Skocz do zawartości

E60 535 sprzęgło hydrokinetyczne przekładnia wandler


alcomfilm

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie skrzynia działa OK ale raz na jakis czas mam takie objawy. Kto nią jezdzi tego nie czuje, ale ja czuje.

- nieraz ruszając mam uczucie ze sprzegło za bardzo ciagnie, samochod rusza jakby cięzej niz zwykle - chwilowe mocniejsze dodanie gazu załatwia problem.

- Przyspieszając na 3 biegu auto przyspiesza a obroty sie zatrzymują jakby na 1s a potem ida troszke dalej i nastepuje zmiana biegu - jest tak nieraz(czyzby poczatek falowania obrotów)

- czuję redukcję przy dojezdzaniu do swiateł im dłuzej jechałem jednostajnie tym mocniejsze uczucie redukcjii - narazie nie nazwal bym tego szarpaniem.

- nieraz czuje zmiane biegów przy spokojnej jezdzie - nie jest to szarpanie ale czuć bardziej niz zwykle.

Skrzynia nie ma zadnych bledow, ale autem mam zamiar pojezdzic ze 3-4 lata i wole zrobic na poczatku jak wiem ze w niedalekiej przyszlosci mam robić.

Jak mialem kiedys passata VR6 przy 280tys zobilem sprzeglo i rozrząd(tam sie robilo tylko slizgacze), sprzeglo tak super zaczelo dzialac ze żałowałem ze nie zrobiłem tego od razu po kupnie co by miec wiksza prezyjemnośc

jazdy przez 4 lata a nie przez 1 ostatni rok przed sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1) jezeli mam te objawy (falujace obroty) i zakladajac ze to wina tego sprzegła to czy wymiana go jest konieczna, czy można jeździć mimo to bez obaw że coś wiecej padnie?

2) ma ktoś namiar na kogoś kto chce sprzedać sprawne takie sprzęgło. Na allegro nie ma juz niestety za 350 zł;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
a czy w zwyklym e60 530d z 2004 roku mozna wsadzic konwerter z 2008r 530d?

pomozcie koledzy bo nie moge znalezc...

 

Chyba można, bo ktoś tu na forum już tak zrobił, tylko nie pamiętam dokładnie które to 6HP było. Poszukaj, to może znajdziesz dokładnie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a czy w zwyklym e60 530d z 2004 roku mozna wsadzic konwerter z 2008r 530d?

pomozcie koledzy bo nie moge znalezc...

nie można kolego bo jest inna konstrukcja, ale jak byś miał 2005 rok to jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpukać póki co nie mam jakiś problemów wielkich ze skrzynią. ale gdyby tak sie stało to rozumiem że konwerter do swojej 535d 12.2004r moge wziąć z poliftowej LCI wersji? bo już zgłupiałem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie z każdej daj VIN to powiemy Ci jakiego szukać, mechanik chyba nie za bardzo obeznany :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

numer twojej skrzyni zaczyna się na 1068 jest to skrzynia 6hp26 konwerter to Z83 i niestety nowszym nie da się zastąpić a jak coś to zapraszam

http://allegro.pl/konwerter-zf-z83-6hp26-bmw-24407559124-525d-530d-i3936717227.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No w porównaniu do ASO, gdzie kosztuje 7 tys zł to faktycznie strasznie drogo. :duh: Regeneracja kosztuje 800-1200 zł o ile kojarzę, a tu masz za niewiele więcej nówkę sztukę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tanio nie jest....

rzekł bym że taniej niż najtańsze sprzęgło z dwumasą do FOCUSA II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ostatnio wymieniłem konwerter oryginał ZF Sachs plus 3 litry oleju dolewka, ( wcześniej olej zmieniony ), przyczyna wymiany konwerter :falowanie obrotów, nieraz zmieniał wysoko biegi, skrzynia w 98% chodziła perfekcyjni, żadnych zastrzeżeń co do działania nie miałem.

 

Po zabiegu falowanie ustało skrzynia nisko zmienia biegi, ale strasznie nie kulturalnie chodzi, czuć szarpnięcia, z 2 na 3 bieg skrzynia zmienia bieg w ratach, tz. zmieni jakby pół biegu i po pół sekundzie drugie pół, przy do hamowaniu czuć szarpnięcie na drugi bieg, jadać neutralnym tempem 80-100 km/h nie zawsze, ale mam wrażeni mikro tarki ( sporadycznie ) :( :( :( :( :( :( dodam że przed wymianą konwertera skrzynia chodziła BDB, jestem strasznie zawiedziony tą wymianą... :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołączam do tematu, bo jestem świeżo po wymianę konwertera. Mam 535d przed lift, ale posłuchałem kolegów z forum i zamówiłem "prawie nowy" z alledrogo z poliftowego.

Umówiłem się do znajomego mechaniora - podobno bardzo dobry. Odstawiam rano auto, jadę do pracy i po 3 godzinach dzwoni i mówi że to nie to samo (F85 i V102). Wkurzony lecę do niego służbową skodą patrzę i taki widok widzę:

 

Po lewej F85 po prawej V102

 

http://i.imgur.com/gJCwmoN.jpg

 

http://i.imgur.com/VPvAcEb.jpg

 

http://i.imgur.com/twKSEnY.jpg

 

 

 

Chwila zadumy, szybkie odszukanie strony na forum, telefon do ZF w Warszawie i... dalej nic nie wiemy. Upieram się i mówię do niego że chłopaki na forum piszą że musi pasować i decyzja: zakładamy. O dziwo wszystko pasuje i działa bez problemów. Mogę wszystkim potwierdzić i ostrzec przed zawałem jak położą dwa konwertery obok siebie że się totalnie różnią. Pasuje i działa!!!

Oczywiście miska z filtrem nowa, do tego 10 litrów oleju wymienione.

 

Podziękowania dla forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.