Skocz do zawartości

BMW e39 523i dziwny problem


emenek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od jakiegoś czasu problem z moją BMW-u .. gdy silnik jest zimny nie chodzi na benzynie, odpala i zaraz gaśnie, gdy odpalę go drugi raz chodzi dłużej i muszę go trzymać na obrotach, szarpie silnikiem gdy chce ruszyć, jak się rozgrzeje to trzyma na obrotach, lekko może falują, jakoś jeździ ale demonem prędkości wtedy nie jest .. na gazie wszystko chodzi jak najlepiej.. były sprawdzane sondy i niby wszystko problemu, na kompie szczególnych błędów podobno nie ma .. ma ktoś jakiś pomysł co może mu dolegać ? Edytowane przez emenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik znajduje Się dokładnie w kolektorze dolotowym, nie w głowicy. Na załaczonym obrazku nr 14 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD31&mospid=47539&btnr=11_1492&hg=11&fg=40
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolektorze od M50 ze względu na inną jego budowę czujnik jest też deczko inny i zamocowany inaczej. Nie zmienia to faktu, ze znajduje Się również w kolektorze
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podłączyłem swój komputer z INPą i wyskoczyły błędy ..

 

-65 camshafts - sensor

-25 lambda probe heating probe 1

-203 fuel trim limit bank 2

-202 fuel trim limit bank 1

 

 

po skasowaniu błędów zostały tylko

 

-75 lambda probe 1

-25 lambda probe heating probe 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy będą wyskakiwać od gazu. Nie przejmuj się. Ale błąd 65 camshafts - sensor jeżeli pamięć nie myli to czujnik wałka rozrządu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 523i

podobne objawy miałem wymieniłem czujnik wału bodajże( z tego co u mnie było i powiedział mi mechanik że jeszcze gdzieś pomiędzy czujnikiem a jakaś wiazka kabli mogly sie kable zewrzeć)

cały czas muli czy czasem jak już pojeździsz odzywa ? u mnie działał tak falami raz dziala potem nie. Potem coraz krótsze były przerwy w jego działania aż wziąłem sie za to i ogarnołem te czujniki...

jeszcze z tego co pamietam mozna odłaczyc czujnik i jeżeli sie nic nie zmieni to znaczy ze czujnik padnięty o ile się nie mylę niech koledzy z forum potwierdza

ps. bład czujnika wału moze sporadycznie sie pokazywać a czujnik faktycznie bedzie uszkodzony tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha . chciałem nadmienić że przed wszystkim pokazywał błąd sondy i auto było mułowate, wiec dałem do mechanika by wymienił sondy i wymienił na zamienniki i podobno dobre bo gadał z producentem ( u ojcaa w chryslerze tej firmy sonda latała bez problemu ).. lecz sie zastanawiam czy aby na pewno było wszystko z nimi ok .. skoro dalej błędy..

 

http://img69.imageshack.us/img69/4590/bdy3.png takie błędy zostały po skasowaniu i odpaleniu auta

 

a taki były bezpośrednio po podłączeniu kompa..

 

http://img835.imageshack.us/img835/9857/bdy1.png

 

http://img855.imageshack.us/img855/3495/bdy2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie orientuje zamienniki nie działają prawidłowo w bmw

tylko oryginały...jaka firma ten zamiennik ?

ja miałem czujnik abs febi wymieniany i działał bez problemu ale wiele osob skarży sie ze zamienniki albo słabo działają albo wcale...

a jak z odpalaniem i mocą samochodu ? wróciło do normy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpala i gaśnie jak nie trzymam go na obrotach .. moc słaba i na gazie też coś słabo ;/ po dzisiejszej jezdzie ok 100 km .. zobacze jutro rano jakie błędy wyskoczą ... idzie INPą sprawdzic jak działa sonda i w ogole parametry silnika ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja pamiętam...to zależy od wersji

im nowsza wersja kompa tym więcej funkcji działa czyli wykresy live itd...

mi objawy wskazują na ta sondę...aczkolwiek moze być coś bardziej skomplikowanego...

jeszcze raz przetestuj zobacz jakie błędy Ci wywala... dla pewności możesz oryginalna sonde czy pożyczyć czy jakoś zalatwić i sprawdzić czy objawy ustąpią...wtedy będziesz miał pewność gdzie masz winowajcę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.