Skocz do zawartości

e36 320 przerywa na zimnym i duzo pali


bart6sze36

Rekomendowane odpowiedzi

siemA. Mam problem z bmw. Aktualni autp jezdzi bez przeplywki i prawdopodobnie, tak mi sie wydaje ze przez to faluja obroty. Silnik rano na zimnym przerywa. Musze zmieniac biegi max 1200 obr. Bo zaczyna szarpac. Ma tez zawachania mocy do 3 tys obr. I strasznie duzo pali. Czy to beda obkawy braku przeplywki oraz uszkodzonej sondy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywka juz jest. zmienilem tez swiece. jak wyciaglem stare i byle okopcone na czarno. jak by mieszanka paliwa byla za duzo.wydaje mi sie ze przez brak przeplywkk jutro sie przejade i zobacze czy dalej faluje i przerywa.

 

jakie sa typowe objawy uszkodzonej sondy w m50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m50 bez przepływki jeździ całkiem nieźle. Jedynie zbyt gwałtownie reaguje na pedał gazu, mniej płynnie.

 

Po odłączeniu przepływki nie działa także sonda. Dawkowanie paliwa odbywa się w oparciu o wskazanie czujników:

- temperatury silnika

- temperatury powietrza w dolocie

- TPS czyli położenia przepustnicy.

 

Podejrzewałbym TPS'a. Trzeba go przemierzyć miernikiem. Tam masz 3 piny. Mierzysz opór między 1-2 i 2-3. Przy maksymalnie zamkniętej przepustnicy opór na 1-2 jest największy (ok 4,8kohm) i maleje proporcjonalnie do otwarcia przepustnicy aż do około 1,4kohm. Natomiast między stykami 2-3 opór zmienia się dokładnie na odwrót tzn maleje z 4,8 do 1,4.

 

mPoszukaj sobie tego w podręczniku!

http://i1191.photobucket.com/albums/z472/preludelinux/DIYEFI%20STUFF/IATbmwm52b28.jpg

http://i1191.photobucket.com/albums/z472/preludelinux/DIYEFI%20STUFF/TPSbmwm52b28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.