Skocz do zawartości

[E39] Soprany w drzwiach


peyter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Swoje BMW już trochę mam, ale aż wstyd się przyznać - dopiero niedawno odkryłem że małe głośniczki w drzwiach nie działają. Gdzieś znalazłem info że moga to byc atrapy, jeszcze nie dobierałem sie do tego wiec nie sprawdzałem. Jesli tam rzeczywiście nic nie ma to nie wiecie czy instalacja jest podciągnięta - tj wystarczy wstawić i podpiąć głośniczi? czy trzeba całość ciągnąć?

 

Natomiast wariant 2 - jesli sie okaże że mam tam głośniki to jaka może być przyczyna faktu że nie trybią? Jest jakiś osobny bezpiecznik? Czy raczej w radiu przyczyna?

 

Pytam teoretyczni - bo jak wspomniałem - nie mialem czasu jeszcze pogrzebać

 

Pozdrawiam

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z vin-u jakie radio Ci wychodzi?

 

Jeśli business to co najmniej po jednym w drzwiach z przodu powinieneś mieć. Jeśli jest tylko jeden jest to na wysokości lusterka powinien być a koło klamki atrapa.

U mnie jak rozebrałem bok tak właśnie było.

 

Jeśli nie działa, to pewnie na kablach coś nie styka, w drzwiach jest przejściówka (możliwe ze to oryginalna zwrotnica)

Jeśli nie masz w ogóle tweeterów to polecam wymianę na zestaw Hertz 130.4, grają dużo lepiej od oryginalnych.

W zestawie oprócz 13cm głośników i tweeterów jest zwrotnica, więc poza podłączeniem i znalezieniem miejsca na zwrotnicę nie ma dużo roboty. Co najwyżej lutowanie kabelków, ale wszystko w ramach drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze jedno, zdjęcie boczków jest banalne.

2 sruby - klamka i wlot powierza (tam gdzie po otwarciu drzwi widać skąd do nawiewu powietrze idzie.

Kilka zatrzasków do oderwania palcami. Po tym zabiegach unieś trochę do góry, żeby koło szyby wyszło i przekręć prawo-lewo, ze środkiem obrotu pod klamką. Powinno trzasnąć i zeskoczyć. Jest tam taki jeden ostatni upierdliwy zatrzask.

 

Dosłownie 5 min roboty.

 

Przy zakładaniu pamiętaj, żeby plastik z tego upierdliwego zatrzasku na środku zdjąć z bolca w drzwiach i założyć w odpowiednie miejsce na boczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Te ori głośniki nawet jak są graja paskudnie - rozwiązanie to zestaw Hertz-a czyli wysokotonowe w oryginalne miejsca i średnioniski w drzwi - różnica ogromna przy niewielkich kosztach nawet z oryginalnym radiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie podobnie w/g vinu wychodzi:

S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP

Tyle, że to gra jak....

Na razie odłączyłem fabryczny subwofer zastępując go wzmacnaczem i skrzynią JBLa, ale ten brak sopranu mnie rozwala.

Mam w przednich drzwiach po 3 głośniki, tyle, że te tweetery co są koło lusterka w słupku strasznie słabo grają, cicho..... za cicho. Da rady ich czymś mądrym zastąpić, żeby zabudować je w miejsce ori?

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.