Skocz do zawartości

320d strzela jak przegób przy skręcie z przodu


wyrko

Rekomendowane odpowiedzi

E46 320d 150KM 2002r Sedan. Przy prędkości powyżej około 25 km/h przy skręcaniu w lewą stronę z okolic prawego przedniego koła dochodzi dźwięk stukania kilka razy na sekundę. Przypomina to dźwięk strzelającego przegubu. Na nierównościach przy dużej prędkości ten dźwięk też potrafi się pojawić. Gdy jedzie kilka osób jeszcze bardziej to słychać. Czyli występuje gdy to koło jest obciążone większym ciężarem. Na przeglądzie wykazali mi do wymiany gumy stabilizatora przedniego. Wymienione, nie dało efektu. Przy wymianie przyjrzeliśmy się sworzniom. Wyglądały w porządku. Amortyzatory wymieniane kilka tys. km temu. Podejrzewam okolice mocowania amortyzatora lub sprężyny. Przy skręcie w prawo jest cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. otworzyc maske i spojrzeć na poduchy to chyba żaden problem i nic trudnego w tym nie ma. Ewentualnie weż kogos kanał i próbuj może coś wyjdzie. Osobiście obstawiam poduszke bo miałem identyczne objawy. Ale oczywiście może też być milion innych powodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Tuleje wahaczy wymienione a problem dalej występuje. Dalej szukam przyczyny

Wydaje mi sie ze to bedzie górne łożysko amortyztora

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniłem: wahacze, tuleje wahacza, poduszki amortyzatora, gumy i łączniki stabilizatora (wszystko lemforder), regenerowałem maglownice i dalej strzela przy skrecie ;/ pozostało wymienić drążki wraz z końcówkami wiec może i u Ciebie jest z tym problem. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.