Skocz do zawartości

e87 wymiana foteli


cypisek21

Rekomendowane odpowiedzi

http://i.imgur.com/NUdDMJA.jpg

 

Takie kubełki w skórze jak widać mają regulację oparcia oraz wysokości ręczne tak jak w moich najzwyklejszych szmaciankach.

Przycisk całkiem na lewo to kojarze, że pompowanie boczków. Co to ten joystick między pompowaniem a dźwigniami, że tak powiem manualnymi? :P

Co z regulacją przód/tył? Jest ona ręczna i fotel jeździ po szynie, czy wszystko odbywa się elektrycznie (czego bym chciał uniknąć przy zmianie foteli)?

 

Regulacja przód/tył jest ręczna, a ten "joystick" to regulacja podparcia lędźwiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Regulacja przód/tył jest ręczna, a ten "joystick" to regulacja podparcia lędźwiowego.

Czyli można powiedzieć, że fotele są Plug&Play z moimi najzwyklejszymi nie patrząc na pompowanie i regulacje lędźwi?

Wystarczy do tych 2 funkcji podpiąć zasilanie? Trzeba jakieś moduły wymieniać itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja przód/tył jest ręczna, a ten "joystick" to regulacja podparcia lędźwiowego.

Czyli można powiedzieć, że fotele są Plug&Play z moimi najzwyklejszymi nie patrząc na pompowanie i regulacje lędźwi?

Wystarczy do tych 2 funkcji podpiąć zasilanie? Trzeba jakieś moduły wymieniać itp?

 

A tego to Ci już nie powiem. Mam oryginalnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te strzałki przód tył to zaciskanie boczków. Jeśli fotele będą miały swoją kompletna wiązkę to masz p&p tylko mechaniki i airbag natomiast musisz dołożyć zasilanie pod fotel oryginalnie w fotelu prąd jest zawsze nie tylko po zapłonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te strzałki przód tył to zaciskanie boczków. Jeśli fotele będą miały swoją kompletna wiązkę to masz p&p tylko mechaniki i airbag natomiast musisz dołożyć zasilanie pod fotel oryginalnie w fotelu prąd jest zawsze nie tylko po zapłonie

 

Znalazłem jeszcze fotele całkowicie manualne, jedynie z pompowaniem boczków, bez tego okrągłego joysticka. Wystarczy je wpiąć do mojej kostki (posiadam airbagi w obecnych fotelach), a do pompowania boczków podprowadzić zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również należy podać zasilanie oba systemy są pneumatyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy możecie zerknąć na te fotele i podpowiedzieć czy:

- według was są one z hatchbacka czy z sedana

- czy tylna kanapa jest dzielona - składana

niestety właściciel nie bardzo ma ochotę podesłać więcej zdjęć i muszę sam wnioskować :/

 

http://allegro.pl/bmw-1-e87-fotele-skorzane-skora-komplet-i5115769220.html#thumb/2

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem poprzednie odpowiedzi na temat podłączenia pompowania boczków i mam parę pytań.

Mam dołożone skórzane sportowe fotele z grzaniem i pompowaniem boczków, wcześniej miałem zwykłe materiałowe grzane.

1)Z którego miejsca wziąć zasilanie ?

2)w jaki sposób to wykonać (zworka, dolutowanie przewodu ?)

3) Które piny na kostce odpowiadają za pompowanie boczków? ma ktoś schemat ? jeśli nie, to jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie miales w swoim aucie przy fotelach zadnej elektryki to masz cala wiazke do wymiany. Koledzy w wyzej postach ci opisali lub poszukaj w dziale e90 jest tego duzo. Do pompowania wystarczu doprowadzic prad i sie wpiac w czerwony kabel, a czarny ( masa) tez sie wpiac i podlaczyc pod karoserie(srubke).

 

PS: zakladajac fotele z polifta do przedlifta nie pasuja pasy bezpieczenstwa wychodzace z kanapy z tylu. Trzeba albo zmieniac zapinke przykrecona z karoseria, albo wpiecie spilowac pilnikiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele mają grzanie, są przełożone już dawno i działa wszystko oprócz pompowania, które nie jest podłączone, wiem że trzeba doprowadzić zasilanie, ale moje pytanie było gdzie konkretnie znajdują się piny/wiązka od pompowania.

Tematy poprzednie też czytałem i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak mogą być bez grzania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, nigdzie nie moge znalesc podobnego temtatu- czy fotele z polifta 3d podejdą do przed lifta 5d? Z tego co wyczytalem to fotele przednie podchodzą a jak wyglada temat z tylna kanapa? Da się ja zalozyc na miejsce starej czy po prostu nie pasuje? A moze samo oparcie tylne pasuje a siedzisko i boczki fotela nie? Mial ktos do czynienia z takim tamatem ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele z 3d do wersji 5d, komicznie to bedzie wygladalo, bo bedziesz mial przednie fotele skladane. Po drugie tylnia kanapa ma po srodku schowek z czego juz rezygnujesz z 5 miejsca w aucie. Co do tylniej kanapy nie wypowiem sie nie chce worowadzac cie w blad, ale temat z wersji 3d bym odpuscil, warto szukac z wersji 5d niz kombinowac. Pamietaj tez zakladajac wnetrze z lifta, boczki dzwi maja inna fakture polifcie niz przed, chodzi o obicia wzgledem deski rozdzielczej itp. Pas tylni wychodzacy z tylniej kanapy po srodku nie pasuje do zlaczki z wersji przedlift, trzeba zalozyc te zlaczki od wersji polift, lub spilowac blaszke od pasow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam pytanko, czy fotele angielskie maja w obu fotelach mate obciazenia? Bo w moich zwyklych europejskich mam dwie maty.. Zakupilem fotele z anglika i w fotelu angielskiego kierowcy nie ma maty i mam przez to błąd poduszki.. Orietuje sie ktos w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz grzane stołki..

W fotelach oryginalnych nie ma maty obecności u kierowcy bo jak kierować bez kierowcy?? Nawet w wiazce nie ma pinow do maty... Także coś kolego pomyliłeś lub już ktoś przed tobą przy fotelach grzebal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.