Skocz do zawartości

Wymiana termostatu głównego 2.0D M47N2 pytanie?


macio116

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanko. Wymieniam niebawem termostaty w aucie, bo któryś walnął (silnik2.0D M47N2), ale jak poczytałem na forum to już lepiej zmienić oba, bo koszt nie wielki i przy okazji płyn chłodzący. No, ale do rzeczy. Do wymiany termostatu głównego konieczny jest demontaż chłodnicy spalin pozycja nr 1 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX11&mospid=50101&btnr=11_3597&hg=11&fg=50. Chłodnica ta łączy się z kolektorem wydechowym pozycja nr 1 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX11&mospid=50101&btnr=11_3329&hg=11&fg=50 no i moje pytanie brzmi, czy między tą chłodnicą a kolektorem jest jakaś uszczelka :roll: ? W realoem nic nie widzę, ale chce się upewnić, bo jak jest to bym zakupił nową do składania :cool2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tam jest albo metalowa uszczelka albo nic niema, jeśli robisz to pierwszy raz to niema potrzeby wymiany tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli ktoś odkręcał w 2.0D M47N2 proszę o odpowiedź :D

 

Byłem przy wymianie termostatu głównego i nie wymieniałem żadnej uszczelki przy chłodnicy spalin i kolektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki guzior2 za odpowiedź.

 

Mam jeszcze jedno pytanko.Zastanawiam się czy przy okazji nie wymienić pompy wody. Niby wszystko jest OK, ale mam już przejechane 204000km, a pompa nie była jeszcze wymieniana. Ile wytrzymuje ta pompa?

Ps. Czy to możliwe że w oryginale nie można kupić nowej pompy, tylko po regeneracji fabrycznej. W realom nie widzę żeby można było kupić nową http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX11&mospid=50101&btnr=11_3324&hg=11&fg=35 . Czy jeśli w oryginale występuje tylko po regeneracji to trzeba oddać starą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziś planuje zabrać się za wymianę termostatów i płynu (graty kupione w ASO). Mam jeszcze jedno pytanie. Na chłodnicy w dolnej części jest kranik do spuszczania płynu, taki z czerwonym pokrętłem. Wczoraj próbowałem odkręcić go ręcznie i nawe nie drgnął. Czy ktoś z kolegów spuszczał już płyn z chłodnicy przez ten kran? Jak się go odkręca? Powinien iść ręcznie, czy trzeba sobie pomóc jakimś kluczem, odkręca się go normalnie w lewą stronę? Może jest jakiś myk?

Proszę o odpowiedź. PILNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Tylko w którą stronę? Jak coś pęknie to się narobi kosztów :roll: ?

 

W TIS jest informacja żeby tylko odkręcić tą nakrętkę, tak że pewnie w lewą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Faktycznie w lewą. U mnie ręką się poszło, ale pomogłem sobie dorobioną blaszką w kształcie literki L. Wkrętakiem nie dało rady, bo słaby dostęp. Termostaty wymieniłem oba, ale okazało się, że uwalony był ten od EGRu, można przez niego dmuchać jak przez rurkę :mrgreen: (auto przed wymianą nagrzewało się maksymalnie do 72 stopni C. Po wymianie 90 stopni C). Co prawda roboty było troszkę, ale przy okazji wymieniłem płyn w układzie chłodzenia. Wszystkie graty kupione w ASO :cool2: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie w tej sprawie mianowicie

wymieniłem dwa termostaty w aucie i

aby nagrzać do temperatury 88st potrzeba przejechać 22km dodam iż do 50st nagrzewa się szybko a później to prawie wieczność aby skoczyło o 1st, temperatura na dworze około 2st , jak już nagrzeje to trzyma ale jak dodam gazu nawet na postoju do 3k to temperatura w ciągu kilku sekund spada do około 70st, więc mam pytanie pomimo że termostaty nowe to który będzie popsuty od nowości tzn wadliwy????? może ktoś napisze jak u kogo idzie temperatura szybko idzie jak długo się nagrzewa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie w tej sprawie mianowicie

wymieniłem dwa termostaty w aucie i

aby nagrzać do temperatury 88st potrzeba przejechać 22km dodam iż do 50st nagrzewa się szybko a później to prawie wieczność aby skoczyło o 1st, temperatura na dworze około 2st , jak już nagrzeje to trzyma ale jak dodam gazu nawet na postoju do 3k to temperatura w ciągu kilku sekund spada do około 70st, więc mam pytanie pomimo że termostaty nowe to który będzie popsuty od nowości tzn wadliwy????? może ktoś napisze jak u kogo idzie temperatura szybko idzie jak długo się nagrzewa???

