Skocz do zawartości

e90 320i co to za grzechotanie


cyc23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie co to może być za grzechotanie słychać to dokładnie w 5 i 8 sekundzie
usłyszałem to 2 dni temu wcześniej chyba nic nie słyszałem słychać to na zimnym silniku jak chwile pochodzi później jest wszystko dobrze dopiero słychać na następny dzień dodam że olej był wymieniany 3 miesiące temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słysze takie grzechotanie jak by coś tam było może coś z łańcuszkiem nie wiem :( dzisiaj tak nie grzechotało ale jak w Niedziele odpaliłem to grzechotało i przestawało i tak przez chwile jak jak mu spadły obroty to się uspokoiło. Postaram się to trochę lepiej nagrać. Mechanik mi mówił (nie słyszał tego) że to może być hydraulika że po nocy olej zleciał i jak go odpalam to zanim olej zacznie smarować to może tak być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsłuchajcie się , od początku tego nie słychać ale po czasie jest takie metaliczne grzechotanie coś jakby w intercoolerze coś latało :norty: oby nie

 

a odkręciłes osłonę silnika, może mechanik zostawił jakąś nasadke klucza na motorze lub gdzieś . Przy przebiegu 105 tys jesli jest pewny i nie jest to silnik po lifcie to nie ma co grzechotać.Rozrząd przed liftem tak szybko nie siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu byly wadliwe napinacze lancucha rozrzadu (trzeba sprawdzic w ASO ) tyle co pamietam sa one hydrauliczne ,wiec jak olej jest jeszcze zimny mogą zle działac.koszt ok.300 zł.( przy okazji mozna zobaczyc lancuch)Moze byc vanos ,albo poprostu brudny elektrozawor vanosa.Rowniez pompa prozniowa wydaje klekot -bylo juz opisane.Najpierw podlacz go pod kom. sprawdz ASO BMW akcje serwisowa na napinacz mimo to warto go spradzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W tym modelu byly wadliwe napinacze lancucha rozrzadu (trzeba sprawdzic w ASO ) tyle co pamietam sa one hydrauliczne ,wiec jak olej jest jeszcze zimny mogą zle działac.koszt ok.300 zł.( przy okazji mozna zobaczyc lancuch)Moze byc vanos ,albo poprostu brudny elektrozawor vanosa.Rowniez pompa prozniowa wydaje klekot -bylo juz opisane.Najpierw podlacz go pod kom. sprawdz ASO BMW akcje serwisowa na napinacz mimo to warto go spradzic.

W N42 były wadliwe napinacze ale te silniki nie były montowane w e90, kolego jak nie wiesz to pisz bzdur tam nie ma vanosa tylko valvetronic ... Widzę, że nawet jak ktoś totalnie nie ma wiedzy w danym temacie to musi swoje 5 gr dołożyć.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu byly wadliwe napinacze lancucha rozrzadu (trzeba sprawdzic w ASO ) tyle co pamietam sa one hydrauliczne ,wiec jak olej jest jeszcze zimny mogą zle działac.koszt ok.300 zł.( przy okazji mozna zobaczyc lancuch)Moze byc vanos ,albo poprostu brudny elektrozawor vanosa.Rowniez pompa prozniowa wydaje klekot -bylo juz opisane.Najpierw podlacz go pod kom. sprawdz ASO BMW akcje serwisowa na napinacz mimo to warto go spradzic.

W N42 były wadliwe napinacze ale te silniki nie były montowane w e90, kolego jak nie wiesz to pisz bzdur tam nie ma vanosa tylko valvetronic ... Widzę, że nawet jak ktoś totalnie nie ma wiedzy w danym temacie to musi swoje 5 gr dołożyć.

 

Nie pij nic jak piszesz bo to nie idzie w parze!!!!!!!!! :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: N46 B20 bmw e90 320i -double VANOS i Valvetronic

Niech koledzy podsumuja twoj post :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to lepiej nagrać ale już tak bardzo nie słychać grzechotnie tak ze 3 razy głośniej i później trzeba się w słuchać jutro jadę do mechanika i zostanie mu na noc samochód rano odpali i posłucha co to może być zobaczymy co powie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miesiąc temu miałem takie objawy , okazało się , że to rolka na altku . Przy okazji w serwisie wymienili jeszcze rolkę na napinaczu.

 

A ile zapłaciłeś ??

Jako , że auto miałem na gwarancji nie zapłaciłem nic ale koszt takiej rolki to w niemczech 60 EUR na alternatorze i ok.15 EUR na napinaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.