Skocz do zawartości

Kto ma pierwszeństwo? Runda 2


TrzmieL

Rekomendowane odpowiedzi

a ja panowie wlasnie w tamtym tygodniu skonczylem kurs na prawko i w tej sytuacji jeden z nich (kulturalny) powienien pozwolic jechac gosciowi po swojej lewej stronie gdyz ma przed nim pierwszenstwo i moze rozwiaczac problem nie korzystajac z niego (pierwszenstwa). nie moze zas puscic goscia ktorego ma po prawej bo on musi puscic kolejnego po swojej prawej i ktory moze olac to ze pozwalamy mu jechac skoro i tak ma przed nami pierwszenstwo wynikajace z zasay prawej reki.

A jak wszyscy w jednym czasie wpadnom na ten pomysł :duh: :?:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja panowie wlasnie w tamtym tygodniu skonczylem kurs na prawko i w tej sytuacji jeden z nich (kulturalny) powienien pozwolic jechac gosciowi po swojej lewej stronie gdyz ma przed nim pierwszenstwo i moze rozwiaczac problem nie korzystajac z niego (pierwszenstwa). nie moze zas puscic goscia ktorego ma po prawej bo on musi puscic kolejnego po swojej prawej i ktory moze olac to ze pozwalamy mu jechac skoro i tak ma przed nami pierwszenstwo wynikajace z zasay prawej reki.

A jak wszyscy w jednym czasie wpadnom na ten pomysł :duh: :?:

 

To przejada równocześnie :mrgreen: nikt nie bedzie pokrzywdzony :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić naradę inregracyjną! Właśnie dlatego zawsze wożę grill w bagażniku. Po naradzie, lepszym poznaniu się, na pewno się dogadają. Jeżeli dojadą kolejne auta, ostatni leci do sklepu po napitkę i mięso na grill.

 

Rada wg kodeksu, że jeden przepuści kogoś ze swojej lewej w Polsce nie ma racji bytu. Tu panują skrajności, w momencie każdy z kierowców chciałby być najuprzejmniejszy, aż by się pobili. Tak na serio, jeżeli już hipotetycznie zaszłaby taka sytuacja z moim udziałem, aczkolwiek niemożliwa w realu (matrix nie wchodzi w grę rozumiem, bo wtedy wybrałbym czerwoną kapsułkę), ruszałbym powoli (POWOLI! nie z piskiem) i KONSEKWENTNIE - sytuacja rozwiązałaby się sama.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wybudowanie ronda w tym miejscu rozwiąże sprawę raz na zawsze :)
To u mnie na osiedlu trzeba wybudować z 5 takich rond :D
A ja bym wysiadł, zamknął swoją "Beatkę" i poszedł na piwo...
Świetny pomysł, ale nie wracaj zbyt wcześnie (PIŁEŚ NIE JEDŹ).

 

I tak pewnie pojedzie ten co jedzie pod słońce, bo nic nie widzi :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A to coś ciekawego dla tych, co chcieliby przejechać bez zatrzymywania na tej krzyżówce :wink:

 

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu:

a) na skrzyżowaniu w sytuacji równorzędnej,

(...)

naruszenie normy prawnej :arrow: art. 90

inne normy prawne

art. 25:

ust. 1

 

Grzywna w wysokości 300zł i 6 pkt karnych (kwalifikacja punktów kod: D01).

 

Dane z taryfikatora grzywien za poszczególne rodzaje wykroczeń nakładanych w drodze mandatu karnego.

 

Życzę miłych spotkań integrujących na skrzyżowaniach równorzędnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.