Skocz do zawartości

e39 2001 rok fotele materiałowe zamiana na skórzane z elektr


Bmwfreak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma żadnej instalacji wyprowadzonej do elektryki foteli, masz tylko 3 przewody do grzania, 2 do napinacza pasa i w sumie to tyle.

Ale plus jest taki, że jeśli nie potrzebujesz pamięci fotela, to do samej jego regulacji wystarczy wyprowadzić + i -, to wszystko, elektryka zadziała, w dodatku szyna zbiorcza "+" jest zaraz pod fotelem pasażera, a masę masz po obu stronach.

Jeśli chcesz pamięć, kilka kabelków więcej, i chyba trzeba coś będzie aktywować, ale też wykonalne.

Przednie boczki z anglika nie znajdą u nas zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak podłączy + i masę to będzie bez pamięci i jak się ustawi fotel tak zostanie? Ja gdzieś kiedyś słyszałem, że rączki w boczkach ktoś w e39 zamieniał. Ale może to mit :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, + i - i sterowanie działa, tylko nie ustawisz pamięci, ale szczerze ci powiem że jeśli sam jeździsz autem, to bardzo rzadko się tego używa.

Tylko jak będziesz podciągał te kabelki, to daj co najmniej 2mm po przekroju, żeby czasem coś się nie upaliło, bo niedawno czytałem że komuś od tego miejsca zaczęło się palić auto, i praktycznie całe poszło z dymem. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Jeszcze mam pytanie jeśli zmieniam boczki i w nich jest airbag. To kupując załóżmy na allegro komplet siedzeń z boczkami to te boczki mogą mieć felerne airbagi?

Czy jest tam jakieś inne rozwiązanie. Bo nie chce kupić foteli za 1000zł, a potem się okaże,że nei mogę wymienić boczków bo coś tam bedzie błędne..

W tym e39 co bede miał to raczej nie ma elektrycznych siedzeń tylko manualne tylko głowie się z tymi boczkami.. jak ktoś wie proszę o odpowiedź dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie spotkałem się z e39 bez przednich bocznych poduszek, więc tutaj z boczkami nie powinno byc problemów.

Sprawdź sobie tylko czy z tyłu nie masz bocznych, jak tak, to popatrz czy te nowe boczki są przystosowane do poduch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.