 

Coś jest nie tak :shock: . Może któryś z nowych jest uwalony. Jak wymieniłem oba i autko nagrzewa się na 89 stopni C po około 7km. Wcześniej nie chciało mi złapać więcej jak 72. Uwalony był ten od EGRu, ale wymieniłem oba na nowe z ASO. Autko trzyma po nagrzaniu cały czas 88, 89 stopni C :cool2: . Sprawdź najpierw ten od EGRu. Spuszczasz tylko trochę płynu i go odkręcasz. Jak silnik jest zimy i po wymontowaniu możesz przez niego dmuchnąć to jest uwalony. Przy nowym podczas dmuchania przechodzi tylko niewielka ilość powietrza. U mnie po wyjęciu starego można było przez niego dmuchać jak przez rurkę (jak by był pusty w środku) :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zakładałem to dmuchałem i właśnie przelatywało trochę powietrza, a to takie pytanie czy jak silnik jest zimny i odpalisz to chłodniczka agr ma temperaturę cieczy jaka jest w silniku czy wyższa? bo muszę któryś na reklamację oddać, ale nie wiem który i wolałbym ten AGR bo mniej pracy przy wymianie jest tylko jak go sprawdzić jak silnik pracuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szybko dobija temperatura do 70-75 stopni po 8-9 km a dalej się wlecze :cry: , ale jak włocze nawiew na przednią szybę ,obojętnie jak mocno czy słabo to w aucie robi sie łażnia :P a temperatura dobija do 95-96 stopni po 4 km..... dziwne ....termostaty wymieniłem.......erg x 2........... :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mnie też czeka wymiana termostatu lub obu.Zobacze jak sie zachowuje temperatura po wymianie term. przy agr(jutro mam mieć oba serwis niemcy-99euro).Widziałem na YouTubie jak gość zmieniał term. AGR i nic nie upuszczał płynu.Podpowiedzcie jak to jest z tym odpowietrzeniem przy wymianie górnego.Jak narazie auto podczas jazdy osiąga 65 stopni max., a cała ta sytuacja wyszła na jaw kiedy zaczełem szukać czemu wyskakuje mi symbol przepełnienia DPF-u.Mam nadzieje ze po wymianie termostatów właczy sie wypalanie filtra a jak nie to cięcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlansie jestem po wymianie trmostatów. Najpierw wymienilem egr, niestety zadnej zmiany a jesli chodzi o odpowietrzanie nic nie robilem poza dolaniem odrobiny plynu i tyle. Tydzien pozniej kupilem główny i go wymienilem okolo 3 godzin bez pospiechu.odpowietrzenie zadna filozofia, gdzies jest tutaj na forum ale praktycznie nic nie trzeba robic poza dolewaniem plynu. Temperatura wrocila do normy. W tej chwili mam 88-90 stopni, przed wymiana jak doszlo do 70 to byl sukces z reszta podobnie jak u kolegi caly czas mam błąd w inpie particular filter a to pewnie ze nie moze sie dopalic poprzez niska temperature silnika. Jutro podepne sie z kompem pod auto i zobacze czy nadal sie cos pojawia.

Pzdr

..pasja to moje życie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam forumowiczów ! czy możecie podać numery obu termostatów do silnika 320D m47n2 ???

 

 

Termostat główny kpl. z uszczelką nr katalogowy -11517805811

Termostat EGR nr katalogowy -11717787870

Oring pod termostat EGR (nie występuje w komplecie z termostatem) nr katalogowy - 11532248435

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.