Skocz do zawartości

[320d] Skacze po drodzę na dołach, buja na prawo i lewo ?


Jasioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam od paru miesięcy problem samochód nie trzyma się drogi na małych nierównościach.. jadąc czuję tak jak by tył odrywał się od szosy i buja go na prawo i lewo.. strasznie to denerwuje bo trzeba kierownicą kręcić... o większych prędkościach jak 100km/h to strach pomyśleć.. Czy ktoś się orientuje co to może być może ktoś miał podobny problem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorów jeszcze nie wymieniłem.. ale poza amorami na tyle wymieniłem tuleje pod progiem i poduszki amortyzatorów... i ten problem dalej jest chyba będę musiał się rozejrzeć za jakimiś amortyzatorami ;/

 

Ps: Stawiałem jeszcze na łączniki stabilizatorów na tyle bądź gumy na belce stabilizatora.. ale nie wiem czy to coś ma do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniaj w ciemno. Podjedz na stacje diagnostyczna, zapłacisz jakieś 20 złocisza i będziesz wiedział co jest do wymiany.

A stabilizator jak sama nazwa wskazuje odpowiada za stabilizację auta(przechyly)

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mam od paru miesięcy problem samochód nie trzyma się drogi na małych nierównościach.. jadąc czuję tak jak by tył odrywał się od szosy i buja go na prawo i lewo.. strasznie to denerwuje bo trzeba kierownicą kręcić... o większych prędkościach jak 100km/h to strach pomyśleć.. Czy ktoś się orientuje co to może być może ktoś miał podobny problem ?

test amorków na stacji nie wiele daje ... u mnie kiedyś pokazywało ponad 50 % a po zdjęciu amorków , tłoczyska wpadły do środka ...

poza tym skoro ruszałes tuleje z tyłu na wahaczach to radzę całą geometrię ustawić ale dopiero jak wymienisz amorki bo na złej geometrii można sobie krzywdę zrobić na zakręcie ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto myszkowało po drodze. Na diagnostyce wyszło że muszę wymienić poduszki na tylnych amorkach oraz prawy przedni wachacz. Dodatkowo mechanik stwierdził że wymieni jeszcze zmęczone i pozrywane elementy.

-Tuleje wachaczy przednich

-drążki stabilizatora przedniego i gumy

-11 tulei na tylnym zawieszeniu

Po wszystkim ustawiłem geometrie komputerowo.

Poprawiło się, ale niewiele.

Mechanik stwierdził, że wszystkie luzy zostały zlikwidowane.

Sam stwierdziłem, że może być problem na maglu.

Okazało się że luz jest znaczny, ale udało się go skasować.

Autko śmiga jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.