Skocz do zawartości

BMW "HiFi Professional" a "HiFi"?


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

W salonie miałem możliwość sprawdzenia audio "HiFi" (opcja). Wrażenie: lepiej niż standard, ale gorzej niż Audi Premium Audio (subwoofer w bagażniku dodaje głębi). Natomiast nie miałem okazji posłuchać audio BMW HiFi Professional. W Internecie opinie są sprzeczne, jedni chwalą, inni krytykują. Czy ktoś z Was stał przed podobną rozterką? :)

 

Wiem z Waszych listów już, że późniejsza modyfikacja trudna/niemożliwa jeżeli chce się gwarancję utrzymać. Z drugiej strony założyłem sobie maksymalny budżet i wybór jeszcze lepszego audio będzie skutkował wywaleniem:

- pakiet schowków,

- podgrzewane fotele. :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fotele podgrzewane są niezastapione, żadne audio nie zrekompensuje Ci przyjemności ogrzania siedzenia zimą...

 

HiFi czy HiFi Professioanl nie są warte swej ceny, BMW powinno sie wstydzić za wciskanje takiej jakości za tak duża cenę. Szkoda, ze nie ma w ofercie X3 zestawu z F30 HarmanKardon, który gra przyzwoicie i wart jest dopłaty.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach chwalą HiFi Professional (kod 677). To jak to z tym jest? Ma ktoś ten zestaw i może się wypowiedzieć?

 

Wątki z tego forum dotyczyły głównie słabego HiFi (kod 676). Ja też słuchałem tego zestawu i potwierdzam, że jest słabiutki. Lepszy ma Passat w standardzie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma HiFi Prof, gra dobrze, niestety nie mam zbyt dobrego słuchu więc moja opinia może nie być do końca obiektywna. Jedyne co mnie wkurza, to dość dziwne brzmienie basów, które lepiej słychać na zewnątrz, niż w środku auta. W porównaniu ze standardem to rewelacja. O ile kojarzę, osoby które znają się na temacie i wypowiadały się w innych miejscach (jest m.in. na forum F10) to twierdziły, że "gra dobrze, ale bez rewelacji". Niektórzy piszą też, że można sobie zrobić na własną rękę za połowę tej ceny dużo lepszy system. W nowym aucie byłbym jednak sceptyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam zestaw 677. Nie jestem super audiofilem, ale uwazam, ze ten zestaw powinien byc startowy. Nie do konca sobie wyobrazam, ze cos mogloby grac gorzej w samochodzie za tyle kasy.

 

Najczesciej slucham w samochodzie Pandory, ale jesli slucham mp3 to raczej ze sticka, bo przy przegrywaniu na HDD samochod konwertuje jakosc do 128 czegos tam. W kazdym razie nawet ja slysze roznice w jakosci mp3.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
niestety nie sprawdzalem innych opcji, w swoim starym e39 mialem zestaw hifi (nie wiem czy to ten sam kod opcji, w kazdym razie z subwooferem z bagazniku) i gralo to mizernie. przy zakupie x5 wyszedlem z zalozenia, ze kupie najwyzszy model audio na jaki mnie stac

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HIFi Professional i jestem bardzo zadowolony.

Audiofilem nie jestem, więc dla mnie gra rewelacyjnie - a słucham muzyki bardzo dużo przeważnie mp3 i radia.

Jest oczywiście equalizer którym audio mozna ustawić sobie podle własnych upodobań.

Podobno w x3 podstawowe audio to porażka, a w zawiązku z tym że przed X3 był mini cooper S z podstawowym audio i to był dramat z tragedią łącznie, zdecydowałem się na coś lepszego i nie żałuję.

Dodatkowo świetnie radzi sobie nagłośnienie z telefonem/bluetooth - jakość 1 klasa.

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam audio HiFi (676). Zdecydowałem się na tą opcję "rzutem na taśmę" i nie żałuję. Na pewno jest o niebo lepsze od standardu. Nie jestem audiofilem, ale mam wyczulony słuch i zwracam uwagę na jakość dzwięku. Oczywiście na pewno optymalny byłby zestaw Professional, ale ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W domu mam takie audio, że jak słucham koncertu na pianino to jak zamknę oczy to czuję jak struny pianina drżą. Jak koncert jazzu to słyszę z której strony gra muzyk i muszę czuć wibracje od instrumentu, jak słucham wokal to jakbym siedział w pierwszym rzędzie na koncercie.

W samochodzie słucham radia i mp3. Mam zestaw podstawowy-to był mój świadomy wybór, a nie chęć oszczędności. Do słuchania mp3 nie ma sensu kupować niczego więcej-no chyba, że ktoś chce więcej basu. Auto jest dobrze wyciszone ale bez dobrego wygłuszenia i dostrojenia komór rezonansowych jakimi są drzwi auta to te wszystkie proffesionale nie zagrają lepiej. A to miejsce na głośniki basowe pod siedzeniami... no proszę przy takiej małej kubaturze przestrzeni na te głośniki one mogą co najwyżej leczyć zatwardzenie :)

Dodam, że mp3 na audio salonie brzmi tak samo jak na wieży w sypialni(służącej do porannego budzenia radiem). Także w samochodzie moim zdaniem nie warto jest płacić za bardzo dobry sprzęt, bo inaczej dźwięk brzmi jak się stoi w korku a inaczej jak jedzie się autostradą. Nie wydaje mi się, żeby najdroższy hi-fi BMW miał lepsze głośniki, ma tylko wzmacniacz i kilka głośników więcej.

W jednym aucie bawiłem się w miarę dobrym audio i nigdy nie mogłem dostroić brzmienia, bo przy różnych prędkościach albo wytracały ni się pewne częstotliwości albo dziwnie wzmacniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mp3 na audio salonie brzmi tak samo jak na wieży w sypialni(służącej do porannego budzenia radiem). Także w samochodzie moim zdaniem nie warto jest płacić za bardzo dobry sprzęt

 

To masz kiepską wieżę :mrgreen: :wink:

 

Sprawdzałem audio podstawowe, 676 (premium) i 677 (professional). Różnica między podstawowym, a 677 jest kolosalna.

 

Podczas testowania 677 wchodzę do auta ze sprzedawcą, włączamy audio. Zaczyna ładnie grać. Pierwsza myśl "to musi być płyta". Sprzedawca pomyślał to samo, bo próbował przełączyć się na radio... Radio w 677 brzmi lepiej niż mp3/cd z podstawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mp3 na audio salonie brzmi tak samo jak na wieży w sypialni(służącej do porannego budzenia radiem). Także w samochodzie moim zdaniem nie warto jest płacić za bardzo dobry sprzęt

 

To masz kiepską wieżę :mrgreen: :wink:

 

Sprawdzałem audio podstawowe, 676 (premium) i 677 (professional). Różnica między podstawowym, a 677 jest kolosalna.

 

Podczas testowania 677 wchodzę do auta ze sprzedawcą, włączamy audio. Zaczyna ładnie grać. Pierwsza myśl "to musi być płyta". Sprzedawca pomyślał to samo, bo próbował przełączyć się na radio... Radio w 677 brzmi lepiej niż mp3/cd z podstawowego.

 

 

Wieża w sypialni faktycznie taka sobie-miało być dizajnersko a za 2 tysiaki to nie poszalejemy :D .

 

No a jeżeli nie słyszysz różnicy między radiem a płytą :oops: to, sorry, ale po co przepłacać za droższy zestaw.

Dobre audio(nie mówię o audiofilskich wartych prawie tyle co nasze x3) potrafi naprawdę zagrać tak z płyty, że jak potem posłuchasz radia na takim zestawie to stwierdzisz, że do słuchania radia nie warto przepłacać(chociaż i tak gra dużo lepiej niż tanie pudełka).

Niestety wszystkie fabryczne audio kity to najczęściej jest tylko elektronika- za pewno zagrają głośniej (bo nie czyściej) niż podstawowe audio. A żeby głośniki dobrze zagrały to potrzeba tochę więcej prądu żeby pociągnąć za dobre membrany głośników.

Ja po prostu uważam, że do słuchania radia i zagłuszania otoczenia w czasie jazdy naprawdę nic mi więcej nie potrzeba niż zestawu podstawowego.

Porównajcie proszę takie zestawy przy prędkości 140km/h. Odkąd mnie na to stać to słucham audio dobrze dostrojonego do wnętrza a w aucie niestety nie da się dostroić audio do różnych warunków otoczenia.

IMHO nie wydałem dodatkowych kilku tys na audio, żeby nie wkurzać się i nie grzebć cały czas przy regulacji częstotliwości. Wystarczy mi iDrive :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W salonie miałem możliwość sprawdzenia audio "HiFi" (opcja). Wrażenie: lepiej niż standard, ale gorzej niż Audi Premium Audio (subwoofer w bagażniku dodaje głębi). Natomiast nie miałem okazji posłuchać audio BMW HiFi Professional. W Internecie opinie są sprzeczne, jedni chwalą, inni krytykują. Czy ktoś z Was stał przed podobną rozterką? :)

 

Wiem z Waszych listów już, że późniejsza modyfikacja trudna/niemożliwa jeżeli chce się gwarancję utrzymać. Z drugiej strony założyłem sobie maksymalny budżet i wybór jeszcze lepszego audio będzie skutkował wywaleniem:

- pakiet schowków,

- podgrzewane fotele. :cry2:

 

 

bmw oferuje generalnie 3 typy naglosnienia :

-stereo (najprostszy system)

-hifi (maly wzmacniacz)

-tophifi (duzy wzmacniacz, najwyzszy model)

Edytowane przez ajlb

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wg mnie cena HiFi Professional nie usprawiedliwia wygórowanej ceny - jak HiFi mieści się w budżecie wraz z innymi dodatkami (które miałby wylecieć przez wersję Pro) to poprzestań na nim.

 

Tak czy siak, jak nie jesteś melomanem to nie poczujesz "dramatycznej" różnicy.

 

Swoją drogą to WSTYD dla BMW, że nie przykłada uwaga do zestawów audio... odpowiedniki AUDI biją BMW ceną i jakością...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odebrałem swoje X3 i od kilku dni testuję audio HiFi Prof.

 

Gra świetnie, ale... spodziewałem się więcej po tej cenie. :mrgreen: Moje audio w domu gra nieco lepiej (a nie jest to wcale sprzęt dla audiofilów). W aucie brakuje mi większej głębi dźwięków, jest to takie trochę tępe, szczególnie basy.

 

Natomiast dużą różnicę czuję w odsłuchu radia w porównaniu do "hifi bez prof.". :norty:

 

Tu filmik z auta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.