Skocz do zawartości

co zorbic zeby wyłaczyc całkiem DTC


sumo1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

mam problem z BMW E90. Bo przyszła zima a chciał bym troche polatac bokiem ale mi nie pozwala na to samochod nawet przy wyłaczonym DTC jak samochód juz leci bokiem to nie moge manewrowac pedałem gazu bo obroty odrazu automatycznie spadaja na niskie, czy jest jakis sposób zeby to wyłaczyc jakis bezpiecznik czy cos? czy tylko przez kompa takie rzeczy ??

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przycisk DTC naciśniesz krótko to włączysz system wspomagania ruszania gdy samochód jest zakopany. Działa to tak że koło które nie ma przyczepności jest blokowane przez hamulec, aby przenieść napęd na drugie koło. Przydaje się zimą przy wyjeździe z zaspy. Natomiast przytrzymanie przycisku DTC powoduje calkowite wyłącznie kontroli trakcji.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem DTC nie jest włączane zamiast wyłączane wujek?

U mnie jak wcisnę DTC to wyświetl się "DTC Activated". Jak wcisnę i przytrzymam to kontroli trakcji nie mam w 100% bo rzuca mną jak tylko chcę - bez żadnego marginesu bezpieczeństwa.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem DTC nie jest włączane zamiast wyłączane wujek?

U mnie jak wcisnę DTC to wyświetl się "DTC Activated". Jak wcisnę i przytrzymam to kontroli trakcji nie mam w 100% bo rzuca mną jak tylko chcę - bez żadnego marginesu bezpieczeństwa.

 

To chyba troche kwestia definicji. Wedlug tego co wyczytalem na stronie BMW to:

 

Krotkie przycisniecie wlacza DTC... z tym ze wlaczenie DTC pozwala na wiecej zabawy niz jezeli DTC jest wylaczone.

Dlugie przytrzymanie wylacza "wszystkie" kagance.

 

Czyli -> nic sie nie swieci: (Komputer ingeruje w prace silnika, hamolcow, kol...) -> Raz przyciskasz: Wlacza sie DTC i pozwala na wiecej zabawy -> Dlugie przytrzymanie: Wylaczaja sie wszystkie wspomagania (naturalnie ABS i jakies tam drobne pierdoly zostaja, ale juz mozna pojedzcic ;) )

 

Uwazajcie na siebie chlopaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.