Skocz do zawartości

328 wyrzuca płyn chłodniczy


Misiek0114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaprowadz ilem auto do mechanika żeby wymienił mi płyn chłodniczy gdy wracałem nie bylo cieplego powietrza z nawiewu po przejechaniu 14 kilometrow wskazowka od temperatury nie podniosla się co zobaczylem w domu w garażu. Na drugi dzien dolalem 5 litrow plynu i po przejechaniu 6km zesunelo mi węża górnego od chlodnicy i wywalilo wode gdy prubowalem dolewac na zapalonym dalej ja wypychało dodam ze plyn zrobił sie koloru rdzawego czy to juz po glowicy? pomuśćie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za mechanik płyn wlał i ani nie odpowietrzył ci tego auta ze na 2 dzień tyle dolałes płynu? i jakto się wąż sam zsunał obejmy nie dokręcił czy co tam masz? i jakto wywaliło wode? wczesniej na wodzie jezdziłeś??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wał nie mechanik tak dolalem 5l plynu i aż się za głowe zlapalem.Ta była opaska zaciskowa było takie ciśnienie ze wysunął się z ta opaska razem i tamtendy jak z z fontany lecialo gdy zakrećiłem tą opaske i dolałem po raz kolejny plynu dalej wyrzucalo go. nie cały czas jezdziłem na plynie nie na wodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tyle płynu dolałeś na 2 dzień znaczy sie gosc tylko wlał ten nowy płyn i ani nawet nie odpalał tego silnika.

a po 2 cholera wie co on tam nalał. odpowietrz to na początęk i popatrz dokładnie czy nie ma żadnych wycieków z układu no i obserwuj wskazówke od temp. poza tym masz pw w skrzynce :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowietrzysz we wszystkie strony i będzie dalej szła piana z odpowietrznika to poszła ci uszczelka. W najlepszym wypadku termostat. Wyjmij termostat ,a jeśli będzie się tak samo pienić to sorry ale poszła uszczelka
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij termostat. Załóż z powrotem bez termostatu.I odpowietrz jak dalej zagotuje wode czy z odpowietrznika poleci cały czas piana to możesz jechać do mechanika i mu kazać wymienić uszczelke !!!Partacz zas...y
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij termostat. Załóż z powrotem bez termostatu.I odpowietrz jak dalej zagotuje wode czy z odpowietrznika poleci cały czas piana to możesz jechać do mechanika i mu kazać wymienić uszczelke !!!Partacz zas...y

jak znam życie mechanik powie że uszczelka lub głowica padły wcześniej a on próbuje go naciągnąć.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie jedno to co napisales. Dolales płynu przy zapalonym silniku tak? a czy silnik był rozgrzany?? Bo jesli tak to moze byc bieda. Brak płynu + nagrzane auto + zimny płyn nalany = kłopoty. Odpowietrz układ i obserwuj czy plynu nie ubywa i zwróc uwage czy nie ma duzej ilosci bialego dymu za toba. Bo tak jak mowisz moze byc bieda z głowica. Jedz do mechanika jakiegos niech ci zrobi probe chemiczna. Polega to na tym ze do zbiorniczka przytyka banke z płynem specjalnym. Jak sie zabarwi na czarno to albo uszczelka albo glowica rypnieta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w układzie płyn to rozgrzej samochód do 1 kreski tak by termostat był troszkę otwarty

I odkręć taki mały plastikowy koreczek na chłodnicy oczywiscie silnik zgaszony i lej tak dlugo płyn aż się przeleje przez ten mały korek

na pewno podczas zalewania plynu zauważysz wylatujące pęcherzyki powietrza jak plyn zacznie plynąc bez pecherzyków to zakręć ten koreczek

oczywiscie zakręć korek główny od chłodnicy, jak silnik się rozgrzeje do temperatury pracy odkreć korek główny od chłodnicy i patrz czy nie pokazują się pęcherzyki powietrza

w wlewie tam gdzie lejesz plyn., ALE JEŻELI BĘDĄ CI SIĘ TOCZYĆ PĘCHERZYKI POWIETRZA Z CHLODNICY LUB TAK JAK NAPISALI KOLEDZY PIANA TO SORY wiadomo co :

 

1. Termostat nowy albo chociaż sprawdzany w gorącej wodzie...

Bo te objawy co ty masz ja miałem w BMW e32 730 tak samo jak mówisz, że aż wąż wywaliło z opaską z tej rurki

Przyczyny miałem ;

Cieknąca nagrzewnica , Zużyty termostat który się zawieszał, a w szklance z gorącą wodą się otwierał idealnie,

oraz Pompa wody już była podjechana, Po wymianie tych elementów samochodzik ładnie chodził...

 

Jak doradzilem coś źle to niech ktoś mnie poprawi ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.