Skocz do zawartości

320d 2004 r. brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Odkąd dołączyłem do forumowiczów zacząłem się baczniej przyglądać swojej BMW :)

Problem jest następujący, kupiłem auto w Niemcowni w 2010 r. od 1 właściciela ogólnie auto sprawdzone czy nie bite, jaki przebieg itp wszystko udokumentowane papierami z BMW ALE gdy je kupowałem jakoś tak dziwnie auto nie szlo jak na swoje 150 KM wcześniej miałem takie samo BMW tylko w kombi i w porównaniu do tego to "latało" tak czy owak zdecydowałem się bo zadbane z pełną dokumentacją ze sprawdzonym przebiegiem (168 tys km).

Autem wróciłem do Polski wymieniłem płyny itp ale auto dalej jakoś jeździło tak zamulaście - na trasie też nie bardzo się zbierało - więc pojechałem na hamownię i co się okazało.... 109 KM po włączeniu klimy spada do 104 KM.

 

I teraz moje pytanie po krótkim rozjaśnieniu, co może być przyczyną takiego stanu ?

 

Pozdrawiam

Opublikowano

A od ilu obrotow czujesz moc ,zbiera sie od dolu czy powyzej 3000. Moze turbo nie trybi jak trzeba , moze odma zapchana,moze ...

 

ps. w pierwszej kolejnosci gdy czujemy ze z autem cos nie tak to podlaczamy sie pod kompa ,a nie jedziemy na hamownie :mad2:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Opublikowano
  • Autor
Hamownię ma mój kolega więc pojechałem, wydaje mi się, że nie jeździ od dołu tak jak by nie chciał się wkręcać ale przy wyprzedzaniu też nie ma mocy.
Opublikowano
Odłącz przepływomierz i zobacz co będzie sie działo. Wyczyść zawór egr albo go odłącz.
Opublikowano

Sprawdz przewod podcisnienia turbosprezarki czy jest w pozadku i czy w ogole podpiety i elektrozawor AGR/EGR

Kolega Dexter87 widze po rysunku ma te same upodobania :BMW i kobitki :cool2:

 

Ulatwie Ci zycie chlopcze bys wiedzial jak to jest :wink:

http://imageshack.us/a/img521/8281/podcisnienie.th.jpg

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Opublikowano
tylko że to auto jest z 2004 roku i nie ma podciśnieniowego sterowania turbosprężarką ... ;)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
No i popsułeś Tosterowi zabawę w szukanie podciśnienia :mrgreen:
Opublikowano
może głupie pyanie ale czy turbo gwizda?;d
Opublikowano
  • Autor

Pytanie nie jest głupie :) turbo gwizda i to nie wina turbiny to coś innego przynajmniej ja to tak odczuwam jak jadę. Zastanawiałem się czy to nie ten filtr cząstek stałych. Jeszcze jedno dodam jak chcę szybko ruszyć z jedynki to tak jak by miał dziurę i nie wchodził w obroty jest takie jak by zadławienie gdy wciskam gaz i dopiero silnik reaguje ale jeśli dodaję gaz tzw. pulsacyjnie to rusza normalnie.

 

Dodam, że auto jest z 2004 r. z grudnia chyba nawet ostatni dzień grudnia jeśli to coś pomoże.

Opublikowano
podepnij pod kompa i sprawdź parametry przepływomierza , turbo i cisnienia na cr ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Opublikowano

U mnie jakoś super mocy nie brakowało ale szału nie było - skupiłem się na turbo ( które ani nie kopciło, ani nie gwizdało ani nie wpierdzielało oleju ), wtryskach i przepływce.

Na pewno są jeszcze inne pierdoły ale u mnie był 1 wtrysk winny i turbo.

Przepływkę wymieniłem przy pierwszej zmianie oleju i tak, razem z filtrem odmy - chociaż polecam od razu na cały separator plastikowy.

 

U mnie rzekomy filtr cząstek to był po prostu 2 katalizator, ale wywaliłem oba i teraz dopiero gwiżdże, na zimnym to jakby odrzutowiec startował :)

 

Inpa, diss i ktoś kto te wartości dobrze odczyta i ewentualnie błędy jak są to do konsultacji z obeznanymi na forum.

Opublikowano
  • Autor

Też dochodzę do wniosku, ze muszę pod kompa podpiąć bo teraz to takie gdybanie ale mimo wszystko pomocne gdybanie :)

Jedynei warsztat muszę dobry znaleźć w Wawie bo jestem w niej nowy i jeszcze nie znam co gdzie i jak :)

Opublikowano
podepnij pod kompa i sprawdź parametry przepływomierza , turbo i cisnienia na cr ....

 

Komp prawde Ci powie :wink:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Opublikowano
Też dochodzę do wniosku, ze muszę pod kompa podpiąć bo teraz to takie gdybanie ale mimo wszystko pomocne gdybanie :)

Jedynei warsztat muszę dobry znaleźć w Wawie bo jestem w niej nowy i jeszcze nie znam co gdzie i jak :)

skontaktuj się z kims od Nas z Warszawy w sprawie diagnostyki i tyle... kontakt znajdziesz na stronie : www.tc-performance.eu

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

 

Hmmm ale to dziwne bo znalazłem przed chwilą art na autocentrum i gość właśnie pokazuje jak czyści EGR w Betinie rok 2004 320 d więc jak to jest ?

Opublikowano
Oczywiscie ze mozna czyscic egr'a i jak masz wolną chwile polecam to zrobić. Nie ma tam wielkiej filozofii, zdejmujesz oslone silnika, obejme wchodzącaca do egra i wykrecasz owe ustrojstwo które zdaje sie siedzi na 4 srubach. Pozniej benzyna ekstrakcyjna tak aby nie porysowac wnetrza wyrzucasz z niego caly syf, mozesz sprawdzic czy tłoczek pracuje i do auta. Przy okazji w kolektor zajrzyj i zobacz ile tam jest syfu (tez mozna wyczyscic). Powodzenia :cool2:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.