Skocz do zawartości

ranking głośników i nie tylko


czarny2891

Rekomendowane odpowiedzi

może by tak zrobić ranking najbardziej popularnych i najlepszych wg uzytkownikow firm głośników i innych części caraudio. chyba ze juz cos takiego bylo aczkolwiek nie wydaje mi się :) a interesowały by mnie takie dane, szczególnie co do głośniczków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh i nikt mi nie może pomóc? :( chodzi o to, że chciałbym powoli zmienić głośniczki a potem wzmacniacz i skrzynke, tylko muszę się nastawić na jakąś firmę dlatego pytam o opinię :) radyjko mam pioneera "z delfinkami" :))) kiedys w poprzednim aucie miałem jbl-e i fajnie grały. właściwie to zastanawiam się nad:

-jbl

-magnat

-pioneer

-sony

raczej coś z górnej półki mnie interesuje ;) więc chętnie wezmę pod uwagę wasze opinie na temat tych i innych firm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Hmm... niewiem czy Ci coś pomogę, czy bardziej zamieszam w głowie :mrgreen: Uważam, że nie należy się nastawiać na jedną konkretną firmę, gdyż nie zawsze Ci którzy produkują dobe głośniki to będą produkować równie dobre suboofery. tak samo jest z radioodtwarzaczami i wzmacniaczami czy kondensatorami.

Np. Firma Helix robi doskonałe kondensatory i subwoofery, natomiast głośniki 13,16,6/9 to nie za ciekawe produkty pod względem brzmienia :8)

Firma Rockford produkuje doskonałe głośniki i wzmacniacze, ale kondensatory i radyjka ustępują innym firm.

Ja w swoim zestawie car audio mam totalną zbieraninę i uważam, że gra to naprawde fajnie. wszystko wcześniej testowane i porównywane. Wybrałem najlepsze produkty uwzględniając móją zasobność portfela i poziom fascynacji sprzętem Car Audio :D

Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jakich głośników szukasz i jaka gotówką dysponujesz. Pioneerow i Sony to raczej nie polecam. Najlepiej przejdź się do jakiegoś porządego sklepu ze sprzetem i po prostu posłuchaj jak grają. Nie kupuj na pałe sugerując się tylko mocą i parametrami bo ktoś zachwala i są drogie więc napewno dobre. ja tez jestem na etapie wyboru zestawu 13 cm + gwizdki i zwrotnice. Testowałem już wiele głośników i już mam pewien pogląd. To co na wstępie planowałem kupić to w porównaniu z innymi firmami wypadło fatalnie :mad2:
Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ja coś dorzucę i pozbierasz sobie to wszystko do kupy i wyciągniesz jakieś wnioski :

 

Lubię dobry sprzęt audio i wydaje mi się że taki posiadam (wszystko firmowe różnych firm z przewagą pioneera) ,ostatnio spalił mi się jeden głośnik w tylnej półce,

kupiłem zwykłe oryginalne z napisem FeuVert (to taki market ze stacją obsługi przy geant i to ich firmowe głośniczki) ,cena 70 zł ale sprzedawca powiedział że szef każe reklamować mu najdroższe ale polecił mi właśnie te a na dowód że wie iż dobrze grają to mogę je oddać jak po podłączeniu nie będę zadowolony i.... nie oddałem .

Nie wszystko co nie markowe musi być złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bylem w norauto i wlasnie sluchalem glosniczkow, ogladalem jajka i jak co gra wniosek: pioneer, sony i jbl bardzo porownywalne byly ale alpine graly na prawde rewelacyjnie i bylo widac a wlasciwie to slychac roznice :) wszystko podlaczone do tego samego radia a zmienialo sie tylko glosniki i ... alpine graly najladniej a powiem ze bylem nastawiony na jbl, gdyz tyle to si enaczytalem , ze taka stara firma, swiatowa czolowka w naglasnianiu itd itp. no i ... dalej nie wiem :) duzo jest jakis firm ktore slyszalem ze ponoc dobre a nie widac tego w sklepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej wspomniałem rozglądam się za głośnikami do przodu. Na uwadze mam tylko zestaw 2 drożny 13cm midbas+gwizdek+zwrotnica.

Chciałem kupić helixy (koszt około 400-500 zł).

Niestety jak się okazało helixy bardzo fatalnie się "zaprezentowały" na tle innych marek - a była to moja perełka w oczku :cry2: .

Testowałem ponadto DEGO (około 350 zł), LIGHTNING AUDIO (650zł), JBL (300ZŁ), TEC (450) HERTZ (280zł) DLS (380 zł)

Moc 50-80 rms do 150 max

DEGO nie zrobiły na mnie większego wrażenia - po prostu sobie grały :| a JBL przereklamowane i powiedziałem nie :hand:

Spodobały mi się LIGHTNING AUDIO, TEC, HERTZ i DLS :mrgreen:

Niestety Lightning audio miały za bardzo metaliczne i zlewające się wysokie tony, no i oczywiście były za drogie jak dla mnie :? .

HERTZ`a miały bardzo dobrę dynamikę, jednak sopranom minimalne czegoś brakowało :8) .

TEC (XETEC) grały bardzo fajnie, duża dynamika, piękny naturalny sopran i minimalnie twardy bass (w aucie przy dobrym subie napewno niesłyszalne) :)

DLS`a po prostu powaliły mnie na kolana :jawdrop: bardzo dobra dynamika, bardzo bobrze brzmiący sopran, naturalny bass bez jakiegokolwiek zniekształcania przy dużej mocy po prostu idealne :cool2:

Tak więc postanowiłem, że najbliższy zakup zestawu przedniego padnie właśnie na firme DLS :D

Niewiem czy chodziło Ci o głośniki takich firm, ale innych po prostu nie mieli. Magnata nie prowadzą, Pioneera również (oprócz DC i MP3)

Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak 13 to niestety wydatek powyżej 500 pln np: HERTZ z linni high energy 130 mam u siebie w e 34 i gra to naprawdę nieżle jak na 130 mm ale konieczny jest wzmacniacz żeby wykorzystać ich moc i mam również signata ale muszę sprawdzić co to za linnia. Signat gra trochę jakby miększym basem ale mocą Hertz jest większy to się czuje na wzmacniaczu. Montaż narazie posiadam w miejscach fabrycznych. Pozdrawiam wszystkich użytkowników, dopiero dziś wpadlem na wasze forum. SZEROKOŚCI I PRZYCZEPNOŚCI!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam właśnie PIONEERA przerabiałem PIONEERA,ALPINE,MacAudio,JBL wszystko w eliptykach 6x9 i najlepiej spisywały mi sie PIONEERy które niestety mi kiedys buchneli.Teraz mam zamiar tez sobie PIONEERY założyćna tył,tylko nie wiem czy 16,5 w te dodatkowe ramki które już mam,czy zastąpić oryginalne głośniki 13 PIONEERA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam glosniki PowerBass z serii ES. Moze tanie nie sa bo troche ponad 5 stow ale graja naprawde rewelacyjnie (oczywiscie w wygluszonych drzwiach). Sluchalem ich podpietych do samego radia i graly bardzo fajnie, pod wzmacniaczem musza grac rewelacyjne. U siebie mam hertze esk i graja calkiem niezle, tez je polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaupunkta nie lubie :) a od pioneerow jednak wydaje mi sie lepsze jbl! no i maja dobre wzmacniacze czyli mialbym wszystko z jednej firmy tak jak chcialem ;) a za cene jbla chyba nie kupie nic co gra lepiej a drozszego tez nic nie chce :) wiec chyba jednak jbl oferuje najlepszy sprzet jakosciowo w stosunku do ceny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co z Magnatami??? Jakoś nikt nic nie pisze na ich temat :roll: Bo ja tez mam zagwoztkę,zostały mi z Meganki i chciałem je sobie wcisnąć na tył do E30(jajka 6/9 z tego co pamiętam) bo lężą nie chciane w szafie.Jak je kupowałem to wydawały mi się ok.Ale jak zakładali mi je kolesie to powiedzieli że kiszka,że to wcale nie gra!!! :jawdrop: I albo chcieli mi wcisnąć coś swojego,bo taką propozycę dostałem,albo naprawdę do d.....Ach i jeszcze jedno pytanko,czy jak się zamontuje głośniczki na tyle to potem wszystko jest ok(w znaczeniu nie ma trzasków i luzów w tej półeczce) bo szkoda mi jej ciąć tak ładna jest.Ale tak się właśnie czaje i ją okaleczę,tylko pytanko czy wsadzać te Magnaty czy do kosza z nimi?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

behemotti pamiętaj, że głośniki 6/9 w bmw będą pracowały w bardzo dużej obodowie jaką jest bagażnik :mad2: więc nie spodziewaj się niewiadomo czego po każdych głośnikach. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być wykonanie obudowy do tych głośników (tak jak firmowe 10 cm mają fabryczną obudowę). Jak do głośników zrobisz obudowę to możesz wtedy zacząć myśleć o doborze głośników.
Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obódowe ? a nie lepij wygłuszyć ? wnęki w bagarze ?

powiedzcie mi z łaski swojej na jaki parametr patrzeć przeważnie widze rózniec w skuteczności:

 

# Głośnik trójdrożny szerokopasmowy

# Moc muzyczna 400W (2x200W)

# Moc RMS 200W (2X100W)

# Zalecany wzmacniacz 2X5-100 RMS

# Skuteczność 89dB

# Impedancja 4 ohm

# Pasmo przenoszenia 50Hz - 20,000Hz

# Membrana z polipropylenu

# Zawieszenie gumowe

# Głośnik wysokotonowy neodymowy

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik potrzebuje odpowiednio dobranej pojemności obudowy. Po prostu nie da się uzyskać porządanych efektów z głośnika np 16 cm skoro będzie pracował w obudowie 450 litrów :mad2:

To tak jakbyś subwoofer 30 cm z zalecaną przez producenta obudową 30 litrów zamontował w szafie 3 x 3 metra i szczelnie ja wygłuszył :duh:

Co do parametrów głośników to zależy czy będą grały pod wzmakiem czy tylko pod samym radiem.

Jeżeli pod radiem to:

moc 30 - 50 rms

pasmo rzenoszenia 50 Hz - 20kHz (tylko nieliczni słyszą pasmo powyżej 16 kHz)

efektywnośc im większa tym lepiej (głośniej), co też nie ma faktycznego odzwierciedlenia w praktyce (subwoofery Rockford`a mają np. 85dB a grają dużo efektowniej niż Magnaty 91dB). Teoria mówi, że wzrost o każde 3 dB to dwukrotnie większy poziom hałasu :!:

Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.