Skocz do zawartości

Strzelił zbiornik na płyn


bemkae46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem wczoraj gdy już wyłączyłem silnik to po chwili coś strzeliło w silniku okazało się, że to zbiornik na płyn do chłodnicy pękła obudowa. Dlaczego nie zadziałał zawór bezpieczeństwa za dobrze się nie orientuję w tej kwestii mógłby mi ktoś wytłumaczyć przyczyny? Strzeliło dość głośnio i wylał się cały płyn ze zbiornika.

 

 

 

viewtopic.php?f=69&t=117886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, te zbiorniki wadliwe są. Ja doczytałem za późno i zakupiłem nowy oryginalny.. więc nie znam dnia ani godziny.. Na forum było też o tym ,że to wina korka.
Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez ba­rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarkę ZBIORNIK WYRÓWNAWCZY, albo ZBIORNICZEK WYRÓWNAWCZY... i życzę miłej lektury w czytaniu :)
Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez ba­rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić korek do zbiorniczka, który utrzymuje mniejsze ciśnienie.

 

gdzies tam wyczytalem ze jezeli ma sie korek do 2 bara i wstawi np 1.4 bara to poprzez inne cisnienie w ukladzie bedzie ubywalo plynu chlodniczego. nie moge teraz znalezc dlaczego ale ktos to ladnie wytlumaczyl gdzies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.