Skocz do zawartości

[E60/E61] nie działa ekran radio czujniki parkowania


kiciopazur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

 

 

Potrzebuję pomocy, pojawił mi się dzisiaj problem z ekranem i radiem, wyjąłem bezpiecznik od fotela pasażera i z powrotem go włożyłem na miejsce, po odpaleniu auta, czarny wyświetlacz, brak dźwięków oraz brak radia, i co kolwiek bym nie zrobił dalej brak ekrany radia i dzwięków, sprawdziłem każdy bezpiecznik i jest ok, potem odpiąłem aku na pare min i podłączyłem na nowo, ale to pogorszyło sprawę bo wszystko się zresetowało, pojawiły się błędy z aktywnym układem kierowniczym orac dynamic drive, brak daty, godziny, dalej brak ekranu, brak radia i dzwięków, telefon samochodowy pika bo wyładowany..

 

Podpowiedzcie mi co jest nie tak z ekranem ?

 

Auto z 2003r z małą navi

 

PS dzikusek jestes z w-wa możesz coś wskórać w tym temacie ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę usterki, powodem braku dźwięku oraz braku ekranu w idrive i braku radia był wypięty częściowo jeden bezpiecznik (nie pamiętam który, bo dostawałem oczopląsu gapiąc się na nie przez godzinę, muszę jeszcze raz to obadać i dam znać który slot)

Ale problem z active steering i sygnałem przekreślonym sos dalej mam

(co do AS aktywowałem go jak w instrukcji, czyli odpalić auto, kiera max w lewą stronę potem w prawo i ustawić na koniec na wprost, zgasić auto, zamknąć, otworzyć i odpalić) niestety po uruchomieniu silnika i od razu ruszając kierą wyskakuje znowu komunikat o AS i że kierownica może być przekręcona o ileś tam stopni, no ale jest prosto, co do tego połączenia sos z tel bmw to myślicie że można je aktywować wkładając kartę sim do tego telefonu bmw ?

 

 

 

Cześć Wam,

 

 

Potrzebuję pomocy, pojawił mi się dzisiaj problem z ekranem i radiem, wyjąłem bezpiecznik od fotela pasażera i z powrotem go włożyłem na miejsce, po odpaleniu auta, czarny wyświetlacz, brak dźwięków oraz brak radia, i co kolwiek bym nie zrobił dalej brak ekrany radia i dzwięków, sprawdziłem każdy bezpiecznik i jest ok, potem odpiąłem aku na pare min i podłączyłem na nowo, ale to pogorszyło sprawę bo wszystko się zresetowało, pojawiły się błędy z aktywnym układem kierowniczym orac dynamic drive, brak daty, godziny, dalej brak ekranu, brak radia i dzwięków, telefon samochodowy pika bo wyładowany..

 

Podpowiedzcie mi co jest nie tak z ekranem ?

 

Auto z 2003r z małą navi

 

PS dzikusek jestes z w-wa możesz coś wskórać w tym temacie ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

dziś rano po odpaleniu zorientowałem się, że nie działa mi radio, wyświetlacz i pdc. Ekran Business (mały) bez navi (tylko OBC).

 

Czy to na pewno wspominany moduł? Czy w ogóle OBC (werjsa bez NAvi) posiada ten moduł? Nie miałem czasu jeszcze tam zaglądać, zamierzam zacząć od bezpieczników, dam znać jak będę wiedział więcej. Czy w przypadku wymiany modułu MPM na polift (mam przedlifta) wymagane będzie kodowanie czy odbywa się to na zasadzie plug-n-play?

 

proszę o Wasze spostrzeżenia.

 

Edit:

Po 8 godz. Pracy wsiadłem do auta i cudowne ozdrowienie, wszystko działa. No nic, zobaczymy jak długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej mam pytanie, u mnie też pojawił się problem z ekranem i radiem włącza się i wyłącza bez przerwy, sprawdziłem moduł mpm w bagażniku, wygląda na nadpalony: 92fa9b77e91171a2med.jpg 7aef26ff6342680cmed.jpg ale po podłączeniu pod kompa, moduł mpm nie wywala żadnego błędu, za to są błędy w ccc. Zauważyłem, że raz jaśniej i raz ciemniej wyświetla też head up, nie działa centralny z pilota. W bagażniku generalnie po wyjęciu wszystkiego nie wiem skąd była woda, nie wiem od kiedy, auto kupiłem w październiku i pewnie tak z tym jeżdżę... Jeżeli ktoś coś podpowie będę wdzięczny bo nie chcę na darmo kupować ani mpm ani ccc. Pozdro

 

 

EDIT

 

Błędy pokazuje na module bluethoot, znalazłem w necie info, że od tego też może wariować radio i i-drive, dobrałem się do niego odłączyłem zasilanie i jeden kabel obok zasilania, nic to nie dało. Nie wiedziałem jak odłączyć te kolorowe kabelki z drugiej strony modułu od czego one są? Generalnie jestem nastawiony na wysyłkę ccc na naprawę, ale chcę wszystko sprawdzić żeby nie wydać kasy niepotrzebnie. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Hej mam pytanie, u mnie też pojawił się problem z ekranem i radiem włącza się i wyłącza bez przerwy, sprawdziłem moduł mpm w bagażniku, wygląda na nadpalony: 92fa9b77e91171a2med.jpg 7aef26ff6342680cmed.jpg ale po podłączeniu pod kompa, moduł mpm nie wywala żadnego błędu, za to są błędy w ccc. Zauważyłem, że raz jaśniej i raz ciemniej wyświetla też head up, nie działa centralny z pilota. W bagażniku generalnie po wyjęciu wszystkiego nie wiem skąd była woda, nie wiem od kiedy, auto kupiłem w październiku i pewnie tak z tym jeżdżę... Jeżeli ktoś coś podpowie będę wdzięczny bo nie chcę na darmo kupować ani mpm ani ccc. Pozdro

