Skocz do zawartości

Bmw e46 - kierownica ciężko chodzi


Luks83

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Koledzy ,

 

Mam pewien problem - dnia wczorajszego podczas parkowania zablokowała mi się na chwilę kierownica.

Parking jest b stromy , a kola miałem mocno skręcone. Skutkiem tego jest odczuwalne cięższa praca kierownicy.

Byłem u 2 mechaników , sprawdzili płyn , przejechali się i ... nic nie stwierdzili. Natomiast dla mnie jako dla codziennego użytkownika czuję różnicę przed/po historii na parkingu. Macie podobne doświadczenia? Przychodzi Wam coś na myśl, co może być przyczyną tej sytuacji ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już coś kiedyś podobnego było chyba poruszane, jak się przesiadłem z vw 04r to też myślałem że wspomaganie nie działa, ale u znajomego na mniejszych kołach chodzilo tak samo - teraz wiem że jest to atutem a nie problemem, no i że tak ma być.

Najlepiej sprawdź u kogoś w innym e46 jak chodzi kiera, czy aby twoje odczucia nie są subiektywne.

A tak czy siak jakby mi to spokoju nie dawało to bym pojechał do innych mechaników, ze wskazaniem na przekładnie albo inne pierdoły związane z ukł kierowniczym, wspomaganiem.

Bo nie sądzę żeby chwilowe przycięcie było spowodowane nagromadzonym "brudnym czarnym śniegiem" który zamarzł i takiego psikusa wywinął przy mocniejszym skręceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam cięższą pracę układu wspomagania w e46, od święta jeżdżę starą Mazdą z 97 roku i Megane również z 97 i tam to można jednym palcem kręcić w miejscu, u nas ładnie czuć opór, nie zawsze można zrobić "mydełko fa" ale mi to bardzo pasuję bo mam takie odczucia, jakbym pewniej prowadził auto, a jadąc takim ze wspomaganiem "city" to tak jakoś niepewnie. U mnie jedyna bolączka to czasami kilka razy w tygodniu przytnie się po odpaleniu wspomaganie, po lekkim dodaniu gazu wskakuje, prawdopodobnie się pompa kończy ale czekam aż całkiem przestanie działać bo w 100% diagnozy nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czyli Panowie potwierdzacie 'cięższą' pracę wspomagania?? Szczerze mówiąc jeździłem w203 i chociażby Megane II ze stopniowym wspomaganiem to różnica jest bardzo widoczna!! Jak na lato wejdą 17'' to pewnie dopiero się zdziwię... :D ale co tam, jest :cool2:

e87 118d 2008r. MONACOBLAU Met. -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=325656

e46 compact 320td 2002r. FLEMENCOROT -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=221546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzam, dzisiaj jeździłem lancią lybrą i myślałem, że kierownica się urwała :norty:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na allegro? :roll: ewentualnie tu: viewforum.php?f=31

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.