Skocz do zawartości

320i Wymiana wahacza - regeneracja


Sokol1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj byłem na przeglądzie i niestety troszkę się rozczarowałem, gdy mi nie chcieli podbić dowodu.

Powiedziano mi, że mam luz na wahaczach i trzeba to zrobić.

Teraz moje pytanie, czy lepiej wymienić cały wahacz wraz ze wszystkimi sworzniami i tulejami, czy wystarczy tylko wymienić same sworznie i tuleje?

Wahacz raczej nie jest pokrzywiony, więc nie wiem czy warto wydawać trochę więcej kasy...

W razie czego mam zamiar kupić taki zestaw http://moto.allegro.pl/6szt-zestaw-sworznie-tuleje-bmw-e36-meyle-hd-i2799391898.html

Zastanawia mnie tylko to: "oprócz zawieszenia sportowego M3, M-technik"

Ja posiadam swoje bmw w m-pakiecie, ale jeśli się nie mylę, to zawieszenie jest chyba zwykłe, więc powinien pasować ten zestaw?

Proszę mnie oświecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na pewno coś koło 150 zł ale to wymiana wahaczy na nowe. Bynajmniej u mnie tak jest. Jak chcesz wymieniać sworznie wszystkie i tuleje to lepiej kup całe nowe wahacze :) dołożysz aby 50 zł. Bo żeby wymieniać wszystkie sworznie to grzebania jest troche bo to zażarte brudem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wymieniał wahacze to mogę doradzić podmianę. Do e36 pasują z e30. Wymiana poprawi komfort jazdy. W wahaczach od e36 są tuleje pływające i auto całe lata na koleinach. Te od e30 takich tulei nie mają. Jak zamontujesz do nich tuleje i sworznie firmy swag to będziesz miał to trwałe jak amen w pacierzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częsci już zamówione, zamówiłem jednak te tańsze całe wahacze plus jeszcze łącznik stablizatora i końcówki drążka.

Byłem wczoraj też u mechanika sie dowiedzieć ile weźmie za robote, to chce 200 zł.

Ale dowiedziałem się też, że mam luzy na maglownicy...

Co wiążę się już z bardzo dużymi kosztami, przez co będę musiał to odłożyć na później.

I niestety nie ustawię też zbieżności, mam nadzieję tylko, że przegląd mi podbiją :D

Link do aukcji z częsciami, które zamówiłem http://allegro.pl/wahacz-bmw-3-e36-lemforder-prawy-lewy-wersja-hd-i2799218947.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś wahacze firmy KUT-AS. 260zł za śmieciowe wahacze. Za tą kasę miałbyś komplet sworzni i tuleje meyle, a za minimalnie więcej - lem. Moim zdaniem strata pieniedzy.

 

200zł to trochę drogo, zwłaszcza, że mi zeszło po godzinie na stronę, a do wymiany wystarcza kilka płaskich kluczy, młotek i kilka innych prostych zabawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.