Skocz do zawartości

działanie klimatronika i inne.


Młody90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stałem się posiadaczem e46 i co za tym idzie nowsza technika :mad2: :D .

 

Chciałbym się doinformować co i jak,jak działa klimatronik.

 

Jak narazie to opanowalem,ze sa 3 przyciski grzania kabiny . Po wylaczeniu ich badz jednego z nich przycisk auto zaswieca sie na zielono, co to oznacza?

Grzanie tylnej i przedniej - czy mozna ich moc grzania zmniejszyc?

Czy po włączeniu kilmatronika(śnieżka) automatycznie klima sie zalacza?.

Pytanie do manetek,z prawej strony jest taki suwak, do czego on służy?wysokość szybkość?

Z lewej strony manetki sa roznego rodzaju bajery itd, a jak ustawic godzine, i jak sie kasuje licznik km?

Jak narazie to na tyle .

Z gory dziekuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTO- oznacza ze climatronik sam bedzie sterowal predkoscia nawiewu i rozdziela nawiew miedzy nogi, szybe, tlow.

Gdy zalaczysz grzanie przedniej szyby nawiew ustawi sie na maksa bez mozliwosci zmniejszenia go.

Po wlaczeniu sniezki klima automatycznie sie zalacza.

Poprawej stronie masz manetke do sterowania wycieraczkami. Ten suwak jest do ustawiania predkosci wycieraczek (gdy manetka jest w pierszej pozycji).

Licznik kasujesz lewym przyciskiem na zegarach. Zegarek ustawiasz prawym przyciskiem (przekrecajac go).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb AUTO oznacza że "klimatronik" sam steruje nawiewami i siłą dmuchania. Na podstawie wewnętrznego termometru klimatronik sam reguluje wszystkie nawiewy żeby w samochodzie była temperatura taka jaką ustawiłeś. Przycisk z "śnieżynką" oznacza włączenie (lub nie) sprężarki do schładzania powietrza i tylko tyle. U mnie wygląda to tak, że od 2lat mam cały czas włączona "śnieżynkę" na stałe i temperaturę w okolicach 21 st. całą resztą zajmuje się klimatronik. No i oczywiście środkowy nawiew (ten nad radiem) mam dokładnie w środku pomiędzy niebieskim a czerwonym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam jeszcze kilka nie wytlumaczalnych zagadek -,-

 

Przy włączonym AUTO (+napis na wyświetlaczu AUTO), wieje mi lekko na nogi, a tak poza tym nigdzie a slychac ze wieje.

Naciskając na śnieżke wyłącza się AUTO ale napis AUTO na wyświetlaczu dalej jest, naciskając w tym momencie np: wianie na tułów to ma wiać zgodnie ze wskazana temperatura na wyswietlaczu?

Zwiększając manualnie moc wiania napis AUTO sie wylacza a śnieżka jest dalej włączona,

Co daje włączone AUTO bez tego napisu na wyświetlaczu AUTO bo wieje w tym momencie tylko na szybe przednią?

Kiedy naciskam na przycisk AUTO(kiedy jest juz włączony) zapala się napis AUTO - i na czym to polega?

Naciskajac np: wianie na tułów AUTO się wyłącza ale napis AUTO na wyświetlaczu jest.

 

Wiem,troszke zagmatwane, bo nie mogę troszke tego pojąć, bo ustawiając np:wianie na tułów i regulując na środkowym nawiewie czy ciepło czy zimno to wtedy wieje jak sobie ' pokręce '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

akurat środkowy panel jest niezależny w BMW.

jest to dobre rozwiązanie bo można regulować temperaturę niezależnie od reszty.

np w zimę jak się przysypia to temp. na samochodzie dla pasażerów duża a na twarz można chłodne powietrze puścić.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze kilka nie wytlumaczalnych zagadek -,-

 

Przy włączonym AUTO (+napis na wyświetlaczu AUTO), wieje mi lekko na nogi, a tak poza tym nigdzie a slychac ze wieje.

Naciskając na śnieżke wyłącza się AUTO ale napis AUTO na wyświetlaczu dalej jest, naciskając w tym momencie np: wianie na tułów to ma wiać zgodnie ze wskazana temperatura na wyswietlaczu?

Zwiększając manualnie moc wiania napis AUTO sie wylacza a śnieżka jest dalej włączona,

Co daje włączone AUTO bez tego napisu na wyświetlaczu AUTO bo wieje w tym momencie tylko na szybe przednią?

Kiedy naciskam na przycisk AUTO(kiedy jest juz włączony) zapala się napis AUTO - i na czym to polega?

Naciskajac np: wianie na tułów AUTO się wyłącza ale napis AUTO na wyświetlaczu jest.

 

Wiem,troszke zagmatwane, bo nie mogę troszke tego pojąć, bo ustawiając np:wianie na tułów i regulując na środkowym nawiewie czy ciepło czy zimno to wtedy wieje jak sobie ' pokręce '

 

 

stary, moja dobra rada, nie uzywaj tego climatronicu, bo przy twojej wiedzy to jeszcze cos wybuchnie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.