Skocz do zawartości

chrobotanie na wstecznym M52B20


zomodj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc, od dwóch dni jak wrzucam wsteczny słychać ewidentne chrobotanie ale tylko w trakcie jazdy - tzn jak wrzucę bieg i trzymam sprzęgło wciśnięte nic się nie dzieje, częstotliwość stuków jest proporcjonalna do prędkości, czy to koło dwumasowe? dodam że sprzęgło wymieniałem dwa miesiące temu na sachsowskie, mechanik mówił że dwumas nie jest w super stanie ale jeżeli nie mam nawet drgań na drążku zmiany żadnych to jeszcze trochę na nim pojeżdżę. Dodam jeszcze że przy jeździe na wprost żadnych odgłosów nie ma. Dzięki za wszelką pomoc i sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie pamiętam żebym katował samochód na wstecznym, ale próbował wbić bez sprzęgła czy żeby coś zazgrzytało, wszystko pełna norma- tak ni z gruchy ni z pietruchy ząb się rozsypał? kurcze, dwumas kosztowna sprawa ale jasna, a tutaj zaczyna się czarna magia speców od skrzyni, którzy pociskają 90% ściemy i 10% prawdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzyni nie opłaca się naprawiać - wymiana to jedyna słuszna opcja.

 

Spróbuj ustalić skąd dochodzi odgłos. Cofając trzymaj rękę na lewarku - może poczujesz wibracje gdy pojawi się chrobotanie.

 

Nie sądzę żeby winna była któraś półoś. Może dyfer, ale to też bardzo mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że w trakcie cofania terkotanie dobiega jakby wprost spod lewarka i sam lewarek też lekko bije. Powiem że nie jest to uciążliwe ale irytujące i boje się czy coś bardziej się nie rozsypie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo grzechotanie po wydaniu 50 zetow na mechanika ktory stwierdzil ze lozyska padly na walku glownym po zakupie i9 w garazu jak rozebralem najwieksze nie podtrzymujace w kole zamachowym czy tez w wale i nie mowie tu o lozysku igielkowym wydalem na komplet 360 zlotych a wystarczylo by max 5 gram smaru lozysko to najwieksze bulo suche jak piepsz dzis wymiemialem juz wyciskowe wianka
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanika jako taka nie jest mi obca, ale przyznam że skrzynia jest dla mnie puszką pandory :) boje się że jak cokolwiek w niej dotknę to wysypie się wszystko :) nie wiem co z tym zrobić, na razie jeżdżę, może poszukam kumatego magika w okolic Opola co by chociaż zdiagnozował o co come on :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.