Skocz do zawartości

[e90] 320d turbo wyje na zimnym silniku


mareg

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

posiadam E90 320d Saloon M47N2 163bhp. kilka dni temu zauwazylem ze jak silnik jest zimny turbina mi lekko wyje, w srodku w kabinie tego nie slychac ale jak sie okno otworzy i lekko przegazuje - tak do 2tys rpm to slychac wycie po puszczeniu gazu. Poza tym wszystko chodzi jak nalezy, na cieplym silniku wycie ustepuje, czy to zblizajacy sie koniec turbiny? przebieg (mam nadzieje orginalny) 160tys km. Zbliza mi sie serwis czy zmiana oleju moze pomoc, ten na ktorym teraz jezdze ma okolo 15tys km.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku może turbinka trochę " świsnąć " ale wycie to już coś nie teges a tak wogóle to nie gazuj tego auta jak jest zimny silnik i przez pierwsze kilkanaście kilometrów nie przekraczaj 2000 obrotów aż złapie silnik swoją temperaturę . Podobnie na koniec jazdy staraj się trochę rurbinę wystudzić zwłaszcza,gdy wcześniej jeżdziłeś na wyższych obrotach . Taka technika jazdy dieslem na pewno zapewni turbinie dłuższy żywot :nienie:
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się czepialindo :lol: bo napisałem ,że aż silnik złapie swoją temperarurę ale to już nie raczyłeś przytoczyć :mad2:

Kto jeżdzi takim autem wie o co chodzi i jak dbać o swoją turbinkę :wink:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi

Uklad jest szczelny, w dolocie jest odrobina oleju, powiedzialbym ze scianki wilgotne ale wydaje mi sie ze taka ilosc jest normalna. Nie paluje na zimnym silniku i zawsze daje turbinie wytracic predkosc i ostygnac po ostrej jezdzie.

moja turbina wyje dokladnie tak jak na filmiku ale tylko przez kilka minut jak jest wystudzony po nocy. jak tylko zlapie troche temperatury jest ok. Chyba spanikowalem troche:) bede w weekend serwis robil, na co oprocz filtrow i oleju warto zwrocic uwage? EGR wyczyszczony pare tygodni temu. Warto czyscic elektrozawor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.