Skocz do zawartości

Silniczek spryskiwaczy - demontaż - BMW E36 316i


Zbyszek__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, ponieważ ostatnio bardzo , ale to naprawdę bardzo słabiutko działają mi spryskiwacze, właściwie, płyn wylatuje już tylko ze spryskiwacza po prawej stronie - od strony kierowcy. Silniczek działa, przewody są szczelne z tego co widać, no i przyjrzałem się zbiorniczkowi i silniczkowi. Zauważyłem, że spod silniczka spryskiwaczy sączy się płyn , a więc tam jest nieszczelność i ucieka tamtędy kompresja. Nie wiem natomiast w którym miejscu wycieka płyn z silniczka. Czy silniczek da się wyjąć i rozebrać na "części pierwsze", uszczelnić, np. silikonem i złożyć z powrotem czy jest już tylko i wyłącznie do wymiany na nowy? Cena nowego jest niewielka, ciekawi mnie tylko czy poszczególne części i membrana są w nim rozbieralne. Majstrował ktoś z Was kiedyś przy nim? Z góry dziękuję za podpowiedzi i rady. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła, po prostu wysiadł silniczek spryskiwaczy. Byłem u znajomego mechanika, zajmującego się tylko i wyłącznie beemkami, ze stażem w fabryce BMW w Niemczech, no i powiedział, że tego silniczka nie warto rozbierać, a używany z demontażu , w pełni sprawny dostałem za 30zł, więc koszt w tym wypadku niewielki, a pewność, ze będzie działał. Wydaje mi się że faktycznie lepiej kupić od razu nowy niż kłopotać się z jego rozbiórką i naprawą gdyż takie zabiegi i nowe części zamienne do niego mogą przewyższyć kosztem koszt zakupu używanego silniczka, który w sumie jest tani jak barszcz. Teraz wszystko działa jak należy. Dziękuję za wszystkie porady. Temat uważam za zamknięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że pompki te są dość uniwersalne i pasują naprawdę do całej gamy niemieckich samochodów. W sklepach motoryzacyjnych dostępne od ręki za 20-30zł. Fakt jest, że nie mają loga BMW, ale czasem może lepiej używki nie kupować ( ja sam lubię cześć oryginalne nawet używane, ale jak już twój ~16 letni spryskiwacz padł, to z używka może być podobnie). Przy zakupie musisz tylko dopasować wtyk by pasował do twojej instalacji, bo z tego co wiem są ich co najmniej 2 rodzaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.