Skocz do zawartości

[E90] CAR AUDIO do oceny patrz strona 3


DW1225

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - Panowie, proszę o informacje jaki efekt da montaż głośników hifi bez wzmacniacza, pamiętając o fakcie, że wszystkie głośniki są 2 ohm a standardowy zestaw jest 4 ohm.

Czy dźwięk się pogorszy, polepszy lub czy może się coś spalić.

Irytuje mnie myśl z zabawą w przeciąganie kabli do wzmacniacza dlatego jest to ostateczność

 

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy od radia lub nawigacji jaką posiadasz, bo każde ma inną końcówkę mocy.

Ja mam zamontowane głośniki z Logic 7 podłączone do Navi Buisness i gra to dużo lepiej niż podstawowa wersja.

 

 

Ja mam wersje bez navi z radiem professional, więc z tego co wiem u mnie jest 4 ohm na wyjściu z radia a wersje z navi mają wyjście 2 ohm, dlatego u Ciebie gra ok.

Ogólnie mnie interesuje, czy będzie grało to lepiej i czy nie spali mi ten zestawik czasem radia.

 

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam reinbow z przodu w drzwiach, w oryginalnych miejscach i infinity cappa z tyłu wszystko chodzi pod oryginalną instalację i jest czysto i spoko jak dla mnie, :D wcześniej miałem w mb 211 zestwa canton pullman i było lepiej ale tam było miejsce :D a w Bmw nie chciałem niszczyć oryginału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cześć.

 

mogę się podpiąć pod temat i spytać który mam sprzęt grający w aucie w wyposażeniu mam napisane

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP

 

ale na wyświetlaczu jak wchodzę w opcje tone... to pokazuje mi znaczek logic7 no i z tego co tu wyczytałem po ilości głośników też wychodzi mi na logic7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

dzisiaj założyłem zestaw Alpine (do radia proffesional) w moim e90 lci i efekt jest ok. Z tym wzmacniaczem gra naprawdę mocniej. Teraz jeszcze myślę nad wymianą niskotonowych i tych z półki bagażnika na hifi z L7. Z tego co wyczytałem muszę jeszcze przeprogramować radio z stereo na hifi(poprawi jakość?). Cena zestawu w Niemieckim Aso to 298€ plus 2 ramki do drzwi 50€, tak więc koszt niewielki. W poliftowych nie potrzeba grzebać przy wiązce, podpinamy tylko wtyczki przy niskotonowych i oczywiście w drzwiach. Podpinałem wszystko według ilustrowanej instrukcji którą otrzymałem mailem z Bmw. Potrzebowałem na to 4h ale było warto, POLECAM

 

U dołu jeszcze linki jak rozebrać drzwi oraz instalacji zestawu Alpine w wersji przedliftowej :

 

- youtube.com/watch?v=PKnz7r4DuMA

 

- http://www.bmwland.co.uk/forums/viewtopic.php?t=88881

Edytowane przez Romano87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "kodowaniem" lci to jest tak. Przerabialem to sam wiec mogę coś powiedzieć. Otwórz teraz twoje radio gra jakby miało "wcisniety klawisz loudness " znany chyba każdemu z domowych zestawów hifi . Wzmocnione są basy i wysokie tony . Po przekodowaniu będziesz miał efekt taki jakbyś ja wyłączył. Mniej asów mniej sopranow, dźwięk bardziej płaski aleja to pozwalajacy sie bardziej podglosic. Ja miałem przekodowane ale zmienili mi firmwaremwyswietlacza i nadpisali konfiguracje i znów mam nieprzekodowane, ale ta charakterystyka dużo bardziej mi odpowiada więc nie tykam.

 

Jeżeli miałeś stereo poszukaj na emagu czy allegro ślubów pod siedzenia w wersji hifi. Będzie znaczna poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć, że gra lepiej bez zmiany tego skryptu - bynajmniej w twoim subiektywnym odczuciu. Czy może się jeszcze ktoś wypowiedzieć kto go zmieniał(przeprogramowywał stereo na hifi)?

Teraz moje radyjko gra głośniej ale gdy ustawie bass na max to głośniki nie dają rady(charczą). Czy po zmianie subów na hifi to się polepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć, że gra lepiej bez zmiany tego skryptu - bynajmniej w twoim subiektywnym odczuciu. Czy może się jeszcze ktoś wypowiedzieć kto go zmieniał(przeprogramowywał stereo na hifi)?

Teraz moje radyjko gra głośniej ale gdy ustawie bass na max to głośniki nie dają rady(charczą). Czy po zmianie subów na hifi to się polepszy?

 

Tak zdecydowanie nic nie charczy. Generalnie to nie jest sprzęt do słuchania na maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć, że gra lepiej bez zmiany tego skryptu - bynajmniej w twoim subiektywnym odczuciu. Czy może się jeszcze ktoś wypowiedzieć kto go zmieniał(przeprogramowywał stereo na hifi)?

Teraz moje radyjko gra głośniej ale gdy ustawie bass na max to głośniki nie dają rady(charczą). Czy po zmianie subów na hifi to się polepszy?

 

Tak zdecydowanie nic nie charczy. Generalnie to nie jest sprzęt do słuchania na maxa :)

 

 

Oczywiście, ale nie chce żeby mi ktoś zwracał uwage przy pogłaśnianiu że charczy. :duh:

Ma może ktoś dojście do org. subów bo w aukcjach prawie wszystkie mają jakieś uszkodzenia a nowe z L7 kosztują u nas 1538zł sztuka. Zapytam Jeszcze w Aso za Odrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w stereo oraz suby też są 4 omowe. Spokojnie można wymieniać.

U siebie w stereo niedawno wymieniłem suby na L7 i dźwięk się poprawił,nawet bez wzmacniacza grają głośniej niż zwykłe.

Teraz dołożyłem jeszcze zestaw Alpine i jest już całkiem przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie zmieniałem,ale ja mam 2006r. czyli przed liftem,a z tego co wyczytałem to w Lci trzeba coś zmieniać.

Właśnie przejrzałem allegro i jest komplet subów L7 w bardzo dobrej cenie.

Na początku bas miałem na maxa,po montażu subów L7 musiałem ująć dwie kreski.Było więcej basu no i głośniki grają głośniej.Teraz z zestawem Alpine bas mam dwie kreski w prawo od środka skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale L7 masz 4 ohmowe i hifi i stereo 2 ohm. Alpine jest przystosowany do 2`ej wiec logiki na tym wzmacniaczu będą grały ciszej. Chyba ze dasz do nich osobny wzmacniacz.

 

Skoro tak, dlaczego u mnie na głośnikach z zestawu Alpine pisze 4 ohm???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale L7 masz 4 ohmowe i hifi i stereo 2 ohm. Alpine jest przystosowany do 2`ej wiec logiki na tym wzmacniaczu będą grały ciszej. Chyba ze dasz do nich osobny wzmacniacz.

 

Skoro tak, dlaczego u mnie na głośnikach z zestawu Alpine pisze 4 ohm???

 

Sorki strzeliłem babola. Poniżej info z e90post

 

Note: the Logic7 OEM woofers are 4 ohms (70W), the HiFi woofers are 2 ohms (40W), the Stereo woofers (6.5") are 4 ohms (15W in parallel with the door full range).

 

Co nie zmienia faktu ze przy tym niezbyt mocnym wzmacniaczu hifi powinno grać głośniej niż logic7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.