Skocz do zawartości

[E90 - 325i]Jakie świece,na jaki olej zmienić Castrola?


poli_x

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zrobić mały serwis w samochodzie,proszę o rady.

Jakie świece polecacie? ewentualnie link do sklepu.

Obecnie śmigam na Castrolu,skarżę się troche na kulturę pracy silnika na tym oleju,zresztą wiele osób również o tym mówi,jaki zamiennik polecacie? Motul? mój styl jazdy jest umiarkowany,zazwyczaj do 3 tys obrotów,czasem lubię wcisnąć mocniej,przebieg to 100tys km.

Chcę wymienić również płyn hamulcowy,bo nie wiem kiedy był wcześniej wymieniany.

Myślałem o tym:

http://czescidobmw.pl/Plyny-hamulcowe/Plyn-hamulcowy-ATE-SL6,1077.html

Pytanie tylko ile płynu idzie do układu u mnie....?

Dodatkowo chcę wymienić filtry,oleju,kabinowy,powietrza tu myślałem o MANN

 

proszę o pomoc,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wątek o olejach i mój dylemat do tego silnika na trzeciej stronie drugi post i dalej:

viewtopic.php?f=88&t=195183&start=30

Polecono mi Motul X-clean.

Tamta aukcja oleju wygasła ale polecają tego sprzedawcę, w allegro jak wpiszesz filtry gdańsk to wyjdzie. Tutaj masz ten olej:

http://allegro.pl/filtry-gdansk-motul-x-clean-5w30-5l-filtry-40-i2905957036.html

 

Świece też u nich kupiłem. Bardzo ogarnięci, dobry kontakt. Chyba boscha ale Oni Ci dobiorą bez problemu.

Filtr oleju też, mają również filtr kabinowy.

 

Masz wersję USA czy EU? Bo ja USA i kupiłem u nich też filtr MANN ale jest on do wersji EU i mi nie pasuje, jakby co chętnie Ci sprzedam taniej. Jest oczywiście nowy, nie wkładałem go bo nie ma jak :-)

 

Jeżeli chodzi o pracę silnika to u mnie drży jak trzymam automat na D na postoju. Szczególnie jak jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączę do tematu oleju do tego silnika, ponieważ i mnie to najbliższej czeka przyszłości... Co do proponowanego Motula to słyszałem tylko dobre rekomendacje. Znalazłem jednak coś takiego:

 

ATTENTION: BMW LL-04 product can be used for gasoline engines only in European Union countries,

Switzerland, Norway and Liechtenstein. Outside those countries, a BMW LL-01 lubricant such as

MOTUL 8100 X-cess 5W-40 is required. Refer to BMW recommendation.

...i bądź tu mądry:)

 

W dodatku nie wiem czym się różni Mutul 8100 X-clean 5W30 od 8100 X-clean+ 5W30...

 

Aktualnie mam zalany Castrol Magnatec 5w40 c3, który również spełnia normę LL-04 a jest znacznie tańszy, choć oszczędzać na oliwie pewnie nie ma co... Auto pracuje super, zużycia nie zauważyłem.

 

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę jakąś wypowiedź z forum, że to ograniczenie jest spowodowane innymi normami spalin a nie że ten olej nie pasuje do samego silnika.

Z resztą w czwartym poście Kolega wyraźnie wskazuje, że do mojego silnika powinien być LL04. Z resztą w instrukcji obsługi też tak jest mimo że wersja USA.

viewtopic.php?f=88&t=195183&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LL04 oznacza iż olej jest do aut z DPF .Ja też leję Motul 5w40 ten podany wyzej i od tego samego sprzedawcy od 2 lat kupuję kompletami z filtrami .

Wcześniej auta jeżdziły na Castrolu ale jakoś nie mam do niego przekonania i tyle :mrgreen:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zgadzam się z opinią sfinks311 w 100% , kryterium nie powinna być tylko cena lecz pewne i sprawdzone źródło. Ponad 160tyś . i tylko na Castrolu 0W30.

Po krótkiej eksploatacji na wychwalanym Motulu 5w40 konsekwencje odczuwam do dzisiaj. Według mnie to nie wina producenta , a zbyt dużej lepkości dla silnika N47( zwłaszcza zimą ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja właśnie napisałem, że używałem Castrola Edge wiele lat i też nie było problemów. Zawsze kupowałem go w Makro (mam nadzieję, że to w miarę pewne źródło). A tylko czytałem wiele negatywnych opinii - możliwe, że Ci ludzie mieli podróbki.

Motula do 325i zalałem ze względu na rekomendacje na formu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem w swoim krótkim życiu troszkę samochodów :wink: jeżeli zalewane były olejami tej samej klasy i lepkości zalecaną przez producenta , to ja ni cholery nie słyszałem różnicy -nie znam powodu z jakiego miała by być słyszalna (nie mówimy o podróbach) .Chyba że kto porównuje minerała z syntetykiem lub odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie ważny jest producent ,tylko żeby spełniał normy do naszych silników czyli pełen syntetyk LL-04 osobiście zalewam Shell Hellix 5w30 :wink: A np. takie

oleje 10W40 czy 15W40 pogarszają warunki pracy turbiny, szczególnie w warunkach zimowych - niektóre w temperaturze -30C zaczynają zmieniać stan skupienia na stały :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady, zaleję teraz: 8100 X-clean+ 5W30, zobaczymy czy będzie jakaś różnica, z rzeczy złych jakie słyszałem o Castrolu w przypadku mojego silnika,to zdecydowanie większe branie oleju w porównaniu do konkurencji np. Motula,a druga sprawa to mój temat viewtopic.php?f=70&t=204071

 

Odedzwę się do polecanej osoby z allegro i myślę że uda mi się dobić targu.

Może macie jakieś doświadczenie co do świec w samochodzie? W tym temacie przewineły się tylko Boschowskie,moze są jakieś inne-lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oryginał w BMW (przynajmniej w 3.0d) to BERU.

Ja też zmieniłem jak to niektórzy mówią Castrol na olej.

Zalałem Motula i wydaje mi się, że silnik pracuje bardziej gładko.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu :-D jak jest czysty i ma ladny kolor to nie ruszaj bo pozniej bedziesz narzekac ze ci gdzis cieknie ze wspomagania. Sprawdz sobie lepiej plyn hamulcowy, wilgotnosc nie moze przekraczac bodajze 3% inaczej czas na jego wymiane.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu :-D jak jest czysty i ma ladny kolor to nie ruszaj bo pozniej bedziesz narzekac ze ci gdzis cieknie ze wspomagania. Sprawdz sobie lepiej plyn hamulcowy, wilgotnosc nie moze przekraczac bodajze 3% inaczej czas na jego wymiane.

Płyn hamulcowy już zamówiłem,co do płynu do wspomagania myślę nad wymianą bo nie wiem kiedy był wymieniany.Jak ocenić jego czystośc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie jest metny i ma ladny czerwono rozowy kolor to szkoda ruszac. Rozkrecajac weze zeby wszystko spuscic moze skonczyc sie nieszczelnoscia ukladu i bedziesz miec problem. Jak plyn jest czysty i poziom dobry to zmiana nie wplynie na "lzejsze dzialanie wspomagania"

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest metny i ma ladny czerwono rozowy kolor to szkoda ruszac. Rozkrecajac weze zeby wszystko spuscic moze skonczyc sie nieszczelnoscia ukladu i bedziesz miec problem. Jak plyn jest czysty i poziom dobry to zmiana nie wplynie na "lzejsze dzialanie wspomagania"

Będę miał na uwadze,dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzałem stan płynu,tak jak mi radzono i problem taki że jest go miiiiiinimum, ledwo dolna kreska wchodzi w płyn,druga sprawa, jak go dałem ciut na palca to kolor nie wydaje się różowy tylko odcień zieleni,chyba że mam coś z oczami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie masz czerwonego to zobacz co jest na korku napisane. Czerwony to na korku napis ATF a inne to nie wiem bo nie zdarzylo mi sie jeszcze miec auta z innym plynem do wspomagania jak czerwonym :mrgreen: :D

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.