Skocz do zawartości

e39, głośniki HERTZ + wzmacniacz?


madseason

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam,

Czy takie głośniki wejdą w przednie drzwi zamiast standardowych głośników i tweeterów?

http://allegro.pl/hertz-esk-130-4-polecany-do-audi-a3-a4-bmw-3-5-7-i2825633651.html

Hertz 130.4 ze zwrotnicą.

 

Na aukcji polecają też wzmacniacz Hifonics TXi3400.

 

Czy dałoby radę to podłączyć pod standardowe radio? Czy pod taki lub inny wzmacniacz można podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zrobiłem mały research.

 

Wnioski:

1. Głośniki wejdą, podobno bez problemów. Pytanie co ze zwrotnicami? Zostawić te co są oryginalnie, czy montować te z zestawu Hertza?

2. Mam kaseciaka i już wiem, że jest słaby, dlatego zakup planuję Alpine CD53 w wersji poliftowej, czy każdego modelu tego radia można podłączyć AUX pod zmieniarkę?

3. Jak wygląda kwestia wzmacniacza w Alpine CD53? Jest dość słaby? Jeśli chciałbym wpiąć się przez wzmacniaczem i zrobić wyjście RCA na wzmacniacz zewnętrzny, to każdy elektronik da radę to porządnie zrobić, czy możecie kogoś polecić w warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamontowałem Głośniki z przodu, całkiem nieźle grają.

 

Pytanie odnośnie okablowania:

Chciałem podłączyć zwrotnicę od tych głośników jednak oryginalne zwrotnice są dość dziwne.

Wchodzą do niej 4 kable. wychodzą również 4 - 2 na tweetery, 2 na basowe.

 

Kto może podpowiedzieć dlaczego są 4 na wejściu? Czy żeby podłączyć zwrotnice wystarczy wykorzystać 2 kable a resztę odizolować, czy sparować i wrzucić na wejście do nowej zwrotnicy? Jeśli to w drzwiach nie jest zwrotnicą to gdzie jest umiejscowiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W panelu z głośnikiem niema zwrotnicy, to jest tylko płytka do której się wszystko łączy. W niektórych jest kondensator. Wszystkie kable idą bezpośrednio ze wzmacniacza, jak miałem u siebie po 3 głośniki w drzwiach, to ze wzmacniacza wychodziły przewody bezpośrednio do każdego głośnika z osobna, czyli do przednich drzwi po 6 przewodów głośnikowych. Wszystko zależy od tego jakie masz audio fabrycznie. Bo są też że idą tylko 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie nie ma wzmacniacza, na wyjściu z radia jest wyjście tylko na przód i na tył, po 2 kable 4 strony w sumie 8, w którym miejscu się rozchodzą z 2 na 4 kable na każde "drzwi" wiesz może?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To może jakieś inne kable są, bo wchodzą do płytki w drzwiach 4, i wychodzą też 4. Może być ta, że 2 idą z radia, a 2 z instalacji głośnomówiącej telefonu, też taką opinie słyszałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.