszczalniki, również lakiernicze). Zaczynało schodzić środkiem do usuwania chyba smoły, ale taką warstwę to bym ścierał z miesiąc. Dodatkowo lampy były tak mocno przyciemnione, że żarówkę 21W w pozycyjnych było LEDWIE widać (w dzień jeździłem jak bez świateł, a w nocy cokolwiek było wiedać).

Ostatecznie kupiłem komplet nowych lamp, a stare sprzedałem.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo sie kupilem w obi jakis specyfik przetarlem szmatka nasaczona tym i za chwile farba sama zeszla az bylem w szoku chwilke odczekalem i mozna bylo ja prawie zdmuchnac przetarlem szmatka i lampy jak nowe nic nie zmatowialo jak ktos bedzie chcial to podam nazwe tylko mam to w samochodzie a teraz nie pamietam. Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos bedzie chcial to podam nazwe tylko mam to w samochodzie a teraz nie pamietam. Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

 

to lepiej to zabierz z auta, bo jak sie rozszczelni i wyleje, to bedzie niezly kibel :twisted:

 

Bede mial dodatkową wentylacje jak porobi dziury w bagazniku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.