Skocz do zawartości

Wibracje kierownicy powyżej 80km/h.


Klauzi

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc samochodem powyżej prędkości 80km/h zdarza się że kierownica zaczyna wibrować. Towarzyszy temu dźwiek dochodzący z prawego przedniego nadkola. Dźwięk ma częstotliwośc mniej więcej obrotu koła i po przychamowaniu objawy ustają. Czy spotkaliście się z czymś takim? Jakie mogą być przyczyny?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są wyraźne, silne, zaczynające się przy określonej prędkości wibracje. Uderzam w hamulec i cisza, a potem znowu to samo. Właśnie, czy to może być łożysko które przy określonej prędkości wpada w rezonans (przez luzy) i zaczyna szarpać kierownicą?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są wyraźne, silne, zaczynające się przy określonej prędkości wibracje. Uderzam w hamulec i cisza, a potem znowu to samo. Właśnie, czy to może być łożysko które przy określonej prędkości wpada w rezonans (przez luzy) i zaczyna szarpać kierownicą?

Łożysko "buczy" przy określonej prędkości, nie udeżyłeś gdzieś w krawężnik lub najechałeś z większą prędkością, nie wpadłeś w dziurę mogłeś skrzywić fele albo uszkodzić oponę.

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno przy późnozimowych polskich drogach nie wpaść w żadną dziurę, ale raczej staram się uważać. Nie mam alufelg. A co by to zmieniło jeżeli miałbym dystanse? Przy innym rozkładzie obciążeń nie byłoby tego trzepotania?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełóż koła tył na przód jak będzie ok to albo opona albo wywarzenie koł a jak nie zmieni się nic to wybite swożnie na wachaczu przy zwrotnicy lub swożnie drążków kierowniczych rozebrać i sprawdzić nic innego nie może być przyczyną takiego bicia.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
według mnie to swożnie albo zewnętrzne albo srodkowe ale raczej zewnętrzne. Powiedz mi czy kierownica lata ci na zakrecie jezeli droga jest złej jakosci chodzi mi dziury są ogólnie nierównosci czy czujesz na kierownicy stuki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.