 

 

EDIT

 

Błędy pokazuje na module bluethoot, znalazłem w necie info, że od tego też może wariować radio i i-drive, dobrałem się do niego odłączyłem zasilanie i jeden kabel obok zasilania, nic to nie dało. Nie wiedziałem jak odłączyć te kolorowe kabelki z drugiej strony modułu od czego one są? Generalnie jestem nastawiony na wysyłkę ccc na naprawę, ale chcę wszystko sprawdzić żeby nie wydać kasy niepotrzebnie. Ktoś pomoże?

 

 

Mam dokładnie taki sam objaw, nie działa centralny zamek ,wyświetlacz z na środku deski rozdzielczej, czyli radio i wyświetlacz na szybie. Jak rozwiązałeś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Tez mam problem z radiem. Na zimnym silniku działa, gra, jest jak brak. Trochę pochodzi auto wyjmę kluczyk, włożę i nie działa radio. Pojawia się logo na wyswietlaczu i znika, ciagle się tek resetuje . Nigdy po rozgrzaniu silnika, radio się nie załączylo, jedynie jak auto dłużej postoi. Kolega pisał ze wysłał radio do naprawy. Jaki to koszt i gdzie wysłałeś? A może ktoś naprawil to jakoś inaczej. Pomocy!

Post przez Patryke46320 Padło radio, MPM choć wyglądał tragicznie jest sprawny. Wysłałem radio do naprawy i wszystko hula, poza centralnym, ale to raczej wina wiązki w klapie bagażnika bo raz działa raz nie.

Ps: Wywnioskowlem z postów ze wymiana CCC i MPM nie pomogła w 100u%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem radio w firmie Eurodiagnostyka w Warszawie. U mnie było to samo, rano jak odpaliłem auto radio grało bez zastrzeżeń, dopóki nie zgasiłem samochodu. Później ciągły reset. Po kilkugodzinnym postoju znowu grało aż do zgaszenia. Wyjmij radio, wyślij naprawią i będziesz miał po problemie. U mnie około pół roku już gra od naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam u mnie też w bmw e61 nie działa radio,nawigacja,czujniki pdc dodam że pokrętło od Idrive kręci się bardzo luźno.Dodatkowo podświetlenie przycisków radia nie gasną co domyślam się rozladowywuje akumulator.Po wsłuchaniu się slychac tak jakby coś tam w radiu chodziło coś cały czas pracowało.Znalazlem bezpiecznik wyciagnalem go podświetlenie wylaczylo sie i dziwieku pracy radia nie ma.Gdzie szukać problemu z nie działającym radiem,navi i pdc na pewno musi być to powiązane z tym podświetleniem przycisków jakieś zwarcie.Narazie bezpiecznik wyciągnięty żeby aku nie rozladowywalo się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba podobny problem. Mianowicie polega na ciągłym szumie z głośników. Jakby nie mógł złapać dobrze stacji radiowej, z tym że na cd jest to samo. Do tego doszło to że podczas jazdy czasem się wyłączy wyświetlacz i po kilku sekundach włącza się od nowa. Jakieś pomysly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba sprawdzić błędy, będzie info przy jakim napięciu się pojawiały, jak będzie 17V to wiadomo, że regulator. Warto sobie również poobserwować napięcie podczas jazdy czy nie ma wahań.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
To pomysł, czy jesteś przekonany raczej? :)

 

Dzwoniąc po serwisach, które naprawiają CCC każdy twierdził, że włącznie i wyłącznie się radia lub w ogóle nie włączanie nie jest winą modułu MPM . W moim przypadku się sprawdziło wysłałem CCC do naprawy i od około roku jest ok. Na forum jest też firma która się reklamuje, zadzwoń i pogadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oferuję naprawe modułu odpowiedzialnego za działanie radia i wyświetlacza

Na Allegro lub pod adresem Marcin30685376@wp.pl

Do naprawy biorę każdy moduł

W przypadku niepowodzenia zwracam koszt wysyłki pocztą

cena 170zl czas realizacji na miejscu 2h lub wysylkowo z gwarancja nawet po kolejnym zalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
To pomysł, czy jesteś przekonany raczej? :)

 

Dzwoniąc po serwisach, które naprawiają CCC każdy twierdził, że włącznie i wyłącznie się radia lub w ogóle nie włączanie nie jest winą modułu MPM . W moim przypadku się sprawdziło wysłałem CCC do naprawy i od około roku jest ok. Na forum jest też firma która się reklamuje, zadzwoń i pogadaj.

 

nie do końca mpm był wstawiany tylko na początku i jak mpm nie działa to nie ma zasilania (najczesciej zalany) i ccc w ogóle nie startuje (większość przypadków) , a jak się restartuje navi to co innego albo nawi albo.. długo by pisać można dopytać

519787378

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.