Skocz do zawartości

Siwy dym z rury wydechowej 320 diesel 150koni


patrykse46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. niedawno zauważyłem okresowy siwy dym z rury wydechowej. Dziwne jest to, ze raz kopci a raz nie. Pierwszy raz zauważyłem okolo 2 tygodnie temu. Przy ruszaniu na ciepłym silniku zostawiłem za soba dosyc duża chure siwego dymu, myslalem ze to jednorazowe i nie ma sie czym przejmowac. niestety nie bylo to jednorazowe i zdarza sie coraz czesciej:-( czy to oznacza ze turbina kończy żywotność czy moze dym bys spowodowany czyms innym. Z gory dziekuje za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synu to normalne przy niskich temperaturach. Poczytaj trochę makulatury na temat pary wodnej w wydechu, jazdy na krótkich odcinkach itp itd. :wink:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synu to normalne przy niskich temperaturach. Poczytaj trochę makulatury na temat pary wodnej w wydechu, jazdy na krótkich odcinkach itp itd. :wink:

 

 

Kolego co ty za głupoty wypisujesz?? jaka para wodna?? i gdzie masz te niskie temperatury " dwa tygodnie temu" jak nie wiesz co napisać to lepiej nic nie pisz i nie rób spamu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. niedawno zauważyłem okresowy siwy dym z rury wydechowej. Dziwne jest to, ze raz kopci a raz nie. Pierwszy raz zauważyłem okolo 2 tygodnie temu. Przy ruszaniu na ciepłym silniku zostawiłem za soba dosyc duża chure siwego dymu, myslalem ze to jednorazowe i nie ma sie czym przejmowac. niestety nie bylo to jednorazowe i zdarza sie coraz czesciej:-( czy to oznacza ze turbina kończy żywotność czy moze dym bys spowodowany czyms innym. Z gory dziekuje za odpowiedz

 

 

Kolego opisz dokładniej w jakich sytuacjach zauważasz kopcenie. Czy tylko przy ruszaniu z miejsca na ciepłym silniku czy tez na zimnym? a jak zachowuje się w czasie przyspieszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr separatora 95% przypadków, a jeśli nie wiesz kiedy był wymieniany to lepiej z całą obudową.... filtr co 50 tyś a całośc co 100 tyś. poszukaj na allegro wymiana jest prosta i znajdziesz ją w dziale DIY.

" _______

/________\

OO=[][]=OO > ///M-POWER

[#]--------[#]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze że dym jest siwy a przy zapchanej odmie dym jest jasno niebieski, błękitny...przerabiałem to ostatnio u siebie. Jeśli odma nie była wymieniana to oczywiście ją wymień, w ASO 223zł. Jeśli to nie pomoże to podepnij się pod kompa i sprawdź wtryski, może któryś cieknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.