Skocz do zawartości

Dynamic Xenon - słabo świeci


RobertWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

szukałem na forum odpowiedzi na swój problem, lecz znalazłem tylko jeden temat, w którym głównie chodziło o podanie różnicy między jakością światła jakie dają lampy w aucie preLCI a LCI. Mnie jednak nie interesuje przekładka lamp z wersji LCI, moje auto jest z początku 2007r., ma 207000km i mam pewien problem, który ostatnio zauważyłem (zwłaszcza, że warunki drogowe ostatnio są bardzo średnie). Otóż, ostatnio zauważyłem, iż jakoś światła znacznie się pogorszyła, jak pada śnieg i jest noc mogę powiedzieć, że niezbyt wiele widzę...

 

Żarniki nie święcą mi na fioletowo, co mogłoby oznaczać ich końcówkę, jednak daleki im do dobrego oświetlania jezdni... Biorąc pod uwagę przebieg auta można podejrzewać, że żarniki mają za sobą jakieś 80000-100000km za sobą, jeszcze nie świecą na fioletowo, jednak mogą być już wyeksplatowane.

 

Czy może być to powodem słabego oświetlania jezdni? Czy wymiana żarników na nowe powinna pomóc (jak już będę wymieniał to tylko Osram albo Philips)?

 

Pomóżcie, może mieliście taki problem, albo BMW tak po prostu ma?

 

 

Pozdrawiam i dzięki:)

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jakiej marki żarniki masz teraz założone, bo jest naprawdę duża różnica pomiędzy porządnymi a najtańszymi,

u mnie pomogło czyszczenie soczewki i wymiana żarników na oryginały osram xenarc (wcześniej były maxgear - straszna lipa!) , teraz reflektory pomimo przebiegu 180tyś świecą super,

odbłyśniki są dosyć dobrej jakości i wypalają się dopiero przy większych przebiegach, tak wynika z moich obserwacji